PDA

Zobacz pełną wersję : Rozbiórka budynku gospodarczego - pomocy



PawełA.
08-06-2019, 06:18
Witam
Niedawno nowy sąsiad zakupił działkę sąsiednią na której stał stary budynek gospodarczy na granicy działki. Dodam, że ten budynek sąsiada częściowo stał na mojej działce. Około 35 lat temu ojciec do budynku sąsiada dobudował garaż z budynkami gospodarczymi. Nowy sąsiad rozebrał swój budynek (żadnej decyzji nie otrzymałem) i pobudował nowy garaż już z zachowaniem granicy działki pozostawiając pomiędzy około 10 szczelinę. Po ostatnich deszczach zauważyłem w moim garażu kałuże, woda sączy się przez mur, który po całej szerokości na wysokości do metra jest mokry. Dokładnie obejrzałem swój garaż przez tą szczelinę i widać jak cegły z mojego garażu są uszkodzone odpady na budynek sąsiada, wewnątrz mojego garażu liczne znaczne popękania ściany głównie od strony z sąsiadem. Moje pytanie czy sąsiad mógł rozebrać swój budynek bez mojej zgody, który częściowo stał na mojej posesji, a co za tym idzie dokonywał rozbiórki na mojej posesji naruszając konstrukcje mojego budynku. Czy sąsiad budując swój garaż mógł zostawić 10 cm szczelinę pomiędzy budynkami jeżeli one wcześniej były połączone i jak to się ma do względów bezpieczeństwa. Dodam, że sąsiad wogole nie widzi problemu, jak stwierdził może w tą szczelinę wpuścić piankę i to rozwiąże problem. Proszę o odpowiedź.

jajmar
08-06-2019, 11:03
Na rozbiórkę budynku w pobliżu granicy potrzebne jest pozwolenie. Pamiętaj że jak doniesiesz na niego on doniesie na Ciebie, jak macie coś na lewo postawione urząd to wam obu wyprostuje to nakazem rozbiórki. Znam takie przypadki.