PDA

Zobacz pełną wersję : STROP FILIGRANOWY



hanka&maciek
10-05-2005, 23:20
Wykonawca zaleca zamiane strpu Teriva na filigranowy - drozszy o ok 25% ale tanszy potem ( nie trzeba tynkowac sufitu). Z tego co wiem, niezbedny bedzie tu pewnie dzwig, ktory nie malo skasuje za prace. Prosze o Wasze opinie w tym temacie. Podobno strop jest popularny w Niemczech u nas juz mniej. Czy nie jest to czasem pojscia na latwizne przez wykonawce?Czy jest to moze praktyczna rada. Co w ogole z tym stropem

hanka&maciek
11-05-2005, 08:21
nikt z was nie ma filigrana?

przmslw
11-05-2005, 08:26
Ja mam, ale i tak go trzeba było otynkować, bo widać było łączenia płyt.

zlu
11-05-2005, 08:27
nikt z was nie ma filigrana?
Pojedyncze osoby na grupie mają. Jest to dosyć żadki strop w budownictwie jednorodzinym właśnie ze względu na cene.

Ja prawdopodobnie będe miał ten strop, ale niestety nie bardzo mam wybór.

Pozdr. zlu

zlu
11-05-2005, 08:30
Ja mam, ale i tak go trzeba było otynkować, bo widać było łączenia płyt.

Czym go stemplowałeś? Drewnianymi stemplami, czy wypożyczałeś jakieś systemowe podpory?

hanka&maciek
11-05-2005, 08:30
podobno wystarczy gladzia tylko, a na laczeniach ta siatka

zlu
11-05-2005, 08:34
podobno wystarczy gladzia tylko, a na laczeniach ta siatka

Podobno :) zależy to od:
a) firmy, która robi płyty
b) jakośći położenia

Niektórzy nażekali na forum/p.m.b ,że płyty się kruszyły, były z wżerami - więc ciężko czegoś tego nietynkować.

Poza tym koszt tynku <> 25% kosztu terivy, więc chyba nie powinien być to argument za.

zlu

_bogus_
11-05-2005, 09:12
Też mam. Właściwie jedyny argument to nieco większa szybkość - można zrobić w 2 dni (łącznie z zalewaniem). Mi na tym parametrze najbardziej zależało - bo budowałem zimą (zalanie stropu 6 grudnia).

Natomiast odnośnie tynkowania - nawet jak położenie stropu jest zrobione bardzo dobrze (u mnie było) tynkowanie jest wskazane. Bez tynkowania nie da się zrobić tak by łączeń nie było widać. W najlepszym wypadku, patrząc pod światło będzie widać różnicę w fakturze.

Koszt tynku maszynowego u mnie był ok. 20,5 zł/m^2. Po prostu sobie policz. Ale w to, że obejdzie się bez tynkowania - to za bardzo nie wierz.

Pozdrawiam

przmslw
11-05-2005, 12:39
Ja mam, ale i tak go trzeba było otynkować, bo widać było łączenia płyt.

Czym go stemplowałeś? Drewnianymi stemplami, czy wypożyczałeś jakieś systemowe podpory?

Podpory systemowe - takie metalowe z regulacją.

zlu
11-05-2005, 12:57
Podpory systemowe - takie metalowe z regulacją.

Dużo kosztowało Cię wynajęcie? Jak długo trzeba było je zostawić?

przmslw
11-05-2005, 13:29
Ceny nie znam - miałem wykonawcę na całość. A podpory stały jak należy 4 tygodnie ;).

Tomik_B
11-05-2005, 13:58
Mam taki strop w swoim domu (D09a).
Producent zapewnił dostawę i montaż płyt.
Nie musiałem się martwić ani o podpory, ani o dźwig, ani o dostawę betonu. Dzięki zastosowaniu tego stropu można było zrezygnować ze słupka podpierającego podciąg przy schodach. Sam podciąg został ukryty w stropie. Sufity były szpachlowane cienką warstwą gładzi w celu wyrównania drobnych porów (3 worki MultiFinish Knaufa - jeśli dobrze pamiętam).

hanka&maciek
12-05-2005, 08:01
i nie jest tak bardzo drogi. Terive wyliczyli mi na 7000 netto(172m2), tutaj przyjmujac ok 50/m daje 8600 - ale juz mniej stali dodatkowo - bo juz czesc jest. Dzwig potrzebny i tu i w Terivie do belek, z tym tynkiem faktycznie mozna troche wyrownac roznice - atut - pewnie szybkosc i bezpieczenstwo,brak koniecznosci szalowania jak przy monolicie i martwienia sie o klawiszowanie jak przy Terivie. Kazdy ma plusy i minusy. Licze ze z betonem ok 4400, stala ok 2000, dzwigiem ok 1000 wyjdzie ok 16000 - czas pokaze

Geno
12-05-2005, 08:40
Po co w Terivie żuraw?

hanka&maciek
12-05-2005, 08:48
moj wykonawca mowil ze belek sam by nie wciagal od terivy

Geno
12-05-2005, 08:52
Dziwne :o

flowera
10-05-2006, 21:56
Mam taki strop w swoim domu (D09a).
Producent zapewnił dostawę i montaż płyt.
Nie musiałem się martwić ani o podpory, ani o dźwig, ani o dostawę betonu. Dzięki zastosowaniu tego stropu można było zrezygnować ze słupka podpierającego podciąg przy schodach. Sam podciąg został ukryty w stropie. Sufity były szpachlowane cienką warstwą gładzi w celu wyrównania drobnych porów (3 worki MultiFinish Knaufa - jeśli dobrze pamiętam).

witaj jaki jest producent tego stropu ?
Dzieki z góry pozdrawiam flowercia

zielonooka
10-05-2006, 22:05
ja mam filiogran
szybko przede wszystkim na czym mi zalezało
kosztował mnie (razem z robocizna) ok 160 zł /m2 (netto) (warszawa)

aru
11-05-2006, 07:30
Tomik_B:

Dzięki zastosowaniu tego stropu można było zrezygnować ze słupka podpierającego podciąg przy schodach. Sam podciąg został ukryty w stropie.

to nie dzięki tej, a nie innej technologii, to sposobie projektowania co można uzyskać i przy innych stropach
a co do filigranu, to zależy kto daje i jakiej jakości
zdażały sie przypadki spadania tynków z filigranów

hanka&maciek
wykonawca to chyba po prostu leń i rzeczywiście jest ot dziwne :o

Tomik_B
11-05-2006, 12:24
...

witaj jaki jest producent tego stropu ?
Dzieki z góry pozdrawiam flowercia

Firma miała zakład produkcyjny w okolicach Krosna Odrzańskiego.
Z tego, co wiem, to już nie produkuje stropów.

arrmi
12-05-2006, 14:47
ja mam filiogran
szybko przede wszystkim na czym mi zalezało
kosztował mnie (razem z robocizna) ok 160 zł /m2 (netto) (warszawa)

mi wycenili 90 zł netto + dzwig + robota. jeszcze go nie mam, nie wiem ile dzwg mnie bedzie kosztowal ...

Pawel78
12-05-2006, 17:17
Droższy ale krótki czas montażu. Jeśli chodzi o tynk to można zrobić pocieniony. A z łączeniem płyt można sobie poradzić.
Strop ten nadaje sie dla tych co muszą się szybko budować.

zielonooka
12-05-2006, 17:18
Droższy ale krótki czas montażu. Jeśli chodzi o tynk to można zrobić pocieniony. A z łączeniem płyt można sobie poradzić.
Strop ten nadaje sie dla tych co muszą się szybko budować.


musza albo chcą :wink:

zielonooka
12-05-2006, 17:19
ja mam filiogran
szybko przede wszystkim na czym mi zalezało
kosztował mnie (razem z robocizna) ok 160 zł /m2 (netto) (warszawa)

mi wycenili 90 zł netto + dzwig + robota. jeszcze go nie mam, nie wiem ile dzwg mnie bedzie kosztowal ...

do 140 -150 pewnie dopukasz :-? (juz z dzwigiem, robocizna, betonem itp)

wartownik
12-05-2006, 17:28
Plyty sa kladzione bezposrednio na sciane ?
Czy mozna zamowic inne niz prostokatne ?

arrmi
12-05-2006, 21:26
ja mam filiogran
szybko przede wszystkim na czym mi zalezało
kosztował mnie (razem z robocizna) ok 160 zł /m2 (netto) (warszawa)

mi wycenili 90 zł netto + dzwig + robota. jeszcze go nie mam, nie wiem ile dzwg mnie bedzie kosztowal ...

do 140 -150 pewnie dopukasz :-? (juz z dzwigiem, robocizna, betonem itp)

te 90 bylo juz z nadbetonem, dodatkowymi zbrojeniami i transportem na budowe. dochodzi tylko wynajecie dzwigu i robota przy montazu.

arrmi
12-05-2006, 21:28
Plyty sa kladzione bezposrednio na sciane ?
Czy mozna zamowic inne niz prostokatne ?

mozna zamowic dowolne - okršgłe, siedemnastokštne ... kazdy kawalek stropu przygotowywany jest indywidualnie na podstawie projektu.

zielonooka
12-05-2006, 22:28
ja mam filiogran
szybko przede wszystkim na czym mi zalezało
kosztował mnie (razem z robocizna) ok 160 zł /m2 (netto) (warszawa)

mi wycenili 90 zł netto + dzwig + robota. jeszcze go nie mam, nie wiem ile dzwg mnie bedzie kosztowal ...

do 140 -150 pewnie dopukasz :-? (juz z dzwigiem, robocizna, betonem itp)

te 90 bylo juz z nadbetonem, dodatkowymi zbrojeniami i transportem na budowe. dochodzi tylko wynajecie dzwigu i robota przy montazu.


no to wydaje mi sie ze dosc tanio,
napisz jak juz bedziesz znal ostateczny koszt bo jestem ciekawa ;)

ja byc moze ciut przeplacilam , ale mialam taka sytuacje ze prakty\cznie zabukowany strop a firma sie w ost chwili wypiela bo klepnela kontrakt na budowe apartamentowca u developera - i miala gdzies moje nieco ponad 100m2 stropu :(
wiec mialam doslownie 1 dzien zeby znalesc inna firme zeby zaczeli produkce zeby wszystko sie zmiescilo w harmonogrami
jestem ciekawa jak toi wyglada zalatwiane "na spokojnie"