PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić z małą działką w w mieście? (100m2)



radiev
09-06-2019, 15:05
Witajcie,

mam taką zagwozdkę. Otóż jestem właścicielem niewielkiej działki w dużym mieście - 120m/2, ale niecałe 17m/2 oddanych w służebność i szukam pomysłu jak można ją wykorzystać. Okolica zabudowana domami rodzinnymi i budynkami wielorodzinnymi, więc funkcja rekreacyjna raczej odpada. Jakiś mikrodomek, można coś takiego wybudować? Niewielki obiekt użytkowy? Jak wy byście to wykorzystali, zamiast pozwalać na zarastanie?

d7d
09-06-2019, 15:36
Sprzedać sąsiadom.
Wybudować coś.
"Coś" bo nic nie wiadomo więcej o działce, o odtoczeniu o planach zagospodarowania.
Mało informacji to i "mało" odpowiedzi.

Bertha
09-06-2019, 15:41
Wypis z MPZP plus informacje o działkach sąsiednich i komunikacji na ulicach przyległych. Wróżenie z fusów to nie nasza specjalnośc.

radiev
09-06-2019, 19:47
Działka to regularny prostokąt (podgląd na mapie, pod nr. 4), lekko ponad 12 x 8,5 m. Od południa droga główna, od zachodu droga wewnętrzna. Pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz zabudowę mieszkaniową wielorodzinną w formie willi miejskich. Ponadto działka znajduje się na terenie ogólnomiejskiej archeologicznej strefy ochronny konserwatorskiej, ujętej w wykazie zabytków archeologicznych, w obrębie historycznego układu urbanistycznego.
431297

d7d
09-06-2019, 20:48
Gabinety lekarskie, specjalistyczna usługa lub specjalistyczny handel jeżeli plan na taką usługę pozwala.
Ale też brak miejsc parkingowych.

Bertha
09-06-2019, 22:53
Gabinet lekarski (np. stomatologiczny i okulista ) na pierwszym piętrze, na parterze klatka schodowa, miejsce na kontener na śmieci i 3 miejsca parkingowe.
Od ulic koniecznie duże okna do podłogi z matowanymi szybami, aby podnośnikiem wstawić wyposażenie o dużych gabarytach np. fotel, aparat rtg.

radiev
10-06-2019, 07:27
A jak z kubaturą takiego budynku? Rozumiem, że mam prawo do 1,5 m od granicy działki? Jeżeli chodzi o miejsca parkingowe to jak widać są przy ulicy, więc ew. można z nich zrezygnować.

key1
10-06-2019, 08:29
Biorąc pod uwagę, że graniczysz z działką drogową od każdej strony (!!), to będziesz musiał mieć zgodę zarządcy tej drogi na postawienie obiektu kubaturowego w odległości mniejszej niż 6m od granicy.
(zakładając że to droga gminna, bo jak wyższej klasy to jeszcze dalej)

Średnio to widzę w tym przypadku - budynek ograniczałby widoczność na skrzyżowaniu.

dwiecegly
10-06-2019, 09:10
Żaden budynek stale posadowiony tam nie powstanie, chyba że MPZP w tym mieście jest wyjątkowo liberalny.
Ja tam widzę jedynie jakiś kiosk / budke handlowo-uslugową. O ile urząd sie zgodzi.

casual
10-06-2019, 10:19
Pylon reklamowy? wynajem pod foodtracka? Stacja roweru miejskiego?

grv
10-06-2019, 13:47
Samoobsługowa myjnia samochodowa.