PDA

Zobacz pełną wersję : Uzupełnienie fug w kominie z klinkieru



rustin
09-06-2019, 21:10
Kominy ponad dachem z klinkieru dziurawki oczywiście przez nie wiedzę, od góry czapa z blachy do tego nie pełna fuga.
Narazie nie ma problemu z przeciekaniem ale chce uzupełnić fugi tzn zlicowac z cegła.
Komin murowany był i fugowany nanozaprawa z alpola.
Moje pytanie, co użyć do uzupełnia tych fug? Czy może tej samej zaprawy z alpola czy coś innego, jeżeli tak to co?

Kominki Piotr Batura
16-06-2019, 08:09
Kominy ponad dachem z klinkieru dziurawki oczywiście przez nie wiedzę, od góry czapa z blachy do tego nie pełna fuga.
Narazie nie ma problemu z przeciekaniem ale chce uzupełnić fugi tzn zlicowac z cegła.
Komin murowany był i fugowany nanozaprawa z alpola.
Moje pytanie, co użyć do uzupełnia tych fug? Czy może tej samej zaprawy z alpola czy coś innego, jeżeli tak to co?Czyli nie dość że z dziurawki, to jeszcze niechlujnie zbudowany. Prędzej czy później problemy wystąpią. Ja bym to całe obłożył blachą a do środka dał jakąś kwasówkę w zależności od przeznaczenia kanału dymowego. Kwasówka z kołnierzem na czapie (najlepiej z daszkiem), tak by woda nie penetrowała elementów ceglanych tego komina - ani z zewnątrz, ani od środka....

Kaizen
16-06-2019, 11:04
Kominy ponad dachem z klinkieru dziurawki

To jest komin z cegły, czy systemowy wykończony cegłą?

rustin
05-07-2019, 18:48
Komin systemowy z wkładem ceramicznym, ponad dachu z klinkieru, czapka wylewana i pokryta blacha a w kominie wkład plastikowy junkers do kotła gazowego