PDA

Zobacz pełną wersję : Rolety termoizolacyjne - stop 30*C o poranku!



TazzIsBack
10-06-2019, 18:40
Serwus!

Piszę w sprawie dosyć uciążliwego problemu - upału. Niby to nic, taki mamy klimat, ale do jasnej ciasnej - ja o 6:30 gdy wstaję z wyrka mam 27-30*C, bo i słońce wali mi od rana po oknach. Niby właściciele budynku wstawili mi klimę, ale co mi po niej, skoro rolety to zwykłe ściery które wszystko przepuszczają? Klima chodzi, słońce wali po oknach i robi swoje, a i ile można siedzieć przy klimie? Zeszły rok byłem całe lato chory, bo klima w pracy i w domu.

Teraz natchnęło mnie na wymianę rolet na jakieś termoizolacyjne wewnętrzne bądź zewnętrzne - właściciel nawet się zgodził na jego koszt, z tym, by nie były to kolosalne pieniądze.

Szerokość aktualnej to 70cm (cała buda zamontowana na drzwiach to 74cm) x co najmniej 200 cm (tyle ma szyba).

Czy ktoś jest wstanie coś polecić? Potrzebuję cztery sztuki takie, bo i drzwi dwuskrzydłowe dwie sztuki. Właściciel nie obrazi się, gdy koszt będzie do ok. 70 zł netto na sztukę.

Jestem potwornie zielony w temacie izolacji okien.

Proszę o pomoc, mega zależy na czasie, bo się gotuję.

Pozdrawiam!

PS. Mój pierwszy post, jeżeli trafiłem w zły dział, to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Kaizen
10-06-2019, 18:53
Zeszły rok byłem całe lato chory, bo klima w pracy i w domu.

Wyczyść i zdezynfekuj klimę. I ustawiaj temperaturę w połowie między temperaturą zewnętrzną a 21*.


Czy ktoś jest wstanie coś polecić? Potrzebuję cztery sztuki takie, bo i drzwi dwuskrzydłowe dwie sztuki. Właściciel nie obrazi się, gdy koszt będzie do ok. 70 zł netto na sztukę.


I co zdziała roleta, jak powietrze na zewnątrz ma 30*? Nie schłodzi go. Rolety, folie i inne patenty kosztem komfortu potrafią zbić 2-3* względem tego, co jest bez nich. Klima jest niezastąpiona. Tylko trzeba dbać o jej czystość i używać z rozumem.

TazzIsBack
10-06-2019, 19:03
Klima nowa, pod sobą (dosłownie, na parterze budynku) jest firma co się nią zajmuje, serwisuje, czyści i takie tam, mam to z bańki. Mam z klimą śmigać całe noce, tak uważasz? Nie warto dorzucić tych rolet? Te 2-3* to dla mnie cholernie dużo.

Kaizen
10-06-2019, 19:11
Klima nowa, pod sobą (dosłownie, na parterze budynku) jest firma co się nią zajmuje, serwisuje, czyści i takie tam, mam to z bańki. Mam z klimą śmigać całe noce, tak uważasz? Nie warto dorzucić tych rolet? Te 2-3* to dla mnie cholernie dużo.

Co w nocy dadzą Ci rolety?

I ta firma robi Ci takie czyszczenie:


https://www.youtube.com/watch?v=S8c-YEf3Sr8
?

Jak często i za ile?

TazzIsBack
10-06-2019, 19:14
Założyli ją rok temu, czyścili we wrześniu, jak już przestałem korzystać. W nocy nie dadzą nic, ale o 4-5 rano jak się zaczyna nagrzewać też nic nie dadzą?

Kaizen
10-06-2019, 19:24
Założyli ją rok temu, czyścili we wrześniu, jak już przestałem korzystać.

Jak tak czyścili (myjką ciśnieniową i woda się lała) to OK.




W nocy nie dadzą nic, ale o 4-5 rano jak się zaczyna nagrzewać też nic nie dadzą?

O tej porze tyle co nic.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=431324

Jak widać temperatura zaczyna rosnąć w okolicach szóstej. I to nieznacznie. Rolety w tej chwili w domu mam trzy - używane wieczorem dla prywatności.
Klima odpalona około 15. Klima jest tylko w salonie - a wykres to wywiew, czyli uśrednione z całego domu. W salonie robi wyraźnie chłodniej - ale klimie istotne jest też to, że osusza powietrze. I na wykresie wyraźnie widać efekt osuszania i czuć go też organoleptycznie.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=430966

TazzIsBack
10-06-2019, 19:39
Ale czy fakt, że słońce bije po oknach i przy tym chodzi klima nie sprawia większego zużycia klimy/prądu?

Kaizen
10-06-2019, 19:45
Ale czy fakt, że słońce bije po oknach i przy tym chodzi klima nie sprawia większego zużycia klimy/prądu?

Jak słońce bije po oknach to owszem, zwiększa to koszty klimatyzowania. Chcesz oszczędzić - oklej od zewnątrz okna folią aluminiową. To przyniesie największe oszczędności.

TazzIsBack
10-06-2019, 19:49
Bije po oknach, prawda - i to od wschodu słońca do 13-14. Myślałem o folii przyciemniającej (mam w firmie chłopaków od tego), ale to kwestia stałego montażu, dlatego odpada, więc myslałem o roletach. Znaczy się, rolety bez sensu?

Kaizen
10-06-2019, 20:37
Znaczy się, rolety bez sensu?

Coś dają. Ale jak masz klimę, to nie ma sensu - ani użytkowo, ani ekonomicznie.

W jednym mieszkaniu się łudziłem - i zamontowałem folie i rolety. Szkoda zachodu i pieniędzy - i tak skończyło się na klimie.

finlandia
11-06-2019, 06:27
Zwykła roleta "antywłamaniowa";) zacieni pomieszczenie i nie bedzie sie tak rano nagrzewać. Bo z tego co czytam to Ty masz chyba tylko roletkę ?

cuuube
11-06-2019, 08:59
Ja kupiłem i zamontowałem folie 3m Prestige 70 ext . Chyba najlepsze na rynku


https://www.texconcept.pl/3m-prestige-70-ex

https://zakupy3eu.com/3m8482-folie-okienne-dla-budownictwa/3m8482-folie-przeciwsloneczne

Za 6m2 na na 9 okien zapłaciłem niespełna 2000 zł zamiast 1400zł x 7 rolet zewnętrznych okien dachowych + 1000 za szczytowe , coś tam dały (tak jak pisze Kaizen , te 2/3 stopnie) , ale w taki palnik na dworze to trudno by poddasze się nie nagrzało . Mam też roletki szmaciane wewnetrzne zaciemnijąco/redukujące przenikanie ciepła . Wyniki to tak 26-27 przy obecnych temperaturach (ocieplenia w dachu jest 32cm toprocka 0,34). Popołudniu odpalam klimę i schładzam by do spania temperatura zeszła tak 23-24 ( poniżej żona już piszczy ,że zimno :p ) .

Robiąc teraz dach , zrezygnowałbym z tylu okien w dachu wystawionych na pd-zach :bash: , czyli przynajmniej czterech ( z siedmiu w połaci) . Co dałoby mi tez miejsce na połaci na dodatkowy kilwat PV .

Rozmawiałem kiedyś z sąsiadem , który ma na oknach dachowych rolety zewnętrzne i wypowiedział sie ,że "szału nie ma " także nie zainwestowałem w takowe bo ceny powalają .


Wewnętrzne rolety to totalna porażka jako ochrona przed żarem , bo jak słońce już 'wpadnie ' za szybę to już po zawodach , jako zaciemnijące to polecam .

TazzIsBack
26-06-2019, 10:23
Folia patent fajny, ale zbyt inwazyjny, właściciel niezbyt chętnie o tym mówi - okleiłbym sobie sam, projektuję i oklejam auta. Wciąż zastanawiam się nad roletami, bo teraz na urlopie dotarło do mnie jaka sahara jest w mieszkaniu gdy mnie nie ma, a mam dwa koty.

Jesteście pewni, że nie warto ich brać?

maaszak
26-06-2019, 17:37
I co zdziała roleta, jak powietrze na zewnątrz ma 30*? Nie schłodzi go. Rolety, folie i inne patenty kosztem komfortu potrafią zbić 2-3* względem tego, co jest bez nich. Klima jest niezastąpiona. Tylko trzeba dbać o jej czystość i używać z rozumem.

Mimo wszystko poprawia nieco odczucia. Ale sensowny efekt jest dopiero przy roletach/żaluzjach fasadowych (spory koszt i trochę demolki, więc w tym wypadku jak rozumiem odpada). Jeśli już ma być od środka i tanio to proponuję żaluzje. Żadne rolety!

Z doświadczenia. Obecnie mam w mieszkaniu dwa pokoje z taką samą wystawą na południowy-zachód. W jednym są rolety wewnętrzne, w drugim - wewnętrzne żaluzje aluminiowe. Tam gdzie żaluzje jest wyraźnie chłodniej (chłodniej, ale i tak przy obecnych temp. z człowieka się leje bez klimy), a do tego w pokoju jest po prostu jaśniej. Jedyny praktyczny minus takich żaluzji to że na lamelkach bardziej się kurzy a ścieranie z nich kurzy jest upierdliwe.

Edyta: Czy przy tem oknie jest balkon? Można byłoby na nim rozłożyć przed oknem żagiel przeciwsłoneczny?