PDA

Zobacz pełną wersję : Apolonia z Archipelagu



Wojcio
24-10-2002, 10:16
Witam.
Czy ktos budowal juz taki domek lub jest w trakcie? Jakies uwagi? Wady? Zalety? Prosze o opinie.

Dzieki sliczne.

julka
14-06-2003, 21:52
Od kwietnia 2003 budujemy Apolonię pod Opolem. Aktualnie jesteśmy na etapie stropu. Pod wzgledem kontsrukcyjnym dwie uwagi:
1. Bardzo gruba warstwa betonu na posadzkę i klasa betonu B20. Po podpowiedzi wykonawcy i zgodzie inspektora wylaliśmy tylko 10 cm. - oszczędnośc ok 6 kubików betonu.
2. za słabe zbrojenie balkonu pręty 6 min 12.
Poza tym ok. wygląda ślicznie

Wojcio
29-07-2003, 10:19
Witam po dluzszej przerwie.

Jak leci budowa u Ciebie Julka ?

Ja jestem na etapie dachowki. Do tej pory wszystko zgodnie z planem. Calosc poddasza podnioslem o jeden pustak i troszke zmniejszylem lazienke na gorze, tak ze jedno okno mam w lazience i jedno w pokoju obok. W pomieszczeniu z okraglym oknem bedzie sauna i pralnia. Ogolnie wszystkie pokoje na gorze sa bardzo ladne i ustawne. Porownywalem je ostatnio z pokojami na projekcie MANUELA bo stawia sie tez obok mnie i musze powiedziec, ze nasze sa o niebo wieksze/lepsze.

Moja wiezba deachowa zostala wzmocniona metalowa konstrukcja ale tak, ze podpory sa w linii scian i oczywiscie maja na czy stac patrzac na konstrukcje scian parteru.

Dodalem tez czesciowe podpiwniczenie a wywalilem spizarke z kuchni.

Napisz co u Ciebie - jakies problemy ? zmiany ?

pozdrawiam ... Wojcio

Pawel Gil
10-11-2003, 11:25
Witam
Zastanawiam sie naad kupnem projektu Apolonia, mam jednak kilka watpliwosci. Moglibyscie Panstwo podac troche wiecej informacji na temat problemow zwiazanych z tym projektem. Czy sa tam jeszcze jakies extra niespodzianki? Ten dach chyba jest dosc duzy (okolo 250) Czy konstrukcja dachu bedzie dosc kosztowna plus pokrycie (zalezy oczywiscie co sie zastosuje) ? Mozna prosic o koszty, np fundamentow etc ...
Pozdrawiam

Wojcio
12-11-2003, 09:54
czesc Pawel

Jakichs extra niezpodzianek nie bylo :)
Na temat kosztow niestety Ci nie pomoge bo dom buduje mi firma i kompletnie nie interesowalo mnie ile kosztuje cokolwiek. Place za calosc a nie za poszczegolne elementy.

pozdrawiam ... Wojcio

Daroll
10-12-2004, 23:50
prosze o jakies zdjecia tego domu z realizacji sam przymiwrzam sie do kupna domu z archipelagu i po Vanessie jest teraz Apolonia ,
moze jakies koszty ?? moze ktos buduje na slasku i chetnie sie spotka ?
pozdrawiam

peri
12-12-2004, 20:46
Witaj, my właśnie zakupiliśmy ten projekt, jesteśmy na etapie wprowadzania drobnych zmian do projektu.Chcemy rozpocząć budowę na wiosne. Budujemy w Tychach.

Daroll
12-12-2004, 21:04
Witaj, my właśnie zakupiliśmy ten projekt, jesteśmy na etapie wprowadzania drobnych zmian do projektu.Chcemy rozpocząć budowę na wiosne. Budujemy w Tychach.

to extra,my tez chcemy budowac od wiosny ,jakie zmiany wprowadzacie bo bardzo nas to interesuje ,my niewiemy co z tym kominkiem rogowym jakos nam chyba nie pasuje ,poztym rezygnujemy z pokoju na dole i likiwdujemy czesciowo sciane do holu co powiekszy salon i przestrzen.

pozdrawiam

aha i okno w pralni polaciowe tez likwidujemy.

peri
12-12-2004, 21:39
u nas z kominkiem , też problem póki co przesuwamy go w róg salonu , na tą właśnie ściankę od strony holu, gabinet zostawiamy, ale kto wie, mieliśmy okazję obejrzeć Apolonię w środku w Przemyślu, tam nie było gabinetu i wyglądało super, prawdopodobnie likwidujemy spiżarkę, choć to kwestia dyskusyjna :D

peri
12-12-2004, 21:42
nie doczytałam, my okno w pralni zostawiamy, chcę tam mieć od razu "prasowalnię", natomiast dodajemy jeszcze okno połaciowe w dużej sypialni. Gdzie budujecie? No i piętro chcemy podwyższyć o 2 pustaki.

Daroll
12-12-2004, 23:30
nie doczytałam, my okno w pralni zostawiamy, chcę tam mieć od razu "prasowalnię", natomiast dodajemy jeszcze okno połaciowe w dużej sypialni. Gdzie budujecie? No i piętro chcemy podwyższyć o 2 pustaki.
bedziemy budowac 15km od Was ,co do spizarni tez chcemy sie jej pozbyc bo na nie potrzebna my raczej pralnie bedziemy mieli w piwnicach i suszarnie dlatego rezygnujemy z tego okna polaciowego,chetnie bysmy odwiedzili kogos w trakcie budowy :cry: nie ma nic lepszego od ogledzin w realu .i zmieniamy okna na takie jak w projekcie POLA z archipelagu .

peri
14-12-2004, 07:09
15 km na wschód, zachód, pólnoc czy może południe Tychów
My okien nie zmieniamy, Polę też braliśmy pod uwagę. Obejrzenie domu w realu jest super- wiesz co kupujesz. my czekamy na naniesienie zmian przez architekta, jednak nadal nie wiemy w jakiej technologii będziemy budować.

Daroll
14-12-2004, 08:57
okolice rudy śl. wacham sie iedzy max 29+styro,12 lub porotherm 44 ale ostatnio bardzo zle pisza o poro .podobno z jakoscia jest zle.

peri
14-12-2004, 11:25
my też mamy ten dylemat, w projekcie jest porot38 , apolonię, którą widzieliśmy w realu była właśnie z maxa jej koszt wyszedł ok 130tyś z oknami. W piatek jesteśmy umówieni z wykonawcą, może on nam rozwieje wątpliwości.

Daroll
14-12-2004, 13:06
jakie przewidujecie koszty poszczegolnych etapow budowy jak wam wycenil wykonawca lub wyceni mozecie napisac na Priv lub maila [email protected]
ja raczej bede budowal z maxa i styropian lub welna mineralna,ale musimy miec piwnice i to podniesie koszt domu ,z drugiej strony piwnice to idealne pomieszczenia na wszystko,kotlownia pralnia suszarnia itp ,
pozdrawiam

peri
14-12-2004, 13:28
pewnie, że piwnica to rewelacyjna sprawa, jak będziemy mieli jakieś konkretne eyceny to ci prześlemy, niestety Archpelag do projektu nie dołącza ilosci potrzebnych materiałów, a szkoda, muszą to przeliczać w hurtowni(jak maja chęć :) )

Daroll
14-12-2004, 14:15
dzwonilem teraz do Archipelagu w sprawie zmian i bede mial okna jak w projekcie POLA i ten wykusz w jadalni bo zona zawsze o tym marzyla :D jezeli bede wiedzial cos wiecej to napisze
pozdrawiam

peri
14-12-2004, 14:33
no to super, u nas okna zmienią kształt w łazience i okno połaciowe - środkowe , doświetla schody, będą te okna trójkątne- pomysł ściągnięty, miało być takie okno tylko na schodach, ale niestety po podniesieniu o 2 pustaki góry okna w łazience wychodziły na wys ok 1,.50(o ile dobrze pamiętam), jak nie więcej, a te trójkąty wyglądały bardzo fajnie więc....
ok, jak coś ciekawego się dowiesz to daj znać
pozdrawiam

robert7
08-01-2005, 18:50
cze peri, jak będziesz projektował te trójkątne okna to zwróć uwagę na to, aby okno wypadło centralnie w holu, u mnie tego szczegłu nie dopatrzyłem i przy zamawianiu okien wystąpiło parę problemów, tzn szyba musi być w kształcie trapezu z wypełnieniami trójkątnymi, pzdr

peri
10-01-2005, 07:00
Witaj Robert, wielkie dzięki za podpowiedź, projekt jest właśnie u architekta, zaraz sobie to wydrukuję, a okna bardzo nam się podobały u Ciebie, są super. Jak tam budowa, na jakim jesteś teraz etapie?
Pozdrawiam

robert7
11-01-2005, 21:41
narazie kupiłem okna, wstawiłem tylko te trójkątne więc stąd dowiedziałem się o tych problemach, dalej czekam na nadejście wiosny, pozdr

Agata15
09-02-2005, 08:35
Witam!
Razem z mężem również zastanawiamy się nad domkiem APOLONIA. Mam nadzieję, że w niedługim czasie zakończymy sprawy dotyczące działki i będziemy mogli przystąpić do budowy. Może uda się zalać fundamenty jeszcze w tym roku. Bardzo mi zależy aby przed przystapieniem do prac zobaczyć wybudowany domek wg. tego projektu i porozmawiać o ewentualnych przeszkodach jakie na nas czekają podczas budowy tego domu. Mieszkamy w okolicach Warszawy ale jesteśmy gotowi pojechać na drugi koniec Polski aby zobaczyć Apolonię.
Czekam na odpowiedź. Z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam Agata. :D

vikor
09-02-2005, 10:11
Chcieliśy budować dom wg projektu firmy DOMUS (www.dobredomy.pl) - Tytan, ale jest to projekt nowy (z listopada '04) i nie ma realizacj. W tak zwanym międzyczasie znależliśmy projekt uderzająco podobny ale już z innego biura proj. iz inna nazwą - Apolonia. Teraz nie wiadomo czy Tytan jest ulepszoną wersją Apolonii czy to zgapa. Proszę o podpowiedź jak sprawuje sie kominek na zewnętrznej ścianie nośnej.

robert7
09-02-2005, 21:44
Cześć, ja buduję Apolonię w Przemyślu

Agata15
10-02-2005, 12:15
Cześć Robert.
Dzięki za szybką odpowiedź. Z tego co wyczytałam na Forum, to Twój domek już stoi. Czy ewentualnie mógłbyś podać dokładne namiary, aby go zobaczyć? Śniegi stopnieją, przyjdzie wiosna, to może byśmy z mężem Cię odwiedzili na budowie?!
Mój mail: [email protected]
Pozdrawiam serdecznie.

Agata15
14-02-2005, 11:14
Cześć Robert!
Serdecznie dziękuję za kontakt. Na wiosnę się odezwiemy.
Pozdrawiam.
Agata. :lol:

peri
05-08-2005, 19:52
Witaj Robert , mam jeszcze prośbę, czy mógłbyś nam podać wymiary trókątnych okien, które są u Ciebie, bo mam wrażenie,że nasz architekt nie do końca wyrysował je tak jak powinny wygladać. A dla rozbawienia powiem Ci,że wczoraj odebraliśmy kosztorys , który zakładał stan surowy zamknięty na 300 000zł :o :o :o

Ania_i_Marek
29-12-2010, 13:56
Witam wszystkich forumowiczów budujacych i tych przed budową :)
My (tzn Ania i Marek) jestesmy po zakupie działki i przed wyborem projektu, właściwie juz wybraliśmy musimy go tylko zakupić, i bardzo podoba nam sie APOLONIA Z archipelagu.
Bardzo bym chciała Wasze opinie, jesli ktos już zbudował Apolonię albo jest w trakcie tworzenia tego fajnego domku. Byłabym bardzo wdzieczna za każde wieści :)
jesteśmy z dolnośląskiego i chetnie byśmy odwiedzili jakąś budowę
pozdrawiamy serdecznie wszystkich budujących