PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno domu z 1939 roku



Budowniczy_Damian
13-06-2019, 21:02
Witam
Zamierzam kupić dom z 1939, ale zanim się zdecyduje chciałbym się dowiedzieć na co patrzeć, co nie powinno uciec mojej uwadze?
Jeśli ktoś na tym forum remontował taki dom to co może się stać, jak wyglada to od strony remontowania na przykład czy ogólnie warto?
Pozdrawiam

d7d
13-06-2019, 21:10
Możesz coś więcej napisać o tym domu?
Ściany (pewnie cegła bez ocieplenia), stropy, konstrukcja dachu, pokrycie dachu, podpiwniczenie, tynki itp.
Trzeba na wszystko spojrzeć.
Zatrudnij łebskiego inżyniera budownictwa.

key1
13-06-2019, 21:12
Ja.
Generalnie na wszystko.
Przede wszystkim na to czy ci się podoba okolica i sąsiedzi, i czy chcesz tam mieszkać.

adam_mk
13-06-2019, 21:17
Stan techniczny.
To może być trup lub trochę staruszek w dobrej kondycji.
Reanimacja trupa jest ekonomicznie nieopłacalna.
Odmłodzenie staruszka może być opłacalne.

Żyjemy w hydrosferze (Ziemi).
Woda (wilgoć) potrafi zabić każdą konstrukcję i to szybko!
Reszta - to - lubię, chcę, podoba mi się...
Na to ceny nie ma.

Dom z 1938 roku ma teraz (2019-1938=80) lat.
Murowane i DOBRE stoją po około 2000lat...
No, więcej jest takich co maja lat z 500.
Problem w tym, czy MOŻESZ ŻYĆ w domu budowanym w technologii sprzed 80-ciu lat LUB czy Cię stać na jego rewitalizację!

Adam M.

janiszelk
13-06-2019, 21:17
Zależy ile zapłacisz i czy był wcześniej remontowany?
Chodzi tu głównie o izolację fundamentów, oraz izolację poziomą, Wychowałem się w takim domu ( po niemieckim) i wilgoć zawsze wyłaziła na ściany, to moim zdaniem najważniejsza sprawa, bo mury wzmocnisz docieplisz, wymienisz okna, drzwi ale wilgoć niestety strasznie ciągnie od dołu...I należy pamietać że o ile izolację pionową można zrobić dodatkowo zawsze to z izolacją poziomą niestety w takich domach jest problem, bo pod ścianę już papy nie włożysz..

d7d
13-06-2019, 21:18
"Robi się" iniekcje.
Największy problem to woda, wilgoć i grzyb.
Instalacje wod-kan i d.o. do wymiany.

kryzys
14-06-2019, 06:08
Tak jak już pisali , przede wszystkim fundament i czy jest papa między nim a murami , sam mam dom z 1936 roku i suchy jak pieprz ,budowany z cegły klinkierowej i pustką w ścianie wg mnie dom murowany z głową i nasi budowlańcy powinni się uczyć tak robić , po dodaniu 12cm styro na ściany oraz 30 cm wełny pod dach spalam 2 tony ekogrocha za 1600 zł niespełna i w domu 23-24 łącznie z ciepłą wodą użytkową i to za ułamek budowy nowego domu , jak bym miał 25 lat to bym budował ale po 50-ce to lepiej używany dom kupić bo szkoda życia i pieniędzy na te kilka lat :lol2::lol2::lol2:

cuuube
14-06-2019, 07:57
"Robi się" iniekcje.
Największy problem to woda, wilgoć i grzyb.
Instalacje wod-kan i d.o. do wymiany.

można tez podcinać
http://www.izolacje.com.pl/produkt/id408,osuszanie-murow-metoda-ciecia-prinz

cuuube
14-06-2019, 08:00
Tak jak już pisali , przede wszystkim fundament i czy jest papa między nim a murami , sam mam dom z 1936 roku i suchy jak pieprz ,budowany z cegły klinkierowej i pustką w ścianie wg mnie dom murowany z głową i nasi budowlańcy powinni się uczyć tak robić , po dodaniu 12cm styro na ściany oraz 30 cm wełny pod dach spalam 2 tony ekogrocha za 1600 zł niespełna i w domu 23-24 łącznie z ciepłą wodą użytkową i to za ułamek budowy nowego domu , jak bym miał 25 lat to bym budował ale po 50-ce to lepiej używany dom kupić bo szkoda życia i pieniędzy na te kilka lat :lol2::lol2::lol2:

Też remontowałem i jestem zdowolony . Sporo robiłem 'tymi ręcami ' .

kryzys
14-06-2019, 10:40
Też remontowałem i jestem zdowolony . Sporo robiłem 'tymi ręcami ' .

Ja poza wymianą poszycia dachowego i wylewki pod podłogówkę też wszystko sam robiłem od elektryki hydrauliki ,okna docieplenie , wszystko sam ale za to wiem że zrobione na następne 200 lat bez fuszerki i dekowania niedoróbek i to się liczy .brawo my .

Budowniczy_Damian
14-06-2019, 19:13
Nie spodziewałem się takiego odzewu, czekam na właściciela domu aż wróci z Niemiec to wejdę do środka i będę wiedział co i jak. A co do ceny to gość chce go sprzedać za 50 tys. Pln

cuuube
14-06-2019, 19:49
Pokaż fotki

key1
14-06-2019, 21:16
A co do ceny to gość chce go sprzedać za 50 tys. Pln
To prawie darmo.
Spodziewaj się, że będzie duużo do roboty.

kryzys
15-06-2019, 06:01
Robota będzie ale ona jest zawsze nawet w 5-cio letnim domu bo robisz pod siebie i wiele spraw trzeba inaczej , mnie pasowało to że podłogi były zmurszałe i wręcz byłem z tego zadowolony bo przynajmniej zrobiłem sobie ogrzewanie podłogowe tymi " ręcoma " oczywiście , czy np zlikwidować pokoje tzw przechodne , tu wykuć tam zamurować i gitara ,
ps kupujesz na Opolszczyźnie ? tu to ceny są niskie bo mieszkają tylko niedobitki reszta ucieka do DE.

Budowniczy_Damian
15-06-2019, 08:04
Wrzucę fotki jak będę mógł wejść do środka :)

cuuube
15-06-2019, 09:32
Wrzuć coś z zewnątrz to też rzuci jakiś obraz .

d7d
15-06-2019, 10:15
Tylko nie podawaj lokalizacji bo ktoś podkupi za 51.000 PLN ;)

grzesiek17bn
24-06-2019, 13:05
Grubo Ci powiem jak ja 50k , ja kupiłem dom z 1972 roku za 6x tyle ale w miejscowości gdzie same działki kosztują 200k. Remontuje się już ponad pół roku przez dwie zaprzyjaźnione ekipy(gdybym nie miał 3 dzieci na głowie to pewnie sam bym się w to bawił ale to by potrwało z 3 lata a gdzieś trzeba mieszkać). W moim przypadku dom był ocieplony i otynkowany więc generalny remont od środka (instalacje ,tynki, wylewka,podłogówka). Niestety ja oglądałem ten dom 10 minut bo za mną były 3 pary i wszyscy byli chętni i nie miałem tak dużo czasu na wizytacje a kwiatki wychodzą z czasem. Tutaj koledzy słusznie zauważyli problem z izolacją , u mnie coś takiego właśnie wyszło , jak kupowałem to tego nie widziałem a teraz jak wali deszczem to woda gruntowa napiera na ściany i zalewa piwnice. Czeka mnie odkopanie na głębokość ok 1,7m w dół i izolacja pionowa a co z poziomą to nie mam bladego pojęcia tak więc nauczony doświadczeniem przyznaje że przede wszystkim do sprawdzenia fundamenty i dach