PDA

Zobacz pełną wersję : Wykonanie wylewki pod panele



grzegorz_j
18-06-2019, 11:23
Witajcie,
proszę was o poradę nt. wylewki w mieszkaniu.

Skułem starą wylewkę w mieszkaniu na piętrze. Dom z lat 70. Strop betonowy. Pokój plus przedpokój o łącznej powierzchni 25 m.kw.
Zamierzam wykonać nową podłogę składającą się z:
- izolacja akustyczna;
- folia;
- wylewka;
- elektryczna mata grzewcza gr 1-2 mm;
- panele.

Zależy mi na izolacji akustycznej od sąsiadów z parteru :) Izolację akustyczną wykonał bym z wełny Rockwool lub innej poleconej przez was. Nie wiem czy ma to być Steprock hd 50 czy Acoustic 50. Zależy co mogę ułożyć pod wylewkę.

Jaką grubość powinna mieć sama wylewka? Wystarczy te 3 cm? Chciałbym mieć wszystkiego ok 10cm. Jest Rockwool Acoustic 70mm i na to wylałbym 3 cm wylewki. Ale czy słusznie?
Ponieważ wełna jest droższa od styropianu, wylewkę chciałbym zrobić z cementu i piasku zamiast kupować gotowe worki. Mogę?

Proszę was o poradę.

Arek1984
19-06-2019, 12:35
Wydaje mi się, że grubość wylewki betonowej powinna mieć min 5 cm. Poza tym wylewka na wełne? Czyż to nie powinno być na legarach, jeśli chcesz kłaść wełnę na podłogę?

grzegorz_j
19-06-2019, 13:38
To nie będzie wełna "z rolki". Jest taka sprasowana wełna w paczkach.
Wełnę z rolki będę kładł w pozostałych pokojach między legarami.

Kemotxb
19-06-2019, 21:11
Wylewki betonowej musi być minimum 5,5 cm inaczej będzie miała skłonność do pękania. Do wylewki dodaj włókno szklane (zbrojenie rozproszone). Na Twoim miejscu kupiłbym gotową wylewkę półsuchą z betoniarni lub zamówił miksokreta (tu problem bo na 25 mkw to nikt nie będzie chciał maszyny rozkładać). Chcesz cieńszą to anhydryt 5 cm. Pod wylewkę styropian akustyczny 5 cm.

grzegorz_j
25-06-2019, 10:18
lepiej dać styropian akustyczny czy wełnę Acoustic 50 ?