PDA

Zobacz pełną wersję : Demontaż rozety



marcinwwww
20-06-2019, 11:42
Cześć,

Chciałbym wymienić wkładkę w drzwiach. Wkładka ma mechanizm z zębatką, więc aby ją wyciągnąć muszę zdemontować rozetę. Niestety, nie wiem czy dobrze się do tego zabieram. W jaki sposób mogę ściągnąć nakładkę maskującą aby dobrać się do śrub? Próbowałem podważać śrubokrętem od dołu - tam gdzie wycięcie ale nawet nie drgnęła. Czy dobrze to robię? A może powinienem użyć jakiegoś specjalnego narzędzia?

Załączam zdjęcia.

431626
431627

Z góry dziękuję za pomoc.

Marcin

Kaizen
20-06-2019, 11:56
Podważaj nożem z każdej strony. Ostrożnie, żeby okleiny nie uszkodzić. To jest na wcisk.

marcinwwww
20-06-2019, 12:29
Dziękuję, tak mi się wydawało, że na wcisk ale ponieważ strasznie ciasno było osadzone to zwątpiłem. Samym nożem się nie udało, użyłem żabki żeby trochę pociągnąć zaślepkę i dopiero wtedy zrobiło się miejsce na podważanie nożem.

Dziękuję za pomoc Kaizen! :)

finlandia
20-06-2019, 15:17
Czyli juz po problemie? Zwykle "chińczyki" są tak ściśnięte i nie zawsze mają wycięcie na włożenie płaskiego śrubokreta nie mówiąc już o jakimś przemyślanym sposobie zdejmowania. Ja to podważam od dołu podkładając coś płaskiego by nie uszkodzić drzwi.
Natomiast coś innego mnie zastanawia: drzwi wygląają na zwykłe. Rozetka też, a wkładka wysokiej klasy? Coś tu do czegoś nie pasuje.

marcinwwww
20-06-2019, 19:52
Tak, już po problemie.

Co do drzwi to są dość solidne - antywłamaniowe. Rozetka G4 z tej firmy https://laporte.pl/pl/poznaj-la-porte/szyldy/ - może rzeczywiście "chińczyk". Natomiast wkładka musiała być pod moją nieobecność awaryjnie wymieniona z SecureMME K2 na Łucznik D E8. Chcę ją zastąpić Mul-t-lockiem. Ma to sens?

Marcin

finlandia
24-06-2019, 07:09
Ok, po Twoich wyjaśnieniach nie mam już wątpliwości. Oglądanie fot w komórce nie daje dobrego obrazu :D