PDA

Zobacz pełną wersję : Ściany nośne doradźcie!



JarekDG
22-06-2019, 09:09
Witam wszystkich na forum. Mam dylemat z nowo zakupionym domem. Chce usunąć ściany zaznaczone czerwoną linią .Opinie dwóch budowlańców są różne i każdy mówi mi co innego . Liczę na Waszą pomoc.431676

jajmar
22-06-2019, 10:29
Ci budowlańcy to konstruktorzy z uprawnieniemi ? Jak tak niech się podpiszą pod tym co mówią. Jak nie to takich poszukaj.

piotrmys
30-06-2019, 23:03
Hmm już pomijam, że z tego rzutu bezpośrednio nie da się wnioskować czy daną ścianę można usunąć czy nie. Za mało danych podajesz. Również uważam, że koniecznie trzeba by było temat skonsultować z kimś z uprawnieniami, kto może podjechać na miejsce i ocenić sytuację.

d7d
01-07-2019, 10:17
Chce usunąć ściany zaznaczone czerwoną linią .Opinie dwóch budowlańców są różne i każdy mówi mi co innego . Liczę na Waszą pomoc.431676
Ta ściana gr. 12cm wygląda na działową a ta bez podanej grubości może być nośna lub działowa.
Z układu innych ścian może wynikać że jednak jest działowa tylko po co jest grubsza niż 12cm ?

Konieczna wizyta uprawnionego konstruktora i jego decyzja a nie info z FM.

Po usuniętych ścianach pozostanie "dziura" w podłodze - w płytkach.

Andrzej733
02-07-2019, 19:01
Pokaż cały rysunek. To szeregówka?, Czy usunąć zależy od tego jak zbrojony jest strop i jaka jest rozpiętość całości. Tak czy siak czy mądry czy głupi ale potrzebny jest konstruktor aby sie podpisał pod tym (no inną sprawą jest czy będzie miał racje)

d7d
02-07-2019, 22:14
Podpis liczy się ale tylko w ostateczności.
Ważniejsza jest wiedza, mądrość i odpowiedzialność konstruktora. To zapewni poprawność podjętej decyzji.
Trzeba też konstruktorowi zapłacić za opinię / ekspertyzę.