PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanie 74 m.kw prośba o pomoc.



Pokojowy
23-06-2019, 08:52
Cześć. Planujemy zakup mieszkania 4 pokojowego metrażu 74 m.kw. Chcemy zrobić z niego 3 pokoje. Rodzina 2+1 ale kto wie może kiedyś 2+2 albo 2+3, albo... ;) choć do tego czasu może stać będzie na coś większego. Lubimy razem pichcić wiec zależy nam na możliwie sensownym rozmiarze blatu do przygotowywania jedzenia. Telewizji oglądamy mało i w sumie zastanawiamy się czy telewizor wogóle jest nam potrzebny. To co ważne to w salonie (o ile zmieniamy na 3 pokoje) musi znaleźć się miejsce na biurko z monitorem do pracy. Może warto rozważyć opcje ze ten monitor będzie spełniał w jakimś stopniu funkcje telewizora, czasem jakiś film. Zastanawiamy się również nad tym czy nam potrzebne są dwie łazienki.

Rzut:

cl.ly/865a25ecf2df

lub jeśli komuś wygodniej

dropbox.com/s/u9j8ppr7v6s999j/rzut.jpg?dl=0

i w załączniku :)

E-Rzecznik Śnieżka
10-07-2019, 13:17
Propozycja takiego układu
432349

Pokojowy
10-07-2019, 23:02
Ciekawa koncepcja, takiej nie przewidziałem, ale:
1. Chcemy aby duży pokój miał przynajmniej 30 metrów
2. Nie potrzebujemy 2 łazienek, raczej z drugiej chcemy zrobić schowek na mąki, płatki i różne przetwory, bo lubimy + do tego widziałbym tam suszarkę.
3. Nie jestem pewien czy dobrym pomysłem w utworzonej łazience przy sypialni rodziców jest przeniesienie umywalki, nie wiem jak z podłączeniem odpływu.
4. Może jednak fajnie mieć duży telewizor i czasem coś obejrzeć ;)

Nie mniej jednak bardzo dziękuję, ciekawa propozycją! Ktoś jeszcze się odważy i wesprze pomysłem?

Elfir
11-07-2019, 13:06
https://images91.fotosik.pl/215/17fd2559b3e2e8ccgen.jpg

Elfir
12-07-2019, 15:45
ścianka osłaniająca biurko nie musi być murowana:
http://www.domowladni.pl/upl/xxl/zdjecie_20829_biurko_w_salonie.jpg

Pokojowy
12-07-2019, 19:50
Kolejna ciekawa propozycja. Podoba mi się*pomysł z zrobieniem wnęk na szafy i biurko w pokoju dziecięcym ale obawiam się że spowoduje to gorszą*ustawność*pomieszczeń, dodatkowo wnęka zasłoni dostęp światła dziennego do biurka. Za to usytuowanie biurka do pracy w salonie interesujące. Nie wpadłem na takie ustawienie wcześniej.

Robi się co raz ciekawiej i odważniej. Ktoś jeszcze chciałby zaszaleć? :D

Pokojowy
25-07-2019, 23:02
podbijam :)

Pokojowy
18-01-2020, 22:32
Hej, co myślicie o taki ustawieniu salonu?

Wyspa, stół sofa 3 osobowa, fotel soliki kawowe, szafka TV i Mały regał. No i zabudowa kuchenna. Obok sypialnia rodziców i na ojcu pokój dziecka.

Wnęka w salonie przeznaczona na ukryte biuro w szafie.

439599

Sylw.
19-01-2020, 13:23
Czy ukryte biurko w szafie będzie dobrze oświetlone?

Elfir
19-01-2020, 13:56
przy pracy z komputerem naturalne światło nie pomaga.
Ale ja się bardziej obawiam niewielkiej przestrzeni do przechowywania. Za mało szaf.

Pokojowy
19-01-2020, 16:28
Biurko będzie miało doświetlenie oczywiście. Ale bez przesady, jest to praca w 98% przy komputerze nadużyć monitorze.

Jeżeli chodzi o szafy, to w pokoju dziecięcym oczywiście będzie szafa, w sypialni dodatkowo szafki nocne, i swat też garderoba na przeciwko pokoju dziecka no i na wejściu będzie też w korytarzyku szafka. Tak że szafek planujemy sporo, i jeszcze w salonie regał na książki, chodzi mi o Wasze zdanie na temat ustawienia stołu, wyspy, sofy... Nie chce zmieniać ustawienia telewizora bo tam będzie wszystko gotowe do podłączenia. I chcę też aby w razie czego łatwo można było przywrócić 4 pokój.