PDA

Zobacz pełną wersję : Remont Balkonu



Cinek84
24-06-2019, 21:55
Witam,

Mam do remontu 3 balkony. Dwa z nich są polożone nad pomieszczeniem ogrzewanym a jeden częściowo nad pomieszczeniem ogrzewanym. Problemem na zewnątrz są luzne kafle, odpadająca struktura itp. Problemem wewnątrz odpadająca zaprawa tynkowa. Jest to budownictwo z 2003, zakładam że na hydroizolacje została wykorzystana papa. Myśle że na odpadający wewnątrz tynk ma wplyw zakładka z papy przy oknie balkonowym. Podejrzewam, ze jest jej brak lub uległa uszkodzeniu w newralgicznych punktach. Na problemy zewnetrzne to wplyw ma wszystko, luzne kafle, przeciekająca woda itd.
Przewertowałem internet, różne fora itp., rozmawialem z osobami które mają podobne problemy i stwierdzam i więcej czytam tym mniej wiem. Jednym głosem wszyscy mówia ze uszkodzone elementy trzeba usunąć a na długosci balkonu przy ścianie zrobić wcinke celem usunięcia starej papy i dokładnego wysuszenia. Aczkolwiek już co do samego remontu to zgody nie ma. Jedni każa pape, drudzy jak słyszą papa to śmieją sie w twarz.

Więc ja chciałem zapytać jakie warstwy zastosować zaczynając od plyty głównej balkonu. Dodam, ze wyleczyłem sie z kafli raczej będzie to deska kompozytowa.

Ps: Nie wiem dlaczego nie moge dodac zdjec :(