PDA

Zobacz pełną wersję : Uziemienie ram paneli, zabezpieczenia.



Vld
04-07-2019, 16:39
Jak prawidłowo wykonać uziemienie instalacji na dachu, chodzi o całą konstrukcję, ramy i mocowania. Jak ją zabezpieczyć by zminimalizować szkody w razie wyładowania. W palanach instalacja odgromowa, z poziomym zawodem na kalenicy dachu dwuspadowego. Odległość od zawodu do paneli ok 50cm. Połączenia zawodu do uziemienia otokowego w dwóch punkach po przekątnej budynku.

Adik50
04-07-2019, 21:01
Zapraszasz pioruny na swój dach tam gdzie panele:yes: 50 cm to jest nic dla energi pioruna
Przez prawie 60 lat żyłem bez uziomów i piorunochronów
Kiedyś latem były burze teraz niema od lat
Nigdy u mnie nie walnęło
Moja siostra postawiła piorunochron 2 x pierdolnęło w niego
Za każdym razem uszkodziło urządzenia elektryczne i elektroniczne od telefonów po tv i lodówki
Siła energi jest tak wielka że brak słów
Od razu bierz ubezpieczenie

marcin225
04-07-2019, 22:30
Akurat miałeś szczęście a siostra zapewne nie miała ochrony przeciwprzepięciowej (lub miała ale imitacje).

Vld
05-07-2019, 10:07
Zapraszasz pioruny na swój dach tam gdzie panele:yes: 50 cm to jest nic dla energi pioruna
Przez prawie 60 lat żyłem bez uziomów i piorunochronów
Kiedyś latem były burze teraz niema od lat
Nigdy u mnie nie walnęło
Moja siostra postawiła piorunochron 2 x pierdolnęło w niego
Za każdym razem uszkodziło urządzenia elektryczne i elektroniczne od telefonów po tv i lodówki
Siła energi jest tak wielka że brak słów
Od razu bierz ubezpieczenie

Jak uważasz, że montując panele na dachu i nie uziemiając tylko ram ty i twój dom jest bezpieczny, to można tylko pozazdrościć.
Siostra straciła urządzenia, ty możesz stracić dom lub jeszcze więcej.

Adik50
15-07-2019, 19:08
Tak uważam

Vld
15-07-2019, 20:40
Tak uważam

No to masz dużą szansę wraz z pierwszym wyładowaniem, zostać "bezdomnym".
Tak na poważnie jesteś po prostu nie świadom zagrożenia. Twoje panele w tym momencie stały się zawodem niezamierzonego "piorunochronu" od którego kable zaprowadziłeś wprost do domu. I to jest mało istotne czy twoje ramy są uziemnione czy nie, jak walnie będzie pożar.