PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniana przedścianka w garażu



veeveeoor
05-07-2019, 09:46
Na ścianie w garażu mam sporo różnych elementów typu rury, przewody, zawory itp. Uniemożliwia to przymocowanie czegokolwiek do ściany (np. narzędzia, korytka, wieszak na rower). Chciałbym to zmienić poprzez postawienie przed-ścianki odsuniętej o 10cm od ściany. Oczywiście tam gdzie trzeba, zrobiłbym rewizje. Przed-ścianka miałaby konstrukcję drewnianą i byłaby pokryta surową płytą MDF. Wydaje mi się, że to dobry pomysł. Wydaje mi się?

Nie znam się na temacie konstrukcji drewnianych, a nie chciałbym, żeby mi potem taka ściana z rowerami spadła na samochód. Dlatego chciałbym się poradzić mądrzejszych ode mnie. Wymiary ściany to 2,5x7,0 [wysokość x szerokość]. Konstrukcja jak dla ścian wewnętrznych szkieletowych (http://domydrewniane.org/wp-content/uploads/2016/01/Konstrukcja-%C5%9Bciany-Rys.-1.jpg). Słupki o wymiarach 5x4 co 60cm (węższą stroną do czoła płyty). Płytę MDF chcę dać 18mm w jednej warstwie lub 12mm w dwóch. Mocowanie płyty na wkręty fosfatowe (L=45mm) co 15cm. Mocowanie do posadzki na kołki co 60cm. Mocowanie do sufitu na mamuta, ponieważ strop z terivy, surowy i lubi się kruszyć.

Ma to wszystko sens? Ściana ma być pancerna, żebym mógł na niej wieszać co zechcę (rowery, opony na zmianę, jakieś inne graty, narzędzia itd). Oczywiście bez przesady, to nie skład budowlany, więc ton cementu nie musi to wytrzymać :)