PDA

Zobacz pełną wersję : Napowietrzenie/odpowietrzenie pionu kanalizacjyjnego raz jeszcze



macentos
08-07-2019, 18:39
Witam serdecznie,
To mój pierwszy post tutaj, nie jestem też specjalistą od tematów budowlanych - proszę o wyrozumiałość.

Temat wałkowany wiele razy i odpowiedź na pytanie jak prawidłowo odpowietrzyć kanalizację już znam, natomiast u mnie jest trochę gorzej.
Pion kończy się na strychu i na chwilę obecną nie ma opcji wyciągnąć go na dach - wiem, że tak powinno być i może kiedyś będzie, ale - tak jak piszę - na chwilę obecną załóżmy, że nie jest to opcją.

Ponieważ w łazience regularnie śmierdzi z kanalizacji (przez muszlę tłoczone jest powietrze do pomieszczenia w związku z nadciśnieniem w pionie) - postanowiłem wymienić zakończenie pionu - oryginalne to jakieś najtańsze jakie deweloper znalazł (dwa małe grzybki na końcu rury 110, każdy kto tutaj ma jakiekolwiek pojęcie o kanalizacji na bank coś takiego widział).

Wymieniłem zakończenie na coś takiego (na szczęście dostałem taniej):
https://adicomplex.istore.pl/pl/p/Napowietrzacz-HL900N/22800588
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale dopiero teraz rozumiem, że skoro to jest napowietrzacz to znaczy, że problemu nadciśnienia nie rozwiąże. Pozwala zassać powietrze, ale nadmiaru nie wypuszcza.

Wywiewki jako tako chyba tam nie zamontuję bo na całym strychu będzie śmierdzieć (o ile dobrze rozumiem to wywiewka nie zapewnia żadnego mechanizmu sterowania przepływem, to po prostu zakończenie z daszkiem i luźny przepływ powietrza), nie wspominając o tym, że gazy z kanalizacji chyba nie są zbyt bezpieczne z przeciwpożarowego punktu widzenia.

Polecono mi żeby na końcu zrobić podwójne zakończenie 110 i że to może pomóc, ale nie jestem do tego przekonany.

Proszę o radę jak mogę w tych okolicznościach poprawić działanie kanalizacji i pozbyć się uciążliwego zapachu.

Pozdrawiam serdecznie,
macentos