PDA

Zobacz pełną wersję : Wyrownanie terenu



Hyzmac
11-07-2019, 00:40
Witam, jestem wspołwaścielem domu. Planujemy rozbudowę budynku. Jednak zaraz za domem jest spora góra ziemi do wybrania, po prawej stronie, jakieś 12-15m od granicy działki stoi budynek. Górka zaczyna sie wznosić od ulicy najpierw łagodnie a potem dosyć nagle na odcinku około 25 mb. Wzniesienie od ulicy do końca dzialłki może sięgać nawet 9metrow. Dom jest jakby wkopany w górke. Dzialka jest dosyć rozległa i największy usyp jest na moim terenie. Do sąsiadów znika prawie całkowicie. Budynek po prawej posadowiony jest okoł 3m wyżej odmojego, jednak oddalony jest na odleglość okoł 25m od mojego budynku i okoł 12 -15m od granicy działki. Na tyłach dzialłki stoi 11piętrowiec w odleglosci okoł 50metro od mojego bydynku i okoł 25m od granicy działki. Szukam firmy która zajęłaby się zeskarpowaniem, poziomowaniem oraz wzmocnieniami różnic terenowych. Prosze o porade osób które wiedzą coś w temacie lub mają podobne doświadczenia co do zagospodarowania takiego terenu.

Elfir
11-07-2019, 11:02
Potrzebujesz najpierw projektu konstrukcyjnego. Aby po podcięciu skarpy do ogródka nie zjechały sąsiednie budynki.