PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy! Nowe tynki w październiku?



12-07-2019, 18:17
Witam serdecznie. Szukam pomocy, kupiłam mieszkanie do kapitalnego remontu. Niestety na kredyt w związku z tym do momentu ostatniej transzy pieniędzy z banku właścicielowi, muszę czekać z remontem. Możliwość wejścia fachowców może mieć miejsce najwcześniej na początku października. I tu mam zmartwienie... Czy jest taka możliwość, aby przeprowadzić z sukcesem remont (zmiana tynków, mnie najbardziej martwi) nie latem a w październiku.
Bede bardzo wdzięczna za odpowiedzi!
Pozdrawiam

ag2a
12-07-2019, 20:35
jeśli w srodku bądzie plus 5 to tak

jaromkv
16-07-2019, 23:38
Robiłem tynki gipsowe w listopadzie przy temperaturze około 14 st. Następnie dom stał cała zimę nieogrzewany, nieocieplony, bez sufitu. Były jedynie okna i drzwi.
Przy mrozach temperatura wewnątrz na minusie....nic się nie stało. Ściany już pomalowane

E-Rzecznik Śnieżka
31-07-2019, 21:50
Szanowna Pani,
Czas schnięcia tynków jest uzależniony od wielu czynników, np. odpowiedniego przygotowania podłoża, grubości warstwy, a także temperatury. Prace tynkarskie można wykonać pod warunkiem zapewniania odpowiedniej i stałej wentylacji, a także ogrzewania. Stała, dodatnia temperatura umożliwi równomierne odparowanie wody i zapobiegnie powstaniu wilgoci.