PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie dachu aluminium i miedziom??



wojtf23
14-07-2019, 13:53
Witam jak w temacie. Chodzi o to że będę miał dach wykończony w aluminium natomiast w wiezyczce szpic muszę najwyraźniej dać wykonać w miedzi gdyż szpicow ozdobnych nie widzę w aluminium tylko miedzi albo tytan-cynku lub blachy ocynkowanej. Który z tych materiałów na szpic może być na dachu razem z aluminium. Chyba że robię problem którego nie ma ale czytałem gdzieś że nie wolno łączyć kilku materiałów wykończenia na jednym dachu.

Proszę o pomoc gdyż chciałbym zamówić żeby to od razu założyli jak będą kończyć.

ciężkiprzypadek
14-07-2019, 14:03
Jeżeli nie będziesz łączył miedzi z aluminium, to odrębne mogą być....tylko nie wiem jak wizualnie to się przedstawia, ale oba obok siebie szybciej kolidują.
Czyli możesz wykonać wykończenie dachu aluminium i miedzią, tylko by były one daleko od siebie/
Pisze to jako chemik, nie fachowiec od dachów.

wojtf23
14-07-2019, 16:09
Aluminium będzie jako kosz dachowy i blacha okapowa a szpic jak wiadomo na szpic :) dotykać siebie nie będą ale kosze mogą być od szpica w okolicach 1.5 m.

Andrzej Wilhelmi
21-07-2019, 21:43
Odległość nie ma tu żadnego znaczenia. Miedź jest materiałem agresywnym. Jony miedzi dotrą do innych obróbek. W przypadku gdy obróbki aluminiowe są pokryte farbą nic się nie dzieje. Natomiast gdy obróbki są naturalnego aluminium to szpic można wykonać też z blachy aluminiowej lub z tytan-cynku. Pozdrawiam.