PDA

Zobacz pełną wersję : Nierówny fundament kamienny - jak prawidłowo wykonać izolację przeciwwilgociową



Chalek
14-07-2019, 20:29
Witam wszystkich użytkowników.
Zabrałem się za solidny remont pomieszczeń na tzw. niskim parterze w budynku w którym fundament jest wykonany z kamienia. Po uprzednim rozebraniu uszkodzonej przez wilgoć starej podłogi drewnianej moim oczom ukazała się nierówno wykonana warstwa chudego betonu. Wyrównałem ją ale mam kolejny problem stąd będę miał pytania. Kamienny fundament budynku posiada izolację poziomą i pomimo jej uszkodzeń nie ma już większych problemów z wilgocią ponieważ kilka lat wcześniej odkopałem budynek i wykonałem odwodnienie.Mam jednak inny problem: kamienny fundament jest nierówny w pionie ponieważ kamienie nie były ciosane i będę miał problem z dokładnym wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej. Pytanie jak to dobrze wykonać. |Jak dobrze rozłożyć folię i jak dobrze wypełnić przestrzeń: kamienny fundament,folia,styropian lub płyta XPS ? Miał ktoś podony problem. Sprzedawca w PSB powiedział żeby rozłożyć folię, styropian lub płytę XPS a przestrzeń pomiędzy fundamentem a folią wypełnić pianką. Nie chciałbym tego robić bo pianka chłonie jednak wodę..
Dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam