PDA

Zobacz pełną wersję : Ekogroszek OFF !!!



darasle
17-07-2019, 13:30
Witam,

Chciałbym poradzić się w konkretnej sprawie, otóż zamieniam C.O. z ekogroszku na gaz ziemny. Dom parterowy, garaż w bryle - łącznie około 145m2.
Planuję kupić piec kondensacyjny, pytanie jedno czy dwufunkcyjny ? Jaki model konkretnie moglibyście polecić ? Zależy mi na wygodzie i jakości, jak by to korelowało z przystępną ceną to w ogóle byłoby dobrze.

Konsultant Viessmann
17-07-2019, 14:23
Witam,

Chciałbym poradzić się w konkretnej sprawie, otóż zamieniam C.O. z ekogroszku na gaz ziemny. Dom parterowy, garaż w bryle - łącznie około 145m2.
Planuję kupić piec kondensacyjny, pytanie jedno czy dwufunkcyjny ? Jaki model konkretnie moglibyście polecić ? Zależy mi na wygodzie i jakości, jak by to korelowało z przystępną ceną to w ogóle byłoby dobrze.


Witaj, a jak u Ciebie z zapotrzebowaniem na moc grzewczą? Jaki masz teraz kocioł (moc)? Planujesz ocieplenie? Rozumiem, że budynek już kilka lat stoi?

Napisz coś więcej.. mogę zaproponować któryś z produktów z oferty Viessmann!
A no i podstawowe pytanie - jaki masz budżet?

darasle
17-07-2019, 16:10
Aktualnie mam kocioł 18kW - piec jest przewymiarowany, nie pamiętam dokładnie jakie mam zapotrzebowanie - coś koło 11kW. Dom został oddany do użytku w 2011r.
Co do budżetu to oczywiście nie podam swoich założeń, bo nie szukam rozwiązania pod "portfel", ale jak możesz to zaproponuj coś.

Konsultant Viessmann
18-07-2019, 14:16
Aktualnie mam kocioł 18kW - piec jest przewymiarowany, nie pamiętam dokładnie jakie mam zapotrzebowanie - coś koło 11kW. Dom został oddany do użytku w 2011r.
Co do budżetu to oczywiście nie podam swoich założeń, bo nie szukam rozwiązania pod "portfel", ale jak możesz to zaproponuj coś.

Rozumiem, to zobacz sobie w takim razie ofertę kotła Vitodens 200-W (https://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne/vitodens-200-w.html) Wysokosprawny wiszący kocioł kondensacyjny o szerokiej modulacji mocy: 1,9-13/16 kW Albo nieco bardziej zaawansowany:

Vitodens 222-F (https://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne/vitodens-222-f.html)Kompaktowy stojący kocioł kondensacyjny z zabudowanym zbiornikiem c.w.u.: 1,9-13/17,2 kW z dwoma wariantami :
- ze zbiornikiem warstwowym 100 litrów

- ze zbiornikiem 130 litrów z wężownicą

Co Ty na to?

darasle
19-07-2019, 12:04
Rozumiem, to zobacz sobie w takim razie ofertę kotła Vitodens 200-W (https://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne/vitodens-200-w.html) Wysokosprawny wiszący kocioł kondensacyjny o szerokiej modulacji mocy: 1,9-13/16 kW Albo nieco bardziej zaawansowany:

Vitodens 222-F (https://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne/vitodens-222-f.html)Kompaktowy stojący kocioł kondensacyjny z zabudowanym zbiornikiem c.w.u.: 1,9-13/17,2 kW z dwoma wariantami :
- ze zbiornikiem warstwowym 100 litrów

- ze zbiornikiem 130 litrów z wężownicą

Co Ty na to?

Zaproponowane produkty nie są tanie, czy możesz mi merytorycznie uargumentować, dlaczego warto jeden lub drugi produkt?

eliks
21-07-2019, 12:34
Instalacja mieszana, grzejniki czy podłoga?

darasle
21-07-2019, 12:36
Instalacja mieszana, grzejniki czy podłoga?

Grzejniki.

eliks
21-07-2019, 20:16
To bierz dwufunkcyjnego Termet Ecocondens Gold +

Spitfire
23-07-2019, 08:07
Całkiem niedawno wymieniałem u siebie piec na gazowy. Zamontowałem Termet Silver i nie żałuję. Wg. mnie nie warto przepłacać za sprzęt marek vaillant czy viessman bo tańszy odpowiednik oferuje dokładnie to samo (jeśli chodzi o spełnienie swojej podstawowej funkcji). Różnica polega na tym, że droższe kotły mają więcej bajerów typu kolorowe ekraniki albo wifi.

W Twoim wypadku wybrałbym kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem ze względu na większy komfort + sterownik pokojowy (z modulacją, nie dwustanowy). Kotły dwufunkcyjne bardziej nadają się do małych mieszkań z jedną łazienką.

lolson28
23-07-2019, 11:53
Wg. mnie nie warto przepłacać za sprzęt marek vaillant czy viessman bo tańszy odpowiednik oferuje dokładnie to samo (jeśli chodzi o spełnienie swojej podstawowej funkcji). Różnica polega na tym, że droższe kotły mają więcej bajerów typu kolorowe ekraniki albo wifi.
.

To Pan Konsultant się wkurzył teraz :D

hajtaler428
23-07-2019, 12:09
Grzejniki.

To bierz dwufunkcyjnego Termet Ecocondens Gold +
A niby czemu uzależniasz wybór między 1f a 2f na podstawie rodzaju ogrzewania?
To czy zasadne jest wybranie kotła 2f zależy od ilości punktów poboru, ich odległości od kotła, czy to czy używana jest wanna lub deszczownica albo ciepła woda do pralki. Jeżeli jest duży pobór ciepłej wody to 2f nie zalecany.

Konsultant Viessmann
23-07-2019, 12:35
Zaproponowane produkty nie są tanie, czy możesz mi merytorycznie uargumentować, dlaczego warto jeden lub drugi produkt?

Vitodens 200-W
- 1,8 do 35 kW - bardzo szeroka modulacja mocy
- wymiennik ciepła Inox-Radial z wysokogatunkowej stali szlachetnej - 10 lat gwarancji
- wysoki stopień przekształcenia energii paliwa w ciepło, sięgający 98%, oraz klasa energetyczna A
- Zintegrowany układ automatycznej kontroli i regulacji spalania Lambda Pro Control Plus dopasowuje parametry palnika do jakości różnych rodzajów gazu
- Przyjazny w obsłudze w obsłudze regulator Vitotronic
- Cicha praca dzięki koncepcji obudowy Box Design
- Nowe możliwości obsługiwania ogrzewania przez Internet otwiera aplikacja mobilna ViCare App.


Vitodens 222-F również szeroko moduluje
1,8 do 35 kW (z ładowanym warstwowo zasobnikiem c.w.u.)
1,9 do 26 kW (z wężownicowym podgrzewaczem c.w.u.)

dodatkowo:
- Dzięki pompie obiegowej z regulowanymi obrotami Vitodens 222-F pracuje niezwykle cicho i zużywając mało prądu.
- ymiennik ciepła Inox-Radial z wysokogatunkowej stali szlachetnej - 10 lat gwarancji
- wysoki stopień przekształcenia energii paliwa w ciepło, sięgający 98%, oraz klasa energetyczna A
- Emaliowane, ładowane warstwowo zasobniki c.w.u. o pojemności 100 oraz 130 litrów zapewniają wysoki komfort korzystania z ciepłej wody. Pod względem wydajności rozbioru ciepłej wody system ten jest porównywalny z ustawionym osobno podgrzewaczem pojemnościowym o pojemności 150 litrów.
- Wszystkie gazowe kotły kondensacyjne Vitodens 222-F posiadają zintegrowany układ regulacji spalania Lambda Pro Control Plus.
- Przyjazny w obsłudze w obsłudze regulator Vitotronic
-Nowe możliwości obsługiwania ogrzewania przez Internet otwiera aplikacja mobilna ViCare App.

eliks
23-07-2019, 17:57
A niby czemu uzależniasz wybór między 1f a 2f na podstawie rodzaju ogrzewania?
To czy zasadne jest wybranie kotła 2f zależy od ilości punktów poboru, ich odległości od kotła, czy to czy używana jest wanna lub deszczownica albo ciepła woda do pralki. Jeżeli jest duży pobór ciepłej wody to 2f nie zalecany.
Uzależniam markę kotła, w tym wypadku grzejniki, bez kombinacji, więc Termet Gold jak najbardziej. Co do 1f i 2f masz rację, ale po metrażu liczę że domek podobny do mojego, jedna rodzina, 2f tu się bardzo fajnie sprawdza. Przy rodzinie 2+2 rachunek za kuchnię gazową i ogrzewanie CWU wynosi w granicach 50-60zl miesięcznie.

Denddalf
23-07-2019, 20:45
Ja polecam Ariston Clas One w połączeniu z termostatem modulowalnym Cube S Net (WIFI) w cenie podobnej do Termeta polecanego wyżej. Dwufunkcyjny u mnie sprawuje się super, przy 3 osobach i prysznicach codziennie rachunki za gaz za grzanie samej wody ok. 40 zł

Konsultant marki Junkers
19-09-2019, 09:01
Witam,

Chciałbym poradzić się w konkretnej sprawie, otóż zamieniam C.O. z ekogroszku na gaz ziemny. Dom parterowy, garaż w bryle - łącznie około 145m2.
Planuję kupić piec kondensacyjny, pytanie jedno czy dwufunkcyjny ? Jaki model konkretnie moglibyście polecić ? Zależy mi na wygodzie i jakości, jak by to korelowało z przystępną ceną to w ogóle byłoby dobrze.

Witam,

Zastosowanie kotła kondensacyjnego jednofunkcyjnego z zasobnikiem cechuje się wyższym komfortem użytkowania ciepłej wody użytkowej w porównaniu do kotła dwufunkcyjnego. Kocioł dwufunkcyjny podgrzewa wodę przepływowo, więc w przypadku poboru wody jednocześnie z kilku punktów ulegnie obniżeniu temperatura ciepłej wody. W przypadku zasobnika o pojemności 120l nie będzie takiego problemu. Ważna jest także odległość pomiędzy kotłem a punktami poboru. polecam zastanowić się nad wyborem kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem.
Przy okazji polecam Panu sprawdzić ofertę kotłów kondensacyjnych marki Junkers-Bosch. Posiadamy w swojej ofercie bogaty wybór kotłów kondensacyjnych jednofunkcyjnych o szerokiej modulacji mocy palnika z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens. Kotły cechują się solidnym wykonaniem oraz wysoką sprawnością pracy. W celu doboru kotła o odpowiedniej wielkości, zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów Junkers-Bosch. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie naszych kotłów kondensacyjnych: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch