PDA

Zobacz pełną wersję : ociplenie ścian z betonu komórkowego , jaki styropian?



muszyna
18-07-2019, 14:46
jaki mam wybrać styropian do ocieplenia scian z betonu komórkowego o grubości bloczka 24 cm. W projekcie domu mam styropian 15 cm ja chciałem ocieplic 20cm tylko nie wiem jaki współczynik wybrać który by był najlepszy a i dobry cenowo

Termo Organika
18-07-2019, 15:29
Ocieplenie styropianem o grubości 15 cm nie jest złym rozwiązaniem, ale obecnie przyjęte wytyczne projektowania budynków energooszczędnych zakładają izolację cieplną ścian zewnętrznych na poziomie 20 cm styropianu grafitowego z linii TERMONIUM. Dom jest budowany z założeniem kilkudziesięcioletniego okresu użytkowania, dlatego w kwestii zapotrzebowania budynku na energie i późniejszych kosztów z tym związanych trzeba przypilnować spraw ochrony cieplnej na etapie budowy. Odmian styropianów różniących się głównie współczynnikiem lambda (parametr izolacyjności) jest kilka. Firma Termo Organika w swojej ofercie ma siedem odmian styropianu przeznaczonego do ocieplania ścian zewnętrznych budynku. W bardzo uproszczony sposób można porównać właściwości styropianów. Pomiędzy styropianem o najlepszych właściwościach izolacyjnych TERMONIUM PLUS fasada, którego współczynnik lambda wynosi 0,031 W/mK, a styropianem najczęściej wybieranym DALMATYŃCZYK fasada jest ponad 30% różnicy porównując właściwości izolacyjne. Sugeruję zastosowanie 20 cm ocieplenia płytami TERMONIUM PLUS fasada. Taki wariant zapewni uzyskanie ochrony cieplnej budynku w podobny sposób jak zastosowanie 27 cm zwykłego styropianu.