PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z budowa na dzialce US



prezio
20-07-2019, 10:23
Moi Drodzy mam pytanie - moze ktos juz kiedys mial podobny problem.

Mam dom (mieszkalny) na dzialce typu US (US – tereny sportu i rekreacji). Nie mozna na niej budowac domow mieszklanych. Ja mam poniewaz developer dostal wczesniej zezwolenie anizeli zrobiono plan zagospodarowanie przestrzennego i oznaczono ja jako US (musze tez sprawdzic czy im wolno tak definiowac dzialki w planie kiedy juz jest budownictwo mieszkaniowe - jest to duzy teren i stoi na nim okolo 200 domow mieszkalnych , wszystkie na dzialkach US, kiedy dzialka ma juz budynek mieszkalny i powinna byc dzialka MN albo MN/U - ale to osobna historia i bede pisal pismo w tej sprawie do wojewody i ministra infrastruktury)

Chodzi o to, ze na dzialce nie moge postawic nic dla celow zwiazanych z budownictwem mieszkaniowym (garaz, wiata i nawet kostki brukowej).

Moge stawiac te obiektym o ile na dzialce bedzie obiekt zwiazany z uslugami sportu i rekrreacji (czego nie planuje - wynajmu pokoi rowniez nie planuje). Jak bedzie taki obiekt to jako obiekt pomocniczy moge postawic garaz/budynek gospodarczy.

W przypadku budynku mieszkaniowym - nie moge budowac obiektow pomocniczych.

Czy ktos z was mial podobny przypadek i jezeli tak to moze powie w jaki sposob zarejestrowac budowe na zgloszenie zeby nie odrzucili ?

Zastanawia mnie jak mozna ustawic dzialke na US wiedzac ze tam nie bedzie takich uslug bo sa juz budynki budownictwa mieszkaniowego - to absurd i moze mi ktos pomoze jak zaczac zeby to uporzadkowac