PDA

Zobacz pełną wersję : Program "Mój prąd"



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

kedlaw0
25-04-2020, 08:32
A jak myślisz? Ile razy tu już w wątku podawaliśmy, że potrzebny jest skan zaświadczenia OSD?

Stanowska
25-04-2020, 12:36
Upewniam się, czy nic się nie zmieniło. Dzięki za info.

kedlaw0
25-04-2020, 14:14
To jeszcze raz napiszemy co potrzeba:
Numer umowy kompleksowej (aneks jeśli była wcześniej)
Skan faktur (dopisek "Zgłoszono do Programu Priorytetowego Mój Prąd" w II naborze niepotrzebny)
Skan zaświadczenia o opłaceniu faktur
Skan zaświadczenia OSD.

Stanowska
25-04-2020, 17:06
OK, dzięki :)

tobiasz86
25-04-2020, 18:33
To jeszcze raz napiszemy co potrzeba:
Numer umowy kompleksowej (aneks jeśli była wcześniej)
Skan faktur (dopisek "Zgłoszono do Programu Priorytetowego Mój Prąd" w II naborze niepotrzebny)
Skan zaświadczenia o opłaceniu faktur
Skan zaświadczenia OSD.

A kiedy potrzebne jest potwierdzenie opłacenia faktur? Logika podpowiada, że tylko wtedy gdy mamy faktury z odroczonym terminem zapłaty. W fakturach opłaconych gotówką lub gdy na rachunku mamy informacje zapłacono przelew to chyba potwierdzenie jest zbędne? No chyba, że działa to wbrew prawom logiki, co z resztą też jest możliwe.

gawel
25-04-2020, 18:47
A kiedy potrzebne jest potwierdzenie opłacenia faktur? Logika podpowiada, że tylko wtedy gdy mamy faktury z odroczonym terminem zapłaty. W fakturach opłaconych gotówką lub gdy na rachunku mamy informacje zapłacono przelew to chyba potwierdzenie jest zbędne? No chyba, że działa to wbrew prawom logiki, co z resztą też jest możliwe.

Nie bo na fakturze możesz sobie przystawić pieczątke za 5 zł opłacono przelewem. Natomiast w potwierdzeniu przelewu lub zaświadczeniu od wykonawcy jest informacja czy ubiegający się o dotację faktycznie poniósł wydatek za fakturę.

tobiasz86
25-04-2020, 19:57
Bardziej chodziło mi o faktury online, i np u mnie jest tak :metoda płatności - przelew, termin płatności - zapłacone. I to dane wpisane w dokument, nie chodzi mi o wstawianie pieczątek z dopiskiem zapłacone, bo takie powinny mieć dodatkowo przyłożoną pieczęć sklepu.

gawel
25-04-2020, 20:02
Bardziej chodziło mi o faktury online, i np u mnie jest tak :metoda płatności - przelew, termin płatności - zapłacone. I to dane wpisane w dokument, nie chodzi mi o wstawianie pieczątek z dopiskiem zapłacone, bo takie powinny mieć dodatkowo przyłożoną pieczęć sklepu.

No ministerstwo jest jeszcze w 20 wieku ewentualnie u schyłku 19

tom.pk
26-04-2020, 11:15
Mam problem z wysłaniem wniosku online .Po podpisaniu wniosku za pomocą profilu zaufanego, wyświetla się komunikat TWOJE PISMO NIE ZOSTAŁO WYSŁANE.W skrzynce ePUAP nie ma żadnych dokumentów.Ktoś może pomóc?

Oskar 0909
27-04-2020, 16:09
Właśnie dzisiaj została wypłacona lista numer 13

tkaczor123
27-04-2020, 21:37
W tamtym tygodniu lista nr 10,11,12.

tedi79
28-04-2020, 06:04
Jeszcze nie zakończona, jeszcze zwrot z podatku za termomodernizację... kto wie, co będzie w przyszłym roku.

Zgodnie z obietnicą melduję
przelew w dniu wczorajszym z listy numer 13 pieniądze na koncie.
Przygoda z programem p.t. mój prąd zakończona.
Pozostałym forumowiczom życzę dużo cierpliwości ;)

kulibob
29-04-2020, 03:16
Ale lista 13 z drugiego naboru rozumiem :)

U mnie zmieniło się tyle że w statusie pojawił się numer i ciągle w weryfikacji

wojtek64
30-04-2020, 10:01
ile teraz srednio czeka sie na pieniądze?

MariuszPol
30-04-2020, 12:48
ja mialem po miesiacu

tkaczor123
30-04-2020, 18:51
ile teraz srednio czeka sie na pieniądze?

Od złożenia wniosku, pojawienia się na liście? Bo to dwie różne rzeczy.
Od złożenia ok 3 miesiące czasem szybciej czasem wolniej.
Teraz w związku z Covid19 szybciej wszystko się załatwia.

Stanowska
11-05-2020, 17:13
Mam takie pytanie:
Przy nowej umowie z PGE jest taki załącznik nr 2, który ponoć należy wypełnić i odesłać do Zakładu Energetycznego. Tyczy się on oświadczenia odbiorcy końcowego o wyborze sprzedawcy rezerwowego.
Wypełnialiście takie coś i odsyłaliście?

gawel
11-05-2020, 17:22
Mam takie pytanie:
Przy nowej umowie z PGE jest taki załącznik nr 2, który ponoć należy wypełnić i odesłać do Zakładu Energetycznego. Tyczy się on oświadczenia odbiorcy końcowego o wyborze sprzedawcy rezerwowego.
Wypełnialiście takie coś i odsyłaliście?

nie

Stanowska
11-05-2020, 17:30
"Nie" w sensie, że nie miałeś takiego załącznika, czy też może lepiej go nie odsyłać?

kedlaw0
11-05-2020, 18:33
Stanowska, dzwoniłem na infolinię PGE i pewna Pani mi powiedziała, że jak nie chcę dostawcy rezerwowego to mam wpisać "Nie wybieram sprzedawcy rezerwowego". Tak zrobiłem i odesłałem ten załącznik na adres PGE Rzeszów. Od tamtej pory cisza, więc chyba załatwione.

TINEK
11-05-2020, 21:15
mnie na infolinii pani powiedziała, że jak przyjdzie umowa (pocztą) to nic nie podpisuję i nic nie odsyłam.
Ale może to trwać do 2 miesięcy, podpowiedziała też, żeby zadzwonić po 4 tyg, to podadzą mi nr umowy, żeby już złożyć wniosek do mój prąd

tobiasz86
12-05-2020, 07:40
Ja umowę otrzymałem po ok 6ciu tygodniach. Ale wcześnie złożyłem wniosek do mój prąd wpisując numer poprzedniej umowy (z lutego br.). Zastanawiam się czy poprawiać wniosek, w sensie edytować go - czy ktokolwiek to weryfikuje? Trochę się obawiam korekty, dając edycję wniosku wszystkie dane i załączniki trzeba dać od początku- nie spowoduje to tym samym przeskoczenie na koniec listy. Pytanie zasadnicze: edytować czy poczekać aż ktoś się odezwie że numer jest nie taki?

kedlaw0
12-05-2020, 08:52
Ja miałem obawy, że wpisując starą umowę obsunę się na koniec listy wezwany do poprawy wniosku. Dlatego też wolałem poczekać 2-3 tygodnie więcej na aneks i wysłać już poprawnie.
Szczególnie ten zapis ze strony Mój Prąd mnie zachęcił:

Z uwagi na złożone ponad 65 000 wniosków w I i II naborze procedowanie prawidłowo złożonego wniosku wynosi ok. 3 miesiące, natomiast jeśli zachodzi konieczność jego uzupełnienia procedowanie może wydłużyć się do ok. 6 miesięcy.


Mój wniosek został wysłany 6 kwietnia i dalej cisza. Na żadnej liście się nie pojawiłem, a status wniosku to cały czas w weryfikacji.

mir1
12-05-2020, 16:23
Ja złoźyłem wniosek online 13 STYCZNIA i dalej nie ma mnie na liście.... Już mnie to wk.....

Stanowska
12-05-2020, 17:18
A jaką podałeś datę pierwszej płatności za montaż paneli? Bo drugi nabór ruszył właśnie od 13 stycznia. Jeżeli masz fakturę wystawioną przed 13 stycznia, to być może kwalifikujesz się jeszcze do pierwszego naboru? Albo się nie kwalifikujesz do żadnego, bo była przerwa między pierwszym a drugim naborem.
Nie wiem, tak tylko gdybam, pewnie nie mam racji i wszystko będzie dobrze!

kedlaw0
12-05-2020, 17:24
Gdybasz.

mir1
12-05-2020, 20:35
Montaż w grudniu, a wniosek na 2-gi nabór ( zaczęli przyjmować właśnie od 13.01)... Jak wpisuję nr pp. to status w trakcie weryfikacji. Z mojego przykładu wynika, że nie rozpatrują wniosków wg kolejności zgłoszeń tylko z .... Przeglądając forum, to niektórzy złożyli później, a już mają pieniądze na koncie.

kedlaw0
12-05-2020, 21:41
Mir1, a kontaktował się z Tobą ktoś żeby dosłać /poprawić wniosek?

mir1
13-05-2020, 09:17
Nie, pisałem mail, dostałem odpowiedz podobną do komunikatu na stronie, dużo wniosków do rozpatrzenia itp....

markrzy
13-05-2020, 13:53
"procedowanie prawidłowo złożonego wniosku wynosi ok. 3 miesiące" To jest kompletna porażka biurokracji. Wszystko ich zaskakuje. Co można zrobić z poprawnie złożonym wnioskiem--- zaakceptować go i po temacie. Co można robić z wnioskiem przez trzy miesiące , który liczy raptem 3 załączniki? Ktoś konstruował procedury , obieg dokumentów i wiedział , że muszą w tym programie przerobić do 200.000 wniosków. Czy to ma zrobić jedna pani Hania czy zaprojektowany do tego algorytm informatyczny? Ręce i nogi opadają :(.

tkaczor123
14-05-2020, 07:39
A jaką podałeś datę pierwszej płatności za montaż paneli? Bo drugi nabór ruszył właśnie od 13 stycznia. Jeżeli masz fakturę wystawioną przed 13 stycznia, to być może kwalifikujesz się jeszcze do pierwszego naboru? Albo się nie kwalifikujesz do żadnego, bo była przerwa między pierwszym a drugim naborem.
Nie wiem, tak tylko gdybam, pewnie nie mam racji i wszystko będzie dobrze!

Jak najbardziej się kwalifikuje do drugiego, nie jest ważne instalacja mogła być wykonana końcem roku. Przerwa techniczna 20-12-19 a 13.01.20 nie ma nic do tego. Jak to mówią potrzeba uzbroić się w cierpliwość.
markrzy każdą pracę trzeba szanować pokaż że możesz więcej to później stanie się to normą a wypłata ta sama.

tera
14-05-2020, 11:54
Nie, pisałem mail, dostałem odpowiedz podobną do komunikatu na stronie, dużo wniosków do rozpatrzenia itp....

Cześć, pisz, dzwoń do nich! pewnie gdzieś zawieruszyli Twój wniosek! Dokumenty złożyłeś w prawidłowym terminie. Patrz zrzut.

444091

tkaczor123
14-05-2020, 12:52
Cześć, pisz, dzwoń do nich! pewnie gdzieś zawieruszyli Twój wniosek! Dokumenty złożyłeś w prawidłowym terminie. Patrz zrzut.

444091

Co najwyżej można napisać maila, dzwonić to sobie może jak infolinia do poniedziałku 25.05 zawieszona.
Już wypłacili kolejne listy.

_Grisza_
14-05-2020, 22:07
Mój wniosek złożony elektronicznie już trzeci miesiąc znajduje się w weryfikacji.
Kumpel czekał 3 tygodnie na wypłatę w grudniu od momentu złożenia wniosku, widać "usprawnili" procesy.

---
edit

a nie przepraszam, drugi miesiąc jest weryfikowany, wcześniej miesiąc czekał na rejestrację.
:bash:

kulibob
15-05-2020, 05:49
Ja złożyłem 22 kwietnia i jak narazie też dupa

D@MIANEK
15-05-2020, 06:23
Panowie i Panie nie denerwujcie się. Niektórzy czekają jeszcze na zaświadczenie OSD:D

gawel
15-05-2020, 07:42
Panowie i Panie nie denerwujcie się. Niektórzy czekają jeszcze na zaświadczenie OSD:D

Ja na pierwszą półroczną fakturę rozliczeniową.

D@MIANEK
15-05-2020, 08:39
To można mniej wiecej wyliczyć ze wskazań licznika

gawel
15-05-2020, 11:20
To można mniej wiecej wyliczyć ze wskazań licznika

To ja mam excelik na tę okoliczność urządzony, ale nie wie ile będzie słońca do 30 czerwca.

supaplex
15-05-2020, 11:40
Witam.
Wniosek złożony przez epuap 18 marca
Otrzymałem później mailowe potwierdzenie złożenia wniosku 4 kwietnia.
Status wniosku od tego czasu "w procesie weryfikacji"
Dzisiaj wyszła lista 23/MP2 i nadal mnie nie widać.

Pozostaje czekać :-)

tobiasz86
18-05-2020, 13:57
Edytował ktoś z was wniosek do Mój Prąd? Czy edycja nie powoduje przeskoku na koniec listy? Dziwne jest to, że chcąc edytować wniosek tak naprawdę musimy go całego wypełnić od początku, łącznie z dodaniem załączników dlatego obawiam się że może się to skończyć przeskokiem na koniec listy.
W lutym br. podpisałem umowę z PGE, w marcu uruchomiłem PV, do programu mój prąd użyłem numeru z umowy z lutego- która też jest nazwana umową kompleksową. I teraz nie wiem czy ryzykować i edytować wniosek czy ryzykować i zostawić tak jak jest. Wniosek mam złożony w połowie kwietnia- jest w procesie weryfikacji.

Stanowska
18-05-2020, 14:05
Tzn. że podałeś we wniosku nieprawidłowy nr umowy. Gdyby tego nie sprawdzali w porozumieniu z dostawcą prądu, to taka weryfikacja nie miałaby sensu i można by wpisać jakikolwiek numer.
Ja bym edytowała - im wcześniej, tym lepiej. Co najwyżej dostaniesz zwrot później, a tak to cholera wie, co oni z tym zrobią..

Robert14-83
18-05-2020, 19:54
Witam
Wraz z małżonką zakupiliśmy panele fotowoltaiczne wraz z montażem. Wszystko już działa. Umowa OSD oraz wszystkie faktury wystawione są na moją żonę. Wniosek złożyłem przez swój profil zaufany(żona nie ma profilu zaufanego) na siebie. Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na maila: "OSD wystawione jest na inną osobę niż beneficjent".Zgodnie z regulaminem programu, wnioskodawcą jest osoba mająca podpisaną umowę kompleksową.
Prosimy o przesłanie umowy kompleksowej w celu potwierdzenia czy osoba na OSD oraz beneficjent są osobami,
które taką umowę podpisały.
Proszę o poradę co w takiej sytuacji muszę teraz zrobić skoro OSD jest na moją żonę a wniosek złożyłem na siebie?

tobiasz86
18-05-2020, 20:07
Tzn. że podałeś we wniosku nieprawidłowy nr umowy. Gdyby tego nie sprawdzali w porozumieniu z dostawcą prądu, to taka weryfikacja nie miałaby sensu i można by wpisać jakikolwiek numer.
Ja bym edytowała - im wcześniej, tym lepiej. Co najwyżej dostaniesz zwrot później, a tak to cholera wie, co oni z tym zrobią..

We wniosku jeden z punktów to " numer umowy kompleksowej" - wpisałem taki jaki miałem, nie jest wymyślony ani sfałszowany i tylko tu na forum dowiedzialem się że będę miał inny - ale nie ważne. Mam zaświadczenie z OSD o przyłączeniu, więc ten numer umowy to kpina. Inna sprawa to czy osoba weryfikująca wnioski ma dostęp do bazy klientów zakładów energetycznych żeby zweryfikować dane.? Wątpię. A wracając do pytania, czy po edycji wniosku przeskakuje się na koniec listy?

mariuszcop
18-05-2020, 21:29
Witam. Wniosek złożony 16.01.2020r do chwili obecnej w procesie weryfikacji. Nie ma mnie na żadnej z list. Wszystko wypełnione książkowo ( numer umowy, OSD itd) Żadnej informacji zwrotnej do dnia dzisiejszego. Kpina . Czy tu jest jakaś kolejność czy maszyna losująca wybiera ?

mitch
18-05-2020, 21:54
Witam
Wraz z małżonką zakupiliśmy panele fotowoltaiczne wraz z montażem. Wszystko już działa. Umowa OSD oraz wszystkie faktury wystawione są na moją żonę. Wniosek złożyłem przez swój profil zaufany(żona nie ma profilu zaufanego) na siebie. Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na maila: "OSD wystawione jest na inną osobę niż beneficjent".Zgodnie z regulaminem programu, wnioskodawcą jest osoba mająca podpisaną umowę kompleksową.
Prosimy o przesłanie umowy kompleksowej w celu potwierdzenia czy osoba na OSD oraz beneficjent są osobami,
które taką umowę podpisały.
Proszę o poradę co w takiej sytuacji muszę teraz zrobić skoro OSD jest na moją żonę a wniosek złożyłem na siebie?
Rady na przyszłość:
1) nie utrudniać sobie życia
2) założyć profil zaufany żonie (jak widać, to się coraz częściej przydaje)
3) jak jest jasno i wyraźnie napisane, że wniosek składa osoba z podpisaną umową kompleksową, to nie składać z premedytacją wniosku, który zostanie odrzucony

Rady na teraz:
1) założyć profil zaufany żonie
2) złożyć wniosek przez profil zaufany żony

Stanowska
19-05-2020, 15:40
We wniosku jeden z punktów to " numer umowy kompleksowej" - wpisałem taki jaki miałem, nie jest wymyślony ani sfałszowany
Jest nieprawidłowy.



i tylko tu na forum dowiedzialem się że będę miał inny - ale nie ważne.
To się dopiero okaże...



Mam zaświadczenie z OSD o przyłączeniu, więc ten numer umowy to kpina.
Takie zaświadczenie można sobie na komputerze zrobić i wysłać. Widocznie potrzebują dodatkowo się zabezpieczyć, żeby nie było wyłudzeń na nieistniejące instalacje, albo na inne samoróbki, czy też rozszerzenia już przedtem istniejących Czyli musi być nr umowy + zaświadczenie.


Inna sprawa to czy osoba weryfikująca wnioski ma dostęp do bazy klientów zakładów energetycznych żeby zweryfikować dane.? Wątpię.
Jak wyżej. Samo zaświadczenie o przyłączeniu nie wystarcza. Nie muszą mieć dostępu do bazy ZE - wystarczy, że wyślą do ZE takie zapytanie i dostaną nr umowy kompleksowej wraz z danymi o podłączeniu mikroinstalacji. Porównają ten numer z otrzymanymi danymi we wniosku i albo się zgadza, albo nie.


A wracając do pytania, czy po edycji wniosku przeskakuje się na koniec listy?

Nie wiem. Ja cię nie chcę absolutnie straszyć, tylko patrzę na to z logicznego punktu widzenia. Napisałam, co bym na twoim miejscu zrobiła i tyle. Natomiast ty ewidentnie idziesz w zaparte i tłumaczysz sam przed sobą, że zrobiłeś dobrze, a cała reszta jest kpiną.
Oby się udało, czego ci życzę. Sama złożyłam wniosek dopiero w maju i też czekam na rejestrację, no ale czekanie od stycznia jest trochę zastanawiające.
Wychodzę z założenia, że jeżeli mogą się do czegoś doczepić, to się doczepią, więc lepiej złożyć korektę i uzbroić się w cierpliwość, aniżeli codziennie myśleć: a co będzie jak się dopieprzą i nie zakwalifikują twojego wniosku? No ale sam zdecydujesz co lepsze. Po co komplikować sprawę, jak można zrobić to tak, jak być powinno?

To samo może (z naciskiem na może) tyczyć się osób, które wykonały instalację po PIERWSZYM, ale przed DRUGIM naborem. Skoro jeszcze nie było informacji o drugim naborze, to oznacza tyle, że nie było drugiego naboru i te wnioski również mogą zostać odrzucone. Pierwszy skończył się w grudniu 2019, a drugi nabór zaczął się od 13 stycznia 2020 i to co pomiędzy może nie kwalifikować się do programu mój prąd, ponieważ w tym czasie ten program był zawieszony. Dlatego wymagają we wniosku wpisania daty faktury oraz płatności za wykonaną instalację.
Obym nie miała racji.

anpi
19-05-2020, 18:18
Parę miesięcy temu pisałem o mojej "przygodzie" związanej z przyznaniem dotacji 2500 zamiast 5000 przez błąd we wniosku. Sprawa już rozwiązana - dostałem 5000 chociaż czekałem na nie chyba ze 4 miesiące. Chcecie znać szczegóły?

kulibob
19-05-2020, 18:28
Parę miesięcy temu pisałem o mojej "przygodzie" związanej z przyznaniem dotacji 2500 zamiast 5000 przez błąd we wniosku. Sprawa już rozwiązana - dostałem 5000 chociaż czekałem na nie chyba ze 4 miesiące. Chcecie znać szczegóły?

dawaj

Stanowska
19-05-2020, 19:17
Chcecie znać szczegóły?
Oczywiście, że nie.



Dawaj!

anpi
20-05-2020, 08:01
No więc w skrócie - firma, która robiła mi instalację "w cenie" wypełniła wniosek. Dali mi tylko do podpisania. Oczywiście był z błędem. W polu "koszty kwalifikowalne" wpisali 5000. Po niecałym miesiącu dostałem maila o przyznaniu 2500 dotacji i się zapieniłem. Firma oczywiście nie poczuwała się do winy. Na infolinii NFOŚiGW nie byli w stanie powiedzieć jak rozwiązać ten problem. Do pani, która podpisała się pod wnioskiem nie dało się dodzwonić.Wsiadłem więc w pociąg i pojechałem do Warszawy, pogadałem z tą panią osobiście (bardzo sympatyczna obsługa jest w Funduszu) i obiecała poprawić wniosek.

Ważne - nie musiałem składać wniosku ponownie ani pisać żadnych odwołań. Po około 2 miesiącach została opublikowana poprawiona lista rankingowa z moim nazwiskiem i kwotą 5000. W marcu dostałem przelew.

mariuszcop
20-05-2020, 09:13
Anpi swój wniosek składałes w II naborze?

anpi
20-05-2020, 09:41
Anpi swój wniosek składałes w II naborze?

W pierwszym - na początku listopada

hzoofvrn
20-05-2020, 13:29
Witam. Wniosek złożony 16.01.2020r do chwili obecnej w procesie weryfikacji. Nie ma mnie na żadnej z list. Wszystko wypełnione książkowo ( numer umowy, OSD itd) Żadnej informacji zwrotnej do dnia dzisiejszego. Kpina . Czy tu jest jakaś kolejność czy maszyna losująca wybiera ?

Pozwolę sobie odpowiedzieć/wyżalić się. Wniosek złożyłem w wersji elektronicznej 13. stycznia 2020 (czyli 1. dnia drugiego naboru). Wniosek uzyskał numer <1000. Do tej pory jest "w procesie weryfikacji". Wysłałem kilka maili, w odpowiedzi dostając jakieś frazesy o dużej liczbie wniosków, procesie weryfikacji itp. brednie. Pytanie o kolejność rozpatrywania wniosków jest faktycznie bardzo zasadne, bo gdyby to była kolejność składania, to już dawno miałbym kasę lub decyzję odmowną. Tak, to jest kpina.

mariuszcop
20-05-2020, 14:15
Mój wniosek z 16.01 jest <2000. Na wysłane maile odpowiada automat ze standardowymi zwrotami. Dziś ukazała się lista nr 25 na której również mnie nie ma. To tak w kwestii wyżaleń. Mam za co żyć ale nie róbmy z ludzi idiotów.

tkaczor123
20-05-2020, 19:49
Wnioski ze stycznia zostały już wypłacone widocznie macie błędy lub pecha.
Pozdrawiam

mariuszcop
20-05-2020, 23:01
Skoro mamy błędy to wniosek powinien zostać odrzucony lub wezwany do uzupełnienia. tkaczor skąd ta wiedza że wnioski ze stycznia zostały wypłacone?

tkaczor123
21-05-2020, 06:05
Skoro mamy błędy to wniosek powinien zostać odrzucony lub wezwany do uzupełnienia. tkaczor skąd ta wiedza że wnioski ze stycznia zostały wypłacone?

Kilka wniosków zostało złożonych w styczniu dokładnie pierwszy 13.01.20 i kasa już jest więc na tej podstawie.
W jednym było dosyłane oświadczenie bo brakowało( nie przyszedł oficjalny mail ze proszą o uzupełnienie).

Stanowska
21-05-2020, 16:50
A kolega @tobiasz86 sugeruje, że ja jakieś niestworzone rzeczy piszę i jego wniosek powinien był przejść...

tobiasz86
21-05-2020, 18:05
A kolega @tobiasz86 sugeruje, że ja jakieś niestworzone rzeczy piszę i jego wniosek powinien był przejść...

Co ty mi zarzucasz? Zacytuj mi proszę gdzie ja Ci coś takiego napisałem?
A to, że ktoś ma wniosek złożony w styczniu i gdzieś utknął to o niczym nie znaczy. Czas na rozpatrzenie wniosku to 3mce, może się wydłużyć do 6ciu mcy jeśli potrzebne jest uzupełnienie dokumentów. Cztery miesiące bez odzewu to jest raczej sprawa niestandardowa.

Stanowska
21-05-2020, 18:52
We wniosku jeden z punktów to " numer umowy kompleksowej" - wpisałem taki jaki miałem, nie jest wymyślony ani sfałszowany i tylko tu na forum dowiedzialem się że będę miał inny - ale nie ważne. Mam zaświadczenie z OSD o przyłączeniu, więc ten numer umowy to kpina.
[...]
Inna sprawa to czy osoba weryfikująca wnioski ma dostęp do bazy klientów zakładów energetycznych żeby zweryfikować dane.? Wątpię..

Ja ci nic nie zarzucam, ja tylko poradziłam, żebyś złożył korektę. A to ty sam kpisz i wątpisz z... chyba sam nie wiesz czego...
... chyba ze swojej "mundrości", że podałeś inny nr umowy, żeby przyspieszyć dopłatę.
PS.
Pewnie zaraz napiszesz, że już doszła, bo przyznać się do cebulactwa będzie ci trudno.

tobiasz86
21-05-2020, 19:34
A kolega @tobiasz86 sugeruje, że ja jakieś niestworzone rzeczy piszę i jego wniosek powinien był przejść...
no jak mi nic nie zarzucasz, a co to jest? I nie dopłaty nie dostałem, minął miesiąc od złożenia wniosku- aż takich znajomości w ministerstwie to nie mam.
I wcale nie chodzi o moje mądrości, we wniosku do programu Mój Prąd jest pozycja "Numer umowy kompleksowej z OSD", ja tuż przed złożeniem dokumentów o przyłącz PV do ZE podpisałem z nimi umowę, która zatytułowana jest UMOWY KOMPLEKSOWA... - i albo ja nie potrafię czytać albo pozycja we wniosku jest niesprecyzowana. dziękuję, nie dyskutuje dalej bo to bez sensu.

Jeśli ktoś wie, czy edycja wniosku zmienia jej pozycje na liście lub w kolejce oczekujących będę wdzięczny.

St@nley
21-05-2020, 19:54
no jak mi nic nie zarzucasz, a co to jest? I nie dopłaty nie dostałem, minął miesiąc od złożenia wniosku- aż takich znajomości w ministerstwie to nie mam.
I wcale nie chodzi o moje mądrości, we wniosku do programu Mój Prąd jest pozycja "Numer umowy kompleksowej z OSD", ja tuż przed złożeniem dokumentów o przyłącz PV do ZE podpisałem z nimi umowę, która zatytułowana jest UMOWY KOMPLEKSOWA... - i albo ja nie potrafię czytać albo pozycja we wniosku jest niesprecyzowana. dziękuję, nie dyskutuje dalej bo to bez sensu.

Jeśli ktoś wie, czy edycja wniosku zmienia jej pozycje na liście lub w kolejce oczekujących będę wdzięczny.
Ktoś kilka stron wcześniej pisał, że podał tak jak Ty a później dosłał właściwy numer mailem. Podobno przeszło bez problemu. Poszukaj, bo to nie tak dawno było.

arkadiuszkalinowski7
22-05-2020, 11:48
obecnie z dofinansowań jest moj prad i ulga podatkowa

tobiasz86
22-05-2020, 17:15
obecnie z dofinansowań jest moj prad i ulga podatkowa
To pytanie, czy stwierdzenie?

Stanowska
22-05-2020, 18:59
Domyśl się ;)


[...] ja tuż przed złożeniem dokumentów o przyłącz PV do ZE podpisałem z nimi umowę, która zatytułowana jest UMOWY KOMPLEKSOWA... - i albo ja nie potrafię czytać albo pozycja we wniosku jest niesprecyzowana. dziękuję, nie dyskutuje dalej bo to bez sensu.

Jeśli ktoś wie, czy edycja wniosku zmienia jej pozycje na liście lub w kolejce oczekujących będę wdzięczny.

Ale po co piąty raz pytasz o kolejkę, skoro uważasz, że złożyłeś wniosek poprawnie? Masz jakieś kompleksy?
Każda umowa, która zawiera jakiekolwiek warunki, jest kompleksowa.Jeżeli podpisujesz umowę na daną taryfę, to jest ona KOMPLEKSOWA. No inna nie będzie, nawet wtedy, kiedy bardzo byś chciał, żeby była inna.
Ja ci piszę, żebyś edytował wniosek z numerem nowej umowy, a ty wciąż upierasz się jak osioł, że ta twoja stara umowa jest KOMPLEKSOWA i zawiera warunki o przyłączeniu mikroinstalacji.
NIE, NIE ZAWIERA.
A zresztą... szkoda klawiatury... tylko żebyś się nie przejechał ze swoimi mądrościami.

mir1
22-05-2020, 22:59
Złożyłem wniosek 13.01 i dziś znalazłem się na liście 26, więc czekanie ponad 4 miesiące... ciekawe ile jeszcze do wypłaty. całe szczęście, że nie pożyczyłem tych 5 tysi do instalacji PV w "Chwilówkach"...:no:

tkaczor123
23-05-2020, 07:18
Złożyłem wniosek 13.01 i dziś znalazłem się na liście 26, więc czekanie ponad 4 miesiące... ciekawe ile jeszcze do wypłaty. całe szczęście, że nie pożyczyłem tych 5 tysi do instalacji PV w "Chwilówkach"...:no:

Do 3 tygodni i masz na koncie 5000.:) Akurat na wakacje w Polsce...

gawel
23-05-2020, 07:20
Do 3 tygodni i masz na koncie 5000.:) Akurat na wakacje w Polsce...

ja czekałem 12 dni na przelew

mitch
23-05-2020, 08:19
[...]twoja stara umowa jest KOMPLEKSOWA i zawiera warunki o przyłączeniu mikroinstalacji.
NIE, NIE ZAWIERA.

To tylko dla zaciemnienia obrazu sytuacji dodam, że nie u każdego operatora tak jest. W przypadku Energi musimy wpisać nr starej umowy (kompleksowej) zawartej być może nawet kilka lat temu, gdyż Energa nie przewiduje zawierania nowej umowy kompleksowej w celu uzyskania statusu prosumenta. Otrzymujemy wyłącznie coś w rodzaju oświadczenia, że "niniejszym stał się Pan prosumentem". W takim przypadku wpisujemy numer ostatniej zawartej przez nas umowy kompleksowej.

Stanowska
23-05-2020, 17:58
No i OK. Ja się nie upieram, że w Energi tak jest. To kolega Tobiasz86 się upiera, że numer umowy nie ma znaczenia. Być może to przejdzie, ale ani ja, ani on tego nie wie. Dlatego ma stracha i wciąż dopytuje, czy wpisać prawidłowy nr umowy. A rozwiązanie jest proste: wpisać i spać spokojnie. No chyba, ze te 5 tys. wypłacone trzy miesiące wcześniej, to dla niego być albo nie być. Nie wiem, nie siedzę mu w portfelu.

tobiasz86
23-05-2020, 18:34
No i OK. Ja się nie upieram, że w Energi tak jest. To kolega Tobiasz86 się upiera, że numer umowy nie ma znaczenia. Być może to przejdzie, ale ani ja, ani on tego nie wie. Dlatego ma stracha i wciąż dopytuje, czy wpisać prawidłowy nr umowy. A rozwiązanie jest proste: wpisać i spać spokojnie. No chyba, ze te 5 tys. wypłacone trzy miesiące wcześniej, to dla niego być albo nie być. Nie wiem, nie siedzę mu w portfelu.
Czy ty próbujesz mnie zezłościć? Odpieprz się ode mnie, wyraziłaś lub wyraziłeś (sory bo nie znam Twojej płci, jesteś obojniakiem, nie przepraszam dziś dżender na to mówią) swoje zdanie, nikt nie wchodzi z Tobą w dyskusje to milcz!
Anie razu nie zapytałem czy wpisałem prawidłowy numer umowy- czytaj ze zrozumieniem, pytałem czy edycja wniosku powoduje przesunięcie w liście oczekujących. tyle dziękuję i odpie***** się ode mnie.
Włącz se disko polo, załóż dresy i daj na wstrzymanie- po co prowokujesz ?

Stanowska
23-05-2020, 18:59
Uuuu... koledze nerwy puszczają...
Sam się wpędził w kozi róg, bo zamiast poczekać na nową umowę, to wpisał nr starej umowy, a teraz ma zagwozdkę. Zagwozdkę czy jeżeli zrobi tak jak należy, czyli edytuje wniosek i wpisze nowy, prawidłowy nr umowy, to czasem kolejka po pięć tysięcy+ go nie ominie...
Chłopie sam sobie produkujesz problemy. Ja ci w pierwszej odpowiedzi napisałam/napisałem/napisaliśmy co należy zrobić, ale stwierdziłeś, ze się z tym nie zgadzasz, bo powinno być po twojemu, bo tak ci się wydaje.
Niech już przeleją ci te pieniądze, bo masz sraczkę i pieprzysz w kółko to samo:
- A plosem pani, pójdem na koniec kolejki, cy nie pójdem?

CZEKAJ! To się dowiesz.

tobiasz86
23-05-2020, 19:37
Uuuu... koledze nerwy puszczają...
Sam się wpędził w kozi róg, bo zamiast poczekać na nową umowę, to wpisał nr starej umowy, a teraz ma zagwozdkę. Zagwozdkę czy jeżeli zrobi tak jak należy, czyli edytuje wniosek i wpisze nowy, prawidłowy nr umowy, to czasem kolejka po pięć tysięcy+ go nie ominie...
Chłopie sam sobie produkujesz problemy. Ja ci w pierwszej odpowiedzi napisałam/napisałem/napisaliśmy co należy zrobić, ale stwierdziłeś, ze się z tym nie zgadzasz, bo powinno być po twojemu, bo tak ci się wydaje.
Niech już przeleją ci te pieniądze, bo masz sraczkę i pieprzysz w kółko to samo:
- A plosem pani, pójdem na koniec kolejki, cy nie pójdem?

CZEKAJ! To się dowiesz.
Zastosuj się do prośby z mojego poprzedniego postu.

hzoofvrn
25-05-2020, 08:30
Pozwolę sobie odpowiedzieć/wyżalić się. Wniosek złożyłem w wersji elektronicznej 13. stycznia 2020 (czyli 1. dnia drugiego naboru). Wniosek uzyskał numer <1000. Do tej pory jest "w procesie weryfikacji". Wysłałem kilka maili, w odpowiedzi dostając jakieś frazesy o dużej liczbie wniosków, procesie weryfikacji itp. brednie. Pytanie o kolejność rozpatrywania wniosków jest faktycznie bardzo zasadne, bo gdyby to była kolejność składania, to już dawno miałbym kasę lub decyzję odmowną. Tak, to jest kpina.
Odpowiem sam sobie. Parę dni temu narzekałem, a tymczasem pojawiłem się na liście nr 26. Także, wbrew temu co twierdzi oficjalna propaganda, po prostu tyle to trwa...

tkaczor123
26-05-2020, 18:10
ja czekałem 12 dni na przelew

Dlatego napisałem do 3 tygodni. To jak z internetem do 100Mb/s to że masz 30 no cóż mieścisz się... Każdy przypadek jest inny

tkaczor123
27-05-2020, 06:54
Nowość w rządowym programie „Mój prąd” - pełnomocnik może złożyć wniosek online. 5 tys. zł dofinansowania na mikroinstalację fotowoltaiczną dostępne jest również dla osób nieposiadających profilu zaufanego oraz e-dowodu

_Grisza_
27-05-2020, 07:01
Ja czekałem na kasę 2.5 miesiąca. Wniosek złożony elektronicznie na początku marca.

hzoofvrn
27-05-2020, 08:52
Ja czekałem na kasę 2.5 miesiąca. Wniosek złożony elektronicznie na początku marca.

Widocznie siedzi tam jakaś tresowana małpka z cyrku i wyciąga z kupki wnioski do rozpatrzenia. To chyba najbardziej racjonalne wytłumaczenie tego, że Ty już dostałeś kasę, a ja (wniosek z 13. stycznia, błędów brak) nadal czekam (na szczęście już od kilku dni będąc na liście laureatów). Wnioski przecież siedzą w bazie danych, kolejno ponumerowane. Grube błędy wyłapie automat. Weryfikacja załączników też nie wydaje się dużym problemem. Więc o co chodzi?

markrzy
27-05-2020, 11:48
Złożyłem wniosek ze starym numerem umowy kompleksowej , po jakimś czasie dostałem aneks z Tauronu / ten sam nr umowy/ , a kilka dni póżniej nową umowę kompleksową z nowym numerem. Zadałem pytanie na Moj Prąd czy jest konieczność ponownego wysyłania wniosku z korektą nr umowy. Oto odpowiedź otrzymana dziś: "Szanowny Panie.

Dziękujemy za przesłane uzupełnienie - numer został przekazany do komórki weryfikującej wnioski. Nie ma konieczności składania nowego wniosku.
Ponadto informujemy, że Pana wniosek nr xxxxx/2020 jest obecnie w trakcie weryfikacji."

Konsultant Viessmann
27-05-2020, 12:10
Program cały czas jest modyfikowany i udoskonalany....
Do programu Mój Prąd zostało wprowadzone kolejne ułatwienie, które dotyczy tych osób, które nie mają profilu zaufanego czy e-dowodu, a chcą skorzystać z dotacji. Została uruchomiona możliwość składnia elektronicznych wniosków na gov.pl przez pełnomocnika! To bardzo pomocne, wiele jest klientów, którzy nie mają profilu zaufanego... Teraz będzie jeszcze łatwiej o dotację :)

Omega_WS
27-05-2020, 15:03
To ja muszę napisać do Tauronu bo jestem święcie przekonany że nowego numeru czy tam umowy nie dostałem. Tylko aneks i zaświadczenie i liczniku.

Stanowska
27-05-2020, 17:38
Widocznie w Tauronie, tak samo jak w Energa, masz ten sam nr umowy. W PGE dostajesz nową umowę.

Stanowska
27-05-2020, 17:54
Zastosuj się do prośby z mojego poprzedniego postu.


Odpieprz się ode mnie

jesteś obojniakiem, nie przepraszam dziś dżender na to mówią

odpie***** się ode mnie

Włącz se disko polo, załóż dresy

Ty się, chamie, najpierw zastosuj do zasad kultury na tym forum, ok?
Czy ktoś może z moderatorów to czytał? Czy ktoś może odpowiednio zareagować na chamskie odzywki tego użytkownika wobec mnie? Bo jeżeli nie, to ja mogę mu odpisać w trzech osobach na raz. :mad:

tobiasz86
27-05-2020, 21:36
Ty się, chamie, najpierw zastosuj do zasad kultury na tym forum, ok?
Czy ktoś może z moderatorów to czytał? Czy ktoś może odpowiednio zareagować na chamskie odzywki tego użytkownika wobec mnie? Bo jeżeli nie, to ja mogę mu odpisać w trzech osobach na raz. :mad:
Gdzie ty widzisz chamskie odzywki, całkowicie kulturalnie proszę cię abyś się odpiepszył/odpiepszyła, nie reagujesz i dodatkowo wyzywasz mnie od chamów. Zdradź może tajemnice czy jesteś on czy ona, będzie mi łatwiej obrażać...

fotohobby
28-05-2020, 13:13
Jeśli u Ciebie odzywka "odpiepRZ się" jest kulturalną prośbą, to nie chcę znać tych mniej kulturalnych...
Wstawka o obojnakach (nie "obojniakach") też szczytem kultury nie była...

tobiasz86
28-05-2020, 13:38
Jeśli u Ciebie odzywka "odpiepRZ się" jest kulturalną prośbą, to nie chcę znać tych mniej kulturalnych...
Wstawka o obojnakach (nie "obojniakach") też szczytem kultury nie była...

Przeczytaj kontekst zdań, zauważ kiedy i dlaczego to się zaczęło- albo właściwie kto zaczął albo po prostu nie odzywaj się jeśli rozmowa nie dotyczy Ciebie. :no:

fotohobby
28-05-2020, 14:26
Spokojnie, jestem w temacie, zwracam tylko uwagę.
Zawsze lepiej Tobie, niż moderatorowi...

Omega_WS
29-05-2020, 06:22
Widocznie w Tauronie, tak samo jak w Energa, masz ten sam nr umowy. W PGE dostajesz nową umowę.

Dokładnie takie dostałem info z Tauronu. Numer umowy jest ten co wcześniej.

zyznos321
31-05-2020, 11:59
Posiadam działalność gospodarczą i chciałbym zakupić hurtowo zestaw paneli fotowoltaicznych. Czy mogę je później zamontować na domu u rodziców i wystawić FV aby mogli skorzystać z dotacji mój prąd? Czy nie może być żadnych powiązań rodzinnych?

tobiasz86
31-05-2020, 15:30
Posiadam działalność gospodarczą i chciałbym zakupić hurtowo zestaw paneli fotowoltaicznych. Czy mogę je później zamontować na domu u rodziców i wystawić FV aby mogli skorzystać z dotacji mój prąd? Czy nie może być żadnych powiązań rodzinnych? Dane na fakturze muszą być zgodne z danymi osoby zgłaszającej - czyli "właściciela " licznika. Do programu mój prąd można zgłosić faktury za falownik, elementy montażowe, montaż. I na dobrą sprawę wystarczy kosztów na 10k żeby zgarnąć 5k dopłaty.

Stermaj
31-05-2020, 16:11
Dane na fakturze muszą być zgodne z danymi osoby zgłaszającej - czyli "właściciela " licznika. Do programu mój prąd można zgłosić faktury za falownik, elementy montażowe, montaż. I na dobrą sprawę wystarczy kosztów na 10k żeby zgarnąć 5k dopłaty.
Mówisz, że wystarczy na 10k a jak się ma kwota odpisu od dochodu. Czy nie musi się zgadzać z kwotą na zgłoszeniu minus dotacja. Im więcej faktur dostarczę za wbudowane elementy to mam większą kwotę odpisu od dochodu.

zyznos321
31-05-2020, 18:58
Dane na fakturze muszą być zgodne z danymi osoby zgłaszającej - czyli "właściciela " licznika. Do programu mój prąd można zgłosić faktury za falownik, elementy montażowe, montaż. I na dobrą sprawę wystarczy kosztów na 10k żeby zgarnąć 5k dopłaty.

Rozumiem. Chodzi mi o to, czy nie będzie problemu jeśli wystawię fakturę z własnej działalności np. dla rodziców.

tobiasz86
01-06-2020, 14:20
Rozumiem. Chodzi mi o to, czy nie będzie problemu jeśli wystawię fakturę z własnej działalności np. dla rodziców.

Jeśli kupisz na działalność to rodzice nie mogą skorzystać z tej faktury, ale jeśli to ty wystawisz fakturę (Twoja firma) to jak najbardziej tak- dwuznacznie można zrozumieć Twój wpis. Rodzice mogą użyć faktur, na których są ich dane. Inne nie będą brane pod uwagę.

zyznos321
01-06-2020, 20:53
Ok, dzięki ;)

kalkulatorek
02-06-2020, 09:34
Został wstrzymany odbiór Mój Prąd drogą pocztową. Wyłącznie obecnie wnioski przez internet.

gawel
02-06-2020, 09:40
Został wstrzymany odbiór Mój Prąd drogą pocztową. Wyłącznie obecnie wnioski przez internet.

tak 2 miesiące temu brawo TY! I złota lampa żarowa za refleks.

kalkulatorek
02-06-2020, 12:35
To dziwne, bo Pani z infolinii mówiła o 1 czerwca.

Stanowska
02-06-2020, 15:41
Infolinia nie działa :no:

kalkulatorek
02-06-2020, 15:44
Nie była to infolinia z Mój Prąd, inna rządowa. Myślę, że nie jest to już aż takie istotne ;) Miłego dnia

Stanowska
02-06-2020, 17:18
Dziękuję :smile:

Stanowska
05-06-2020, 17:34
Wniosek złożony w maju. Dzisiaj przyszła taka oto informacja:

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za zainteresowanie programem „Mój Prąd”. Państwa wniosek został zarejestrowany w naszym systemie pod numerem xxxx/2020 i przekazany do weryfikacji.

O dalszym postępowaniu będziemy informowali Państwa w kolejnych wiadomościach e-mail.

Jeśli będą Państwo chcieli uzyskać informację na temat aktualnego statusu wniosku, istnieje możliwość sprawdzenia go na stronie https://mojprad.gov.pl/ po podaniu adresu e-mail lub numeru PPE.

NIE SZUKAJCIE WŁASNEGO WNIOSKU PO PRZYDZIELONYM NUMERZE, bo to nie działa.
Szukajcie, wpisując adres e-mail, na który dostaliście potwierdzenie - TO DZIAŁA.
Mam nadzieję, że komuś pomogłam.

kulibob
06-06-2020, 19:12
Teraz Gendery są w modzie.

Ta obsługa mojego prądu jest żałosna chyba dwóch ludzi te wnioski weryfikuje.

kedlaw0
06-06-2020, 19:13
Dziś dowiedziałem się, że kolega złożył wniosek w lutym i dalej wniosek w weryfikacji.
Ktoś nie ogarnia kuwety w tym funduszu.

kulibob
08-06-2020, 21:17
Idzie gdzieś sprawdzić który numer wniosku teraz jadą?

kedlaw0
08-06-2020, 21:40
Ja cały czas czekam - wniosek z 6 kwietnia.

tkaczor123
09-06-2020, 05:48
Ja cały czas czekam - wniosek z 6 kwietnia.

To dopiero dwa miesiące jeszcze prawie drugie tyle czekania, na wakacje będziesz miał.

kedlaw0
09-06-2020, 15:45
To dopiero dwa miesiące jeszcze prawie drugie tyle czekania, na wakacje będziesz miał.

Oby nie na wakacje tak jak od Adriana talon na 1000 zł.

gawel
09-06-2020, 15:53
Oby nie na wakacje tak jak od Adriana talon na 1000 zł.

To się nazywa talon na balon:P

supaplex
09-06-2020, 15:58
Wniosek 124xx/2020 złożony 18 marca, ale zarejestrowany z tym numerem 4 kwietnia. Do listy numer 37MP2 włącznie mnie nie ma.
A jak to u was wygląda ?

Stanowska
09-06-2020, 17:47
Sprawdźcie spam i inne zakładki w skrzynce typu "powiadomienia". Wysłałam/wysłałem wniosek w maju i przyszedł do mnie mail o tytule: "Potwierdzenie płatności". Nic więcej w tytule, tylko to.
Nadawcą też nie była jakaś strona typu .gov, tylko imię i nazwisko pani, która mój wniosek rozpatrywała.Doczepili się do pierdoły o potwierdzenie płatności zaliczki, chociaż końcowa faktura widniała jako zapłacona. Gdybym nie odpowiedziała/odpowiedział w przeciągu 14 dni, to cholera wie, co mogliby zrobić z moim wnioskiem ;)
Także być może tak, że wasza skrzynka pocztowa odfiltrowała podobną wiadomość jako spam!
445031
No i jak widać na załączonym obrazku, zwrócili się do mnie per Pani. Gdzie są ci dżenderzy, którzy nie mają jaj i sugerowali, że jestem facetem? :rolleyes:

gawel
09-06-2020, 18:21
Uwaga nfośigw jest jak najbardziej zasadna, miałem 2 przelewy na zaliczkę i drugi do pełnej kwoty umowy. Nie wyobrażam sobie aby mogło być inaczej, z reszta ja dostałem przelew po 9 dniach od złożenia wniosku.

Stanowska
09-06-2020, 18:32
OK. Ja nie piszę o zasadności żądania takich potwierdzeń, tylko zwracam uwagę, że ktoś mógł przeoczyć maila napisanego przez jakiegoś pracownika zajmującego się naszym wnioskiem, np. Jana Kowalskiego o tytule Potwierdzenie Płatności.
Trochę to niepoważne tak tytułować wiadomość i mieć ustawione jako nadawcę tejże: Jan Kowalski i nic poza tym.
Nigdzie nie jest zaznaczone, że to zapytanie dotyczy programu Mój Prąd, ani że jest napisane przez pracownika urzędowego obsługującego nasz wniosek!
Po to wkleiłam screen, żebyście zobaczyli, jak wygląda żądanie potwierdzenia płatności! Do spamu to się nadaje...
Wygląda to na celowe działanie, żeby część wnioskodawców potraktowała taki mail jako zwykły spam. A 14 dni na odpowiedź obowiązuje...

kedlaw0
09-06-2020, 21:27
U mnie były 2 faktury - zaliczkowa i końcowa. Skanu obu dołączyłem, do tego skany obu potwierdzeń opłacenia tych faktur.

tkaczor123
11-06-2020, 18:38
U mnie były 2 faktury - zaliczkowa i końcowa. Skanu obu dołączyłem, do tego skany obu potwierdzeń opłacenia tych faktur.

To dobrze zrobiłeś:)

Stermaj
12-06-2020, 15:03
Panie i Panowie
Chce odliczyć sobie od dochodu koszt instalacji paneli pomniejszony oczywiście o dotację, ale w tej chwili nie mam dochodów. Będę je miał za dwa lata, jak dożyję do emerytury.
Czy wtedy będę mógł sobie odliczyć koszt instalacji z tego roku?

Stanowska
12-06-2020, 19:07
NIE. Jak nie masz dochodów, to się ogarnij i wymyśl coś, żebyś miał dochody, mędrcze.

TINEK
12-06-2020, 21:52
Witam
Pytanie do forowiczów będących klientami PGE
Dziś w końcu otrzymałem umowę kompleksową, wszyscy tu oraz znajomi co mają już FV mówią, że mają półroczny okres rozliczeniowy, a u mnie w umowie jest wpisany dwumiesięczny. Ktoś wie o co chodzi?

gawel
12-06-2020, 22:04
Masz chyba to co wpisałeś we wniosku ja mogłem wybierać ale wziąłem 6 mcy

D@MIANEK
13-06-2020, 07:49
Witam
Pytanie do forowiczów będących klientami PGE
Dziś w końcu otrzymałem umowę kompleksową, wszyscy tu oraz znajomi co mają już FV mówią, że mają półroczny okres rozliczeniowy, a u mnie w umowie jest wpisany dwumiesięczny. Ktoś wie o co chodzi?

Zadzwoń na infolinię o zmianę okresu rozliczeniowego na maksymalny - 6 miesięcy bo więcej prosument w PGE nie może póki co. Przy 6 miesięcznym oni rozliczają koniec czerwca i koniec grudnia. Pytanie z innej beczki: otrzymałes od PGE zaswiadczenie, które wymagają do dotacji? ja czekam już ponad miesiąc na ten kwit od momentu uruchomienia instalacji :mad:

mitch
13-06-2020, 09:22
Panie i Panowie
Chce odliczyć sobie od dochodu koszt instalacji paneli pomniejszony oczywiście o dotację, ale w tej chwili nie mam dochodów. Będę je miał za dwa lata, jak dożyję do emerytury.
Czy wtedy będę mógł sobie odliczyć koszt instalacji z tego roku?
Pytasz o Mój Prąd, czy o ulgę termomodernizacyjną? W pierwszym przypadku dochody nie mają znaczenia. W drugim - tak, będziesz mógł. Masz na to 6 lat od daty poniesienia pierwszego wydatku (zakładając, że np. będziesz rozbudowywał instalację, albo coś jeszcze termomodernizował).

gawel
13-06-2020, 09:37
Pytasz o Mój Prąd, czy o ulgę termomodernizacyjną? W pierwszym przypadku dochody nie mają znaczenia. W drugim - tak, będziesz mógł. Masz na to 6 lat od daty poniesienia pierwszego wydatku (zakładając, że np. będziesz rozbudowywał instalację, albo coś jeszcze termomodernizował).

Tak ale wydatki trzeba zgłosić z roku podatkowym ich poniesienia w załączniku O i jeżeli nie znajdą one pokrycia w dochodzie to przejdą na lata następne, można również odliczyć wyd termo od dochodu współmałżonka jeżeli właściciel domu nie ma dochodu i rozlicza się z nim wspólnie.

Jest jeden przypadek że faktycznie nie wiem co zrobić, mianowicie jeżeli ktoś jest rolnikiem to nie ma PIT, ale jako emeryt już tak i co w tej sutuacji? :confused:

tobiasz86
13-06-2020, 10:08
Zadzwoń na infolinię o zmianę okresu rozliczeniowego na maksymalny - 6 miesięcy bo więcej prosument w PGE nie może póki co. Przy 6 miesięcznym oni rozliczają koniec czerwca i koniec grudnia. Pytanie z innej beczki: otrzymałes od PGE zaswiadczenie, które wymagają do dotacji? ja czekam już ponad miesiąc na ten kwit od momentu uruchomienia instalacji :mad:
Zadzwoń to Twojego oddziału PGE, ten miałem podobnie i Pan z obsługi w kilka chwil wysłał mi kopie na meila.

Stermaj
13-06-2020, 10:17
NIE. Jak nie masz dochodów, to się ogarnij i wymyśl coś, żebyś miał dochody, mędrcze.

No właśnie próbuję mędrkować i stąd moje pytanie. W programie Mój Prąd jest "napisane", że jeżeli nie można odpisać całej kwoty w roku w którym poniosło się koszty to można odpisywać przez kolejne chyba 6 lat. Brak dochodu jest według mnie specyficznym przypadkiem kiedy nie mogę odpisać całej kwoty w roku, w którym były poniesione koszty. Stąd moje pytanie. Jak znasz podstawę prawną na jakiej mówisz NIE to podaj.
Mogę się ogarnąć i mieć dochody np 100 PLN, wystarczy taką kwotę wpisać w PIT i jest, no i odpisać sobie te 100 PLNów w tym roku w następnym tak samo i tak w skrócie doczekać emerytury.

Stermaj
13-06-2020, 10:30
Pytasz o Mój Prąd, czy o ulgę termomodernizacyjną? W pierwszym przypadku dochody nie mają znaczenia. W drugim - tak, będziesz mógł. Masz na to 6 lat od daty poniesienia pierwszego wydatku (zakładając, że np. będziesz rozbudowywał instalację, albo coś jeszcze termomodernizował).

Pytam o ulgę termomodernizacyjną bo tam mogę odliczyć od dochodu wydatki na fotowoltaikę. Czy muszę w kolejnych latach jeszcze coś termomodernizować czyli np dokładać po jednym panelu?

Stermaj
13-06-2020, 10:41
Tak ale wydatki trzeba zgłosić z roku podatkowym ich poniesienia w załączniku O i jeżeli nie znajdą one pokrycia w dochodzie to przejdą na lata następne, można również odliczyć wyd termo od dochodu współmałżonka jeżeli właściciel domu nie ma dochodu i rozlicza się z nim wspólnie.

Jest jeden przypadek że faktycznie nie wiem co zrobić, mianowicie jeżeli ktoś jest rolnikiem to nie ma PIT, ale jako emeryt już tak i co w tej sutuacji? :confused:

Symuluję w PIT, załącznik O i nie da się wpisać większej kwoty niż są dochody. Wychodzi, że trzeba robić sobie rachunek odpisów w kolejnych latach na boku, poza PIT. Jak wpiszę większą kwotę niż dochód to obcina do kwoty dochodu.

mitch
13-06-2020, 11:58
Tak ale wydatki trzeba zgłosić z roku podatkowym ich poniesienia w załączniku O i jeżeli nie znajdą one pokrycia w dochodzie to przejdą na lata następne,
Jesteś pewien tego co napisałeś? Ale tak na 100%? :)

No właśnie próbuję mędrkować i stąd moje pytanie. W programie Mój Prąd jest "napisane", że jeżeli nie można odpisać całej kwoty w roku w którym poniosło się koszty to można odpisywać przez kolejne chyba 6 lat. Brak dochodu jest według mnie specyficznym przypadkiem kiedy nie mogę odpisać całej kwoty w roku, w którym były poniesione koszty.
Mylisz program Mój Prąd z ulgą termomodernizacyjną. W programie Mój Prąd nie ma takiego kryterium jak wymagany dochód.

Pytam o ulgę termomodernizacyjną bo tam mogę odliczyć od dochodu wydatki na fotowoltaikę. Czy muszę w kolejnych latach jeszcze coś termomodernizować czyli np dokładać po jednym panelu?
Możesz jak chcesz, nie musisz.

Symuluję w PIT, załącznik O i nie da się wpisać większej kwoty niż są dochody. Wychodzi, że trzeba robić sobie rachunek odpisów w kolejnych latach na boku, poza PIT. Jak wpiszę większą kwotę niż dochód to obcina do kwoty dochodu.
Zgadza się.

gawel
13-06-2020, 12:03
Warunkiem skorzystania z ulgi jest przeprowadzenie przedsięwzięcia termo w ciągu 3 lat od 2019 do 2021 roku. Odliczyć możemy jak poniesiemy wydatek od 2019 do 2024. Ale jest jeden haczyk możemy kontynuować odliczenie 3 lata od 2021 roku nawet jeżeli w nim zaczniemy, ale musimy rozpocząć to odliczenie w 2022 od dochodu 2021 aby móc kontynuować odliczenie. Zgłosić wydatek tzreba najpóźniej w 2022 roku w picie za 2021.

mitch
13-06-2020, 13:51
Warunkiem skorzystania z ulgi jest przeprowadzenie przedsięwzięcia termo w ciągu 3 lat od 2019 do 2021 roku. Odliczyć możemy jak poniesiemy wydatek od 2019 do 2024. Ale jest jeden haczyk możemy kontynuować odliczenie 3 lata od 2021 roku nawet jeżeli w nim zaczniemy, ale musimy rozpocząć to odliczenie w 2022 od dochodu 2021 aby móc kontynuować odliczenie. Zgłosić wydatek tzreba najpóźniej w 2022 roku w picie za 2021.
O ile dobrze pamiętam, żaden przepis nie stanowi, że musisz koniecznie w 2021 umieścić pozycję w PIT. Przepisy jedynie mówią, że masz 3 lata na zakończenie modernizacji i 6 lat na rozliczenie, licząc od końca roku pierwszego wydatku. Możesz przez 5 lat nic nie odliczać w PIT (z powodu braku dochodu) i dopiero w ostatnim roku rozliczyć wszystko.
EDIT: sprawdziłem: przynajmniej tak mówi art. 26h ust 7 Ustawy o PIT.

TINEK
13-06-2020, 20:17
Zadzwoń na infolinię o zmianę okresu rozliczeniowego na maksymalny - 6 miesięcy bo więcej prosument w PGE nie może póki co. Przy 6 miesięcznym oni rozliczają koniec czerwca i koniec grudnia. Pytanie z innej beczki: otrzymałes od PGE zaswiadczenie, które wymagają do dotacji? ja czekam już ponad miesiąc na ten kwit od momentu uruchomienia instalacji :mad:

Cześć
To zaświadczenie to ja otrzymałem od panów co mi licznik wymieniali, oprócz protokołu wymiany licznika dostałem zaświadczenie o przyłączeniu mikroinstalacji

kedlaw0
16-06-2020, 14:59
Program Mój Prąd chyba coraz bardziej jest w czarnej du.ie.
Na ich stronie już licznik urósł do 80000 złożonych wniosków.
Wniosek jedna strona plus 5 załączników. Żenada.

mitch
16-06-2020, 18:21
Program Mój Prąd chyba coraz bardziej jest w czarnej du.ie.
Na ich stronie już licznik urósł do 80000 złożonych wniosków.
Wniosek jedna strona plus 5 załączników. Żenada.
Trochę nie ogarniam. Mógłbyś wytłumaczyć o co chodzi? Bo chyba nie o to, że masz pretensję, że w zamian za 5 kpln musisz wypełnić aż jeden świstek papieru i oddać aż 5 załączników? No to może chodzi o to, że pracuje tam ograniczona liczba osób, która musi sobie poradzić z powodzią (bo inaczej nie można nazwać takiej masy dokumentów) wniosków, z których każdy musi zostać przejrzany i sprawdzony, zaaprobowany i wreszcie przekazany do płatności. Tak hipotetycznie, sprawdzenie, dekretacja i przekazanie do płatności to jakieś 10 minut na wniosek. Rzecz jasna przy założeniu, że wszystko jest od A do Z w porządku, a dobrze wiemy, że tak nie jest, bo ludzie to kretyni i nie potrafią wypełnić poprawnie jednej strony. No ale na potrzeby dyskusji załóżmy, że ludzie nie są jednak idiotami i każdy wypełnia prawidłowo wniosek. No idziemy dalej, mamy pracownika robota, który zapier...a prze 8 h dziennie jak rasowy niewolnik, bez przerwy na śniadanie/lunch czy herbatę i załatwia się w pampersa. Następnie zaakceptowany wniosek przekazywany jest do księgowości, gdzie obsługa jednego przelewu to jakieś 2-3 minuty (przy naiwnym założeniu, że nikt tego nie weryfikuje). To mamy jakieś 12-13 minut na wniosek, co daje nam 880 do 1056 wniosków na miesiąc na osobę.

I to cały czas przy założeniu, że tam pracują niewolnicy nie mający prawa do przerwy na toaletę, herbatę czy jedzenie, a ludzie nie są kretynami i zawsze składają prawidłowe papiery. A realia są zapewne jeszcze inne i obsługa jednego wniosku zapewne trwa sporo dłużej, a jak tylko trafią na źle wypełniony wniosek lub załączniki są złe to zamiast obsłużyć 3 wnioski, ktoś musi się w tym grzebać, czasem napisać maila, etc. No ale spoko, to program jest w czarnej dupie. Myśl chłopie, myśl. To nie boli. Żenada to są właśnie takie bezmyślne komentarze ludzi, którzy nigdy nie widzieli w jaki sposób w korporacji czy budżetówce ogląda się każdą wydaną złotówkę. Bo takie są procedury, żeby później ktoś inny nie pociągnął ich do odpowiedzialności za niefrasobliwe wydawanie kasy.

Stanowska
16-06-2020, 18:44
Pewnie dosłownie chodzi o to, że program jest w dupie i duża część wnioskodawców, która nie dostarczyła kompletu wymaganych dokumentów, również jest w dupie.
Także powodzenia życzę w dalszym urządzaniu się w dupie i czekaniu na przelew.

kedlaw0
16-06-2020, 19:00
Mitch, kiedy dotarło do Ciebie, że czytanie ze zrozumieniem to Twoja słaba strona?

mitch
16-06-2020, 19:29
Mitch, kiedy dotarło do Ciebie, że czytanie ze zrozumieniem to Twoja słaba strona?
Serio? A napiszesz w takim razie, co konkretnie miałeś na myśli pisząc "żenada" i do czego się odnosiłeś? Bo może faktycznie źle zrozumiałem Twoją wypowiedź.

Marko112
17-06-2020, 08:21
Buduję właśnie dom i chciałbym od razu założyć instalację fotowoltaiczną gdyż będę miał ogrzewania kablami grzewczymi i chciałbym żeby instalacja już produkowała mi prąd na zimę ;). Z tym że doczytałem że z programu Mój prąd oraz ulgi podatkowej można skorzystać tylko dla budynków istniejących. Czy jeśli teraz założę PV a o dotację i ulgę wystąpię dopiero po odbiorze budynku to to przejdzie? Czy jednak instalacja też musi być już wykonana po odbiorze?

mitch
17-06-2020, 09:47
Buduję właśnie dom i chciałbym od razu założyć instalację fotowoltaiczną gdyż będę miał ogrzewania kablami grzewczymi i chciałbym żeby instalacja już produkowała mi prąd na zimę ;). Z tym że doczytałem że z programu Mój prąd oraz ulgi podatkowej można skorzystać tylko dla budynków istniejących. Czy jeśli teraz założę PV a o dotację i ulgę wystąpię dopiero po odbiorze budynku to to przejdzie? Czy jednak instalacja też musi być już wykonana po odbiorze?
Wystarczy, jeśli data faktury oraz zaświadczenie z ZE będzie po dacie odbioru.

Marko112
17-06-2020, 10:09
Wystarczy, jeśli data faktury oraz zaświadczenie z ZE będzie po dacie odbioru.

A nie potrzebują potwierdzenia płatności faktury? Pewnie jakąś proformę musiałbym wcześniej opłacić bo wykonawca na pewno nie pójdzie na rękę żeby płatność była dopiero po wystawieniu faktury :)

Swoją drogą w ogóle tego nie rozumiem dlaczego te dotacje dotyczą tylko istniejących budynków. Nie zależy im na tym żeby ludzie którzy budują od razu inwestowali w takie ekologiczne działania?

Stermaj
17-06-2020, 10:14
Tak przy okazji zapytam czysto teoretycznie.
Mam dom w którym mieszkam i będę mieszkał, jest on moją własnością. Posiadam inną własną działkę, na której chcę zamontować zestaw fotowoltaiczny. Mogę doprowadzić do niej "prąd" bo jest taka możliwość.
Czy mogę być rozliczany przez ZE na podstawie dwóch liczników. Czyli produkuję w jednym miejscu a odbieram (80%) w innym.
Przy okazji czy można by było skorzystać z programu Mój Prąd w takim przypadku.

mitch
17-06-2020, 10:38
A nie potrzebują potwierdzenia płatności faktury? Pewnie jakąś proformę musiałbym wcześniej opłacić bo wykonawca na pewno nie pójdzie na rękę żeby płatność była dopiero po wystawieniu faktury :)
Masz dostarczyć m.in. fakturę. Jeśli faktura będzie z tego miesiąca, a odbiór za miesiąc, to jesteś w kropce.


Swoją drogą w ogóle tego nie rozumiem dlaczego te dotacje dotyczą tylko istniejących budynków. Nie zależy im na tym żeby ludzie którzy budują od razu inwestowali w takie ekologiczne działania?
To wynika z tego, że ulga termomodernizacyjna służy jak sama nazwa wskazuje, modernizacji (w domyśle - już istniejącego budynku). Trochę ciężko modernizować coś, co jest budowane.


Tak przy okazji zapytam czysto teoretycznie.
Mam dom w którym mieszkam i będę mieszkał, jest on moją własnością. Posiadam inną własną działkę, na której chcę zamontować zestaw fotowoltaiczny. Mogę doprowadzić do niej "prąd" bo jest taka możliwość.
Czy mogę być rozliczany przez ZE na podstawie dwóch liczników. Czyli produkuję w jednym miejscu a odbieram (80%) w innym.

W obecnym stanie prawnym nie. Coś jest robione w tym kierunku, jednak nie znam szczegółowych zapisów, więc nie wiem, czy objęło by także Twój przypadek.

Przy okazji czy można by było skorzystać z programu Mój Prąd w takim przypadku.
Możesz występować dowolną ilość razy o dotację pod warunkiem nie przekroczenia warunków brzegowych (53 kpln, własność, etc.).

oloksyk
17-06-2020, 20:54
Z tego co wiem to Mój Prąd a ulga termomodernizacyjna to są 2 osobne rzeczy. Możesz przecież skorzystać z jednego a z drugiego nie i odwrotnie.

tkaczor123
22-06-2020, 05:54
Z tego co wiem to Mój Prąd a ulga termomodernizacyjna to są 2 osobne rzeczy. Możesz przecież skorzystać z jednego a z drugiego nie i odwrotnie.

Tu się mylisz możesz skorzystać z programu "Mój Prąd" i ulgi termomodernizacyjnej na rozliczeniu PIT.

tobiasz86
22-06-2020, 06:45
Tu się mylisz możesz skorzystać z programu "Mój Prąd" i ulgi termomodernizacyjnej na rozliczeniu PIT.
Raczej oloksyk miał na myśli, że programy są niezależne od siebie. Można oczywiście skorzystać z jednego z nich lub z obu - pamiętając że kwota kwalifikowana to jest kwota inwestycji minus dotacja z jednego z programów.

Marko112
22-06-2020, 11:37
Chyba jednak można skorzystać z dotacji Mój prąd dla nowobudowanych domów

https://mojprad.gov.pl/pytania-i-odpowiedzi/
Czy program Mój Prąd dotyczy również budynków nowobudowanych? Budynek nie ma jeszcze nadanego adresu, nie został odebrany, jednak jest na takim etapie budowy (ukończeniu), że istnieje możliwość zamontowania instalacji oraz korzystania z niej.

Jeżeli budynek jest w budowie i posiada przyłącze tymczasowe podłączone na okres wykonywania robót to nie można ubiegać się o dofinansowanie w programie Mój Prąd. Natomiast jeśli jest wykonane przyłącze docelowe i OSD ma możliwość montażu licznika dwukierunkowego (podpisana umowa kompleksowa) to można wnioskować o dofinansowanie.

Nie można tylko skorzystać z ulgi termomodermnizacyjnej.

mitch
22-06-2020, 12:10
Chyba jednak można skorzystać z dotacji Mój prąd dla nowobudowanych domów

https://mojprad.gov.pl/pytania-i-odpowiedzi/
Czy program Mój Prąd dotyczy również budynków nowobudowanych? Budynek nie ma jeszcze nadanego adresu, nie został odebrany, jednak jest na takim etapie budowy (ukończeniu), że istnieje możliwość zamontowania instalacji oraz korzystania z niej.

Jeżeli budynek jest w budowie i posiada przyłącze tymczasowe podłączone na okres wykonywania robót to nie można ubiegać się o dofinansowanie w programie Mój Prąd. Natomiast jeśli jest wykonane przyłącze docelowe i OSD ma możliwość montażu licznika dwukierunkowego (podpisana umowa kompleksowa) to można wnioskować o dofinansowanie.

Nie można tylko skorzystać z ulgi termomodermnizacyjnej.
Niektóre ZE robią problemy i nie chcą zmienić taryfy na G11/G12 przed dokonaniem odbioru. A bez zmiany taryfy na G11/G12 nie zostaniesz prosumentem. Jeśli Twój ZE bez odbioru budynku zmieni Ci taryfę i licznik - to tak, będziesz mógł skorzystać z programu Mój Prąd. Natomiast co do ulgi termomodernizacyjnej - jeśli z własnej nieprzymuszonej woli chcesz się pozbawić 17/32% rabatu (oczywiście podstawa pomniejszona o 5 kpln) na instalację, to jasne, można. Zastanów się tylko, czy warto.

Konsultant Viessmann
23-06-2020, 10:40
Ciekawe informacje się dzisiaj pojawiły w mediach branżowych: Choć I nabór do Programu Mój Prąd zakończył się 20 grudnia 2019 roku, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska wciąż boryka się z niekompletnymi lub nieczytelnymi wnioskami papierowymi z I naboru do Programu Mój Prąd, które wymagają uzupełnień. Według informacji, które uzyskaliśmy od rzecznika NFOŚiGW, takich wniosków jest około 900!

Łączna liczba wniosków złożonych w ramach I naboru wyniosła ponad 30 000. Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone, ale nie wszystkie dotacje wypłacone. Około 900 wniosków wymaga dodatkowego uzupełniania/wyjaśnienia przez wnioskodawców – wtedy będzie możliwe zakończenie procesu ich weryfikacji.

Dotychczas w ramach I i II naboru wypłacono ponad 44 000 dofinansowań na łączną kwotę ponad 220 000 000 zł. Średnia moc instalacji to 5,58 kW.

Na chwilę obecną, w ramach I i II naboru w ramach programu Mój Prąd wpłynęło ponad 80 000 wniosków o dofinansowanie.

Oznacza to, że w II naborze, w ciągu 5 miesięcy wpłynęło około 50 tysięcy wniosków, ale tylko 15 tysięcy dotacji (około 30%) już wypłacono.

mitch
23-06-2020, 11:22
Ciekawe informacje się dzisiaj pojawiły w mediach branżowych:
Dobrze by było przy wklejaniu podawać źródło tych informacji. Ja sobie znalazłem, jednak warto uszanować czyjąś pracę.
https://globenergia.pl/moj-prad-900-wnioskow-z-i-naboru-wciaz-wymaga-uzupelnienia/

Omega_WS
23-06-2020, 18:25
A to pewnie dlatego pojawiła się jednoosobowa lista 15606/2019 :)

kalalosz
25-06-2020, 11:02
W artykule o tych 900 wnioskach Fundusz trochę się wybielił, opowiem o swoich doświadczeniach z Funduszem.
Sam złożyłem wiosek w Listopadzie 2019, był w nim błąd który uzupełniłem w na początku stycznia.
30 Marca dostałem informację o akceptacji wniosku i wypłacie w terminie ok 30 dni. Jestem na liście 98 z I naboru.
Od tamtej pory kontakt się urwał a wniosek cały czas ma status "W Weryfikacji" Minął już 3 miesiąc od tego maila. Co 2 tygodnie wysyłam mail z pytaniem o status wniosku. Na pierwsze 2 odpowiedział mi automat że sprawa została przekierowana do odpowiedniej komórki i dostane informację w osobnym mailu. Na kolejne maile już nawet automat przestał odpisywać. Z kolei jako instalator zakładałem 3 instalacje swoim klientom. 3 identyczne instalacje te same faktury sprzęt itp. Wnioski składali klienci w swoim imieniu ale ja dostarczałem wszystkie papiery.
Zakładałem je w styczni tego roku i każda była zgłaszana w odstępach co 2 tygodnie. I teraz co najlepsze. Ta ostatnia nie miała żadnych błędów (Wszystkie wnioski identyczne) i została wypłacona miesiąc temu. Te dwie wcześniejsze nie są jeszcze na żadnej liście rankingowej i do jednej (tej ostatniej) przyszła prośba o oświadczenie że dowody zapłaty przelewem były zapłatą za faktury złożone z wnioskiem.
Wnioski na temat działania Funduszu i obsługi dotacji wyciągnijcie sobie sami. Mam wrażenie że już nikt nie wie co się tam dzieje i po wyborach zaczną wychodzić różne kwiatki typu CBA NIK itp. Na razie towarzystwo się wzajemnie kryje, wiele da się wytłumaczyć covidem i tym że ludzie składają błędne wnioski. Zawsze można też na siłę wyszukać jakiś błąd we wniosku. Ale taki stan rzeczy na dłuższą metę jest nie do utrzymania.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

mitch
25-06-2020, 12:11
Wnioski na temat działania Funduszu i obsługi dotacji wyciągnijcie sobie sami. Mam wrażenie że już nikt nie wie co się tam dzieje i po wyborach zaczną wychodzić różne kwiatki typu CBA NIK itp. Na razie towarzystwo się wzajemnie kryje, wiele da się wytłumaczyć covidem i tym że ludzie składają błędne wnioski. Zawsze można też na siłę wyszukać jakiś błąd we wniosku. Ale taki stan rzeczy na dłuższą metę jest nie do utrzymania.

Wiesz, kwiatki typu CBA, NIK mogłyby wychodzić, pod warunkiem, że ktoś Twoją kasę by sobie przywłaszczył (wypłacił), a nie dlatego, że kasy nie ma jeszcze na koncie. Jeśli natomiast piszesz, że "towarzystwo się wzajmnie kryje" i sugerujesz, że nastąpił skok na kasę, to chyba trochę za daleko się posuwasz.

Faktem jest, że jest to jeden z największych (o ile nie największy) programów dotacyjnych, z których masowo korzystali ludzie i program padł ofiarą własnego sukcesu. Jest zbyt mało ludzi do obsługi tego programu i to jest cała tajemnica. Ale jakby zatrudnili dodatkowych specjalistów, przeszkolili ich, etc i zapłacili za to grubą kasę, to gwarantuję Ci, że podniósłby się raban, że znowu przerost zatrudnienia, etc. Co nie zrobisz, dupa z tyłu.

Z drugiej strony mamy ulgę termomodernizacyjną i zwroty podatku z US. W trzech znanych mi przypadkach US wypłacił kasę w ciągu 2 tyg, w drugim i trzecim odpowiednio w ciągu 3 tygodni i 1,5 miesiąca od złożenia PIT. Bez jakiegokolwiek telefonu, pisma - po prostu w PIT wyszedł zwrot, to zadysponowano kasę. Czyli w US, gdzie pracuje o wiele więcej ludzi zajmujących się tym tematem, rozłożonych po całej Polsce, bez weryfikacji jakichkolwiek dokumentów przelew zajął aż 2, 4 i 6 tygodni. Kumasz? Bez żadnej weryfikacji papierów, na słowo. Ciekawe, za jaki czas zaczną wysyłać pisma w sprawie udokumentowania wydatków.

Dygresja: Bo ostatni kontakt z ich strony miałem 2 lata temu, w listopadzie, praktycznie w ostatnim możliwym momencie (31 grudnia mijał 5 rok licząc od końca roku w którym miała miejsce transakcja), na niecałe 1,5 miesiąca przed "przedawnieniem". Rozumiesz, czekali przez prawie 5 lat i 7 m-cy na kontrolę i na moje wprost wyrażone, "chyba was pojeb..o", pan mi odpowiedział, że przykro mu, ale takie właśnie mają zaległości do obrobienia - a chodziło o brak aktu notarialnego w ich papierach.

Nie zdziwi mnie, jak US w sprawie ulgi termomodernizacyjnej odezwie się za 2-4 lata.

A tutaj masz jedną komórkę na całą Polskę, która musi ogarnąć to wszystko od razu, bo nie może sobie tego zostawić na później jak US. Ale spoko, można też sobie gadać "Andrzej, to jeb..e", nie mając porównania, jak to wygląda u innych. Warunki programu są uproszczone do granic możliwości, brakuje tylko osób do obrabiania materiału. Nikt nikomu kasy nie ukradł, co najwyżej niektórzy próbowali wyłudzić nienależną im kasę. No ale fakt, tak jak piszesz - kasy na koncie nie ma, to jest problem. I tak się dziwię, że Woźny tyle wytrzymał.

kalalosz
25-06-2020, 14:14
Hej

Nie chcę zmieniać tematu tego wątku na politykę ale jestem sfrustrowany tą sytuacją i tak to widzę ze swojej perspektywy. Podejrzewam że takich jak ja jest więcej i dzięki mojemu wpisowi nie będą się przejmować czy ich wniosek zaginął skoro mija 7 miesięcy od złożenia a sąsiedzi już dawno dostali dotację (musimy wiedzieć że to normalka ale itak powinniśmy się cieszyć że "dają", bo przecież nie musieli). To nie ja wprowadzam ustawy których podległe instytucje nie są w stanie realizować, ale udają że wszystko jest ok i realizacja programu idzie świetnie. Mało tego programów będzie więcej i będą realizowane jeszcze sprawniej. Zastanówmy się czy trudno było przewodzić że będzie tyle wniosków i Fundusz będzie miał kłopoty z ich przyjmowaniem ? Ale zawsze można bohatersko rozwiązywać problemy które się stworzyło.

mitch
25-06-2020, 17:20
Nie chcę zmieniać tematu tego wątku na politykę ale jestem sfrustrowany tą sytuacją i tak to widzę ze swojej perspektywy.

Rozumiem, łączę się w bólu.


Zastanówmy się czy trudno było przewodzić że będzie tyle wniosków i Fundusz będzie miał kłopoty z ich przyjmowaniem ? Ale zawsze można bohatersko rozwiązywać problemy które się stworzyło.
Wiesz, gdyby życie zawsze było takie proste, to budując dom nie musiałbyś się doktoryzować. Wszystko jest proste na papierze. Taki budowlaniec potrafi spieprzyć zwykłe wymurowanie ścian czy hydraulikę i trzeba ich na każdym kroku pilnować, a tu masz dużo poważniejsze sprawy. I teraz sobie to ekstrapoluj. To i tak cud, że ten program tak dobrze działa. A budżet z gumy nie jest i nie będzie. Bo gdyby był, to Warszawa już dawno temu pozbyłaby się kopciuchów, a jak jest, każdy zainteresowany wie. I tak samo zatrudnienie nowych ludzi nie wchodzi w rachubę. Czemu? Polityka, panie, polityka :)

Poza tym, teraz to teraz, pomyśl co się zacznie, jak środki zaczną się kończyć i będzie decydować kolejność zgłoszeń. Wtedy, jak wniosek gdzieś wsiąknie, to dopiero będą awantury ;)

kalalosz
26-06-2020, 09:16
Mith chyba mnie przekonałeś, faktycznie patrząc na to szerzej to ten program po 500+ to jedne z lepszych rzeczy jakie można było zrobić, i mimo trudności i tak nieźle idzie jego realizacja. Jest mi aż wstyd bo wyszła moja Janoszowa natura - dają coś za darmo a ten jeszcze narzeka i jest nie zadowolony. W sumie chciał bym żeby takich programów było więcej, i jak sobie pomyśle to chyba nawet zgodził bym się na podniesienie jeszcze troszkę podatków aby takie programy mogły być realizowane. Bo przecież rząd nie ma swoich pieniędzy. Wycofuje swoje wcześniejsze słowa, Jestem już zadowolony i wdzięczny.

kulibob
26-06-2020, 12:19
Mith chyba mnie przekonałeś, faktycznie patrząc na to szerzej to ten program po 500+ to jedne z lepszych rzeczy jakie można było zrobić, i mimo trudności i tak nieźle idzie jego realizacja. Jest mi aż wstyd bo wyszła moja Janoszowa natura - dają coś za darmo a ten jeszcze narzeka i jest nie zadowolony. W sumie chciał bym żeby takich programów było więcej, i jak sobie pomyśle to chyba nawet zgodził bym się na podniesienie jeszcze troszkę podatków aby takie programy mogły być realizowane. Bo przecież rząd nie ma swoich pieniędzy. Wycofuje swoje wcześniejsze słowa, Jestem już zadowolony i wdzięczny.

500+ ty sobie jaja robisz to jest jedna z najgorszych rzeczy jaka została wprowadzona.

mitch
26-06-2020, 15:03
Mith chyba mnie przekonałeś, faktycznie patrząc na to szerzej to ten program po 500+ to jedne z lepszych rzeczy jakie można było zrobić, i mimo trudności i tak nieźle idzie jego realizacja. Jest mi aż wstyd bo wyszła moja Janoszowa natura - dają coś za darmo a ten jeszcze narzeka i jest nie zadowolony. W sumie chciał bym żeby takich programów było więcej, i jak sobie pomyśle to chyba nawet zgodził bym się na podniesienie jeszcze troszkę podatków aby takie programy mogły być realizowane. Bo przecież rząd nie ma swoich pieniędzy. Wycofuje swoje wcześniejsze słowa, Jestem już zadowolony i wdzięczny.
Ech, co za ironia. Popracowałbyś tydzień w ministerstwie, albo na małą skalę w takiej spółdzielni, a potem tydzień przy obsłudze ludzi, od razu byś zrozumiał w czym problem. Ale z drugiej strony rozumiem, znacznie lepiej klapki na oczy i ogień ;) Zawsze łatwiej i przyjemniej się żyje, jak się o pewnych sprawach nie wie. Ileż ja bym dał, żeby cofnąć czas i pewnych rzeczy nigdy się nie dowiedzieć.

A całkowicie na poważnie, życzę, żebyś jak najszybciej dostał swoją kasę, należy się jak psu buda.

fotohobby
26-06-2020, 15:30
500+ ty sobie jaja robisz to jest jedna z najgorszych rzeczy jaka została wprowadzona.

Nie czujesz ironii ?

Stanowska
26-06-2020, 16:52
Dla niektórych 500+ jest BE, ale już 5000+ z fotowoltaiki jest CACY. I na odwrót.
Nie dogodzisz...
Ja tam korzystam z jednego i drugiego, i jeszcze oczko wodne sobie zrobię, a co! :D

Tom1000k
28-06-2020, 15:27
Wniosek MójPrąd złożony online 7 kwietnia, pieniądze pojawiły się na koncie 19 czerwca.
Pozdrawiam.

Konsultant Viessmann
29-06-2020, 07:48
Wniosek MójPrąd złożony online 7 kwietnia, pieniądze pojawiły się na koncie 19 czerwca.
Pozdrawiam.

O! i to jest konkret! Dobrze, że przerwano tę dyskusję o poglądach :)
Jak widać, da się uzyskać dotację i załatwić wszystko w miarę rozsądnym czasie.
Pozostaje i tylko życzyć prosumentowi słonca:)

zuku1786
02-07-2020, 14:32
Wniosek nr 89XX/2020 złożony listownie w drugiej połowie stycznia - znalazłem się na liście do wypłaty.
Teraz tylko czekać na pieniążki na koncie.

_Grisza_
02-07-2020, 15:11
Wolne tempo rozpatrywania wniosków wynika z archaicznego sposobu pracy urzędów.
Cóż z tego, że obecnie możemy zrobić wszystko elektroniczne, ale potem i tak te wszystkie dokumenty są drukowane fizycznie i ich obieg pomiędzy poszczególnymi komórkami urzędowymi jest w formie papierowej.
Ja się pytam gdzie ta ekologia? ochrona środowiska? gdzie ochrona drzew?

kulibob
02-07-2020, 17:04
Złożone chyba .22 kwietnia Dzisiaj info o przyznaniu i że pieniądze będą w przeciągu miesiąca.

supaplex
02-07-2020, 21:20
Wniosek 124xx/2020 złożony 18 marca, ale zarejestrowany z tym numerem 4 kwietnia. Aktualnie na stronie wisi już lista 48.MP2
Dostałam dzisiaj (2 lipiec) maila, że "Nie można otworzyć wszystkich załączników przesłanych wnioskiem elektronicznym"

?!

Okazało się, że pdf'y z obrazami faktur oraz wpłat spakowałem zip'em i tam nie mają chyba procedury która mówi o tym, że taki plik można rozpakować i podejrzeć jego zawartość :-(
Dodatkowo w mailu klauzura "... procedowanie prawidłowo złożonego wniosku wynosi ok. 3 miesiące, natomiast jeśli zachodzi konieczność jego uzupełnienia procedowanie może wydłużyć się do ok. 6 miesięcy."

Czyli dlatego, że ktoś nie potrafi, albo nie może otworzyć pliku zip, proces się wydłuża, oni muszą pisać dodatkowe maile, czekać, odpisywać procedować itd. itd.
Nie ma co się dziwić, że to tak długo trwa

W odpowiedzi podesłałem już rozpakowane pliki jako załącznik mailem. Dostałem w ciągu kilku godzin odpowiedź (o 21:40), że
"...Dziękuję za przesłanie uzupełnień
Sprawa zostaje przekazana do odpowiedniej komórki w związku z przesłanym e-mail. "

I znów będę czekać 3 miesiące... :-(

kedlaw0
02-07-2020, 21:36
Złożone chyba .22 kwietnia Dzisiaj info o przyznaniu i że pieniądze będą w przeciągu miesiąca.

Szczęściarz, ja złożyłem elektronicznie 6 kwietnia i dalej cisza.

gawel
03-07-2020, 06:23
Wniosek 124xx/2020 złożony 18 marca, ale zarejestrowany z tym numerem 4 kwietnia. Aktualnie na stronie wisi już lista 48.MP2
Dostałam dzisiaj (2 lipiec) maila, że "Nie można otworzyć wszystkich załączników przesłanych wnioskiem elektronicznym"

?!

Okazało się, że pdf'y z obrazami faktur oraz wpłat spakowałem zip'em i tam nie mają chyba procedury która mówi o tym, że taki plik można rozpakować i podejrzeć jego zawartość :-(
Dodatkowo w mailu klauzura "... procedowanie prawidłowo złożonego wniosku wynosi ok. 3 miesiące, natomiast jeśli zachodzi konieczność jego uzupełnienia procedowanie może wydłużyć się do ok. 6 miesięcy."

Czyli dlatego, że ktoś nie potrafi, albo nie może otworzyć pliku zip, proces się wydłuża, oni muszą pisać dodatkowe maile, czekać, odpisywać procedować itd. itd.
Nie ma co się dziwić, że to tak długo trwa

W odpowiedzi podesłałem już rozpakowane pliki jako załącznik mailem. Dostałem w ciągu kilku godzin odpowiedź (o 21:40), że
"...Dziękuję za przesłanie uzupełnień
Sprawa zostaje przekazana do odpowiedniej komórki w związku z przesłanym e-mail. "

I znów będę czekać 3 miesiące... :-(

A było napisane o pakowaniu programami jakimikolwiek? Sam komplikujesz to czekaj nie zależy na pieniądzach to o co to halo. Czytanie ze zrozumieniem zawsze było wysoko cenione i ułatwiało życie.

Proponowałym nie używać wyrazów ktorych znaczenia nie rozumiesz będzie mniejszy obciach "kaluzura" to raczej słowo związane z zakonem https://pl.wikipedia.org/wiki/Klauzura no chyba zakładasz PV w zakonie to może być.

_Grisza_
03-07-2020, 09:36
A było napisane o pakowaniu programami jakimikolwiek? Sam komplikujesz to czekaj nie zależy na pieniądzach to o co to halo. Czytanie ze zrozumieniem zawsze było wysoko cenione i ułatwiało życie.

Proponowałym nie używać wyrazów ktorych znaczenia nie rozumiesz będzie mniejszy obciach "kaluzura" to raczej słowo związane z zakonem https://pl.wikipedia.org/wiki/Klauzura no chyba zakładasz PV w zakonie to może być.

Kolejny nic nie wnoszący wpis w Twoim wykonaniu.

Tak, urzędy działają nieudolnie, skoro w programie Czyste Powietrze można dokumenty pakować do archiwum, i nie stanowi to problemu, a to ten sam Fundusz.

supaplex
03-07-2020, 09:58
A było napisane o pakowaniu programami jakimikolwiek? Sam komplikujesz to czekaj nie zależy na pieniądzach to o co to halo. Czytanie ze zrozumieniem zawsze było wysoko cenione i ułatwiało życie.

Proponowałym nie używać wyrazów ktorych znaczenia nie rozumiesz będzie mniejszy obciach "kaluzura" to raczej słowo związane z zakonem https://pl.wikipedia.org/wiki/Klauzura no chyba zakładasz PV w zakonie to może być.

Nie karmy trolla

Mati072000
03-07-2020, 10:27
Cześć, mam pytanie. Złożyłem wniosek o dotację 29 maja, wczoraj tj. 2 lipca dostałem maila, że wniosek został zarejestrowany pod takim i takim numerem. Po jakim czasie od takiego maila dostaliście pieniądze?

_Grisza_
03-07-2020, 10:53
Cześć, mam pytanie. Złożyłem wniosek o dotację 29 maja, wczoraj tj. 2 lipca dostałem maila, że wniosek został zarejestrowany pod takim i takim numerem. Po jakim czasie od takiego maila dostaliście pieniądze?
U mnie od tego momentu trwało to ok. 1,5 miesiąca.

gawel
03-07-2020, 11:44
Kolejny nic nie wnoszący wpis w Twoim wykonaniu.

Tak, urzędy działają nieudolnie, skoro w programie Czyste Powietrze można dokumenty pakować do archiwum, i nie stanowi to problemu, a to ten sam Fundusz.

Ja czekałem na przelew 11 dni , dlatego nie rozumiem tych opóźnień i współczuję czekającym od kwietnia. Podejrzewam że wnioski zawierają błędy i stad ta obsuwa.

gawel
03-07-2020, 11:45
Nie karmy trolla

sam trolujesz i do tego nie znasz języka polskiego.

_Grisza_
03-07-2020, 12:02
Ja czekałem na przelew 11 dni , dlatego nie rozumiem tych opóźnień i współczuję czekającym od kwietnia. Podejrzewam że wnioski zawierają błędy i stad ta obsuwa.

Taa, dostałeś po 11 dniach bo zajedwabiście wypełniłeś wniosek bez błędów.
Słyszysz Ty jak to brzmi?

gawel
03-07-2020, 12:12
Taa, dostałeś po 11 dniach bo zajedwabiście wypełniłeś wniosek bez błędów.
Słyszysz Ty jak to brzmi?

tak słyszę i co dalej?

fotohobby
03-07-2020, 12:30
Ja też miałem wniosek wypełniony bez błędów.
Na przelew czekałem niemal 3 miesiące

gawel
03-07-2020, 12:36
Ja też miałem wniosek wypełniony bez błędów.
Na przelew czekałem niemal 3 miesiące

kiedy dokładnie dostałeś przelew?

_Grisza_
03-07-2020, 12:49
gaweł, pewnie wypełnił wniosek kolorową czcionką typu BOLD stąd dostał szybciej.

fotohobby
03-07-2020, 13:42
kiedy dokładnie dostałeś przelew?

Pod koniec lutego

gawel
03-07-2020, 13:57
Pod koniec lutego

To możliwe bo grudzień i zamknięcie roku budżetowego nie sprzyjają niestety szybkości wypłat czegokolwiek. Dziwią mnie te wnioski z kwietnia tutaj to nie ma powodu żeby czegoś nie wypłacic

Omega_WS
03-07-2020, 15:23
Mój wniosek zarejestrowali 27 kwietnia. Na razie cisza.

kulibob
03-07-2020, 21:46
gaweł, pewnie wypełnił wniosek kolorową czcionką typu BOLD stąd dostał szybciej.

Czcionka była LGBT+

Stanowska
04-07-2020, 19:17
Gaweł po prostu zna się na wnioskach, bo sam taki wysłał, także...ten...

gawel
04-07-2020, 19:56
Raczej miałem szczęście i wyczucie chwili.

kedlaw0
05-07-2020, 11:33
Po 3 miesiącach od złożenia wniosku postanowiłem napisać mail co się dzieje z moim wnioskiem.
Taką odpowiedź dostałem jeszcze tego samego dnia:

Szanowny Panie,



Pana wniosek wpłynął do nas. Dziękujemy za złożenie wniosku.



Uprzejmie informujemy po sprawdzeniu, że zgodnie z bazą danych Pana wniosek o dofinansowanie w programie priorytetowym „Mój Prąd” nabór II został zaimportowany do bazy danych i do weryfikacji, która jest wieloetapowa i a jej część to rejestracja wniosku.

Po pozytywnej weryfikacji i zarejestrowaniu wniosku w narzędziu oceny otrzyma Pan e-maila z numerem wniosku, na który proszę się powoływać w korespondencji z nami.

Po tym etapie wniosek przechodzi do weryfikacji/akceptacji i po umieszczeniu na liście wymaga zatwierdzenia przez właściwego ministra. Etapy oceny kończą się wypłatą dotacji.
Czy dobrze rozumiem, że przez 3 miesiące to "wieloetapowe narzędzie" jeszcze nie zdążyło pozytywnie zweryfikować i zarejestrować mojego wniosku? Do tej pory nie dostałem maila z numerem wniosku.

_Grisza_
05-07-2020, 11:47
Czy dobrze rozumiem, że przez 3 miesiące to "wieloetapowe narzędzie" jeszcze nie zdążyło pozytywnie zweryfikować i zarejestrować mojego wniosku? Do tej pory nie dostałem maila z numerem wniosku.

Niestety wq... ta cała sytuacja, sposób rozpatrywania wniosków to kiła i mogiła.
Wszystko od początku wiedzieli, ile jest kasy, ile będzie wniosków do rozpatrzenia i zero przygotowania.
Ta sama sytuacja jest w programie "czyste powietrze", ludzie czekają nawet rok i więcej na podpisanie umowy i wypłatę dofinansowania.

W mojej opinii to dofinansowanie w takiej formie w ogóle nie powinno zaistnieć, wszystko powinno być rozliczane na zasadzie ulgi podatkowej, bez angażowania dodatkowej armii urzędasów.

kulibob
05-07-2020, 16:40
Wniosek 22 kwiecień
Decyzja wydana 26 czerwiec
Powiadomienie mejlowe o decyzji 2 lipiec
Przelew wszedł 3 lipiec

I tera kurła jestem bogaty i mom elektrooltanike

kedlaw0
05-07-2020, 16:46
No widzisz jaki wzorcowy, urzędniczy bajzel. Mój wniosek z 6 kwietnia i od tamtej pory nic, nawet maila o zarejestrowaniu wniosku.
Wniosek elektroniczny to jedna strona plus 5 załączników, a urzędnicy tak to widzą:

nabór II został zaimportowany do bazy danych i do weryfikacji, która jest wieloetapowa i a jej część to rejestracja wniosku.

tobiasz86
05-07-2020, 17:58
Po 3 miesiącach od złożenia wniosku postanowiłem napisać mail co się dzieje z moim wnioskiem.
Taką odpowiedź dostałem jeszcze tego samego dnia:

Czy dobrze rozumiem, że przez 3 miesiące to "wieloetapowe narzędzie" jeszcze nie zdążyło pozytywnie zweryfikować i zarejestrować mojego wniosku? Do tej pory nie dostałem maila z numerem wniosku.

Numer wniosku nadawany jest przy rejestracji, wejdź na https://mojprad.gov.pl/ wpisz meila i sprawdź status, prócz statusu wyświetli Ci się numer.

kedlaw0
05-07-2020, 18:07
Numer wniosku nadawany jest przy rejestracji, wejdź na https://mojprad.gov.pl/ wpisz meila i sprawdź status, prócz statusu wyświetli Ci się numer.

Wyświetla się tylko: Wniosek w procesie weryfikacji.

445899

Ktoś coś spierdzielił i tym kimś na pewno nie jestem ja.

_Grisza_
05-07-2020, 18:17
Wyświetla się tylko: Wniosek w procesie weryfikacji.
445899
Ktoś coś spierdzielił i tym kimś na pewno nie jestem ja.

U mnie taki komunikat widniał przez ponad miesiąc, wniosek składałem elektronicznie przez GOV.PL

kedlaw0
05-07-2020, 19:15
U mnie ten komunikat jest już 3 miesiące. Też składałem przez gov. Jutro piszę kolejny mail bo to jakaś kpina.
A i w odpowiedzi dostałem gorzkie żale, że bidni urzędnicy mają 750 maili codziennie. Teraz domyślcie się dlaczego niby przez koronawirusa zamknęli infolinię.

tobiasz86
05-07-2020, 20:28
Wyświetla się tylko: Wniosek w procesie weryfikacji.

445899

Ktoś coś spierdzielił i tym kimś na pewno nie jestem ja.

Faktycznie, ja od samego początku mam nadany numer wniosku.

mitch
06-07-2020, 06:41
W mojej opinii to dofinansowanie w takiej formie w ogóle nie powinno zaistnieć, wszystko powinno być rozliczane na zasadzie ulgi podatkowej, bez angażowania dodatkowej armii urzędasów.
Masz trochę racji. Z PIT zwrot był w 2-6 tygodni, bez żadnych pytań i kasa na koncie. Ale... będzie gorzej, jak za 5 lat, tak jak to US lubi, odezwą się z uprzejmą prośbą o udokumentowanie wydatków, a nagle się okaże, że faktura wsiąkła, firma od instalacji wsiąkła i będzie płacz i zgrzytanie zębów bo trzeba oddać kasę z odsetkami. Przesadzam? Patrząc co się dzieje na rynku PV i nasze umiejętności gubienia "niepotrzebnych" papierów - praktycznie pewne, że będą takie przypadki. Tak to przynajmniej kasy z tego programu nie trzeba będzie zwracać ;)

_Grisza_
06-07-2020, 08:01
Masz trochę racji. Z PIT zwrot był w 2-6 tygodni, bez żadnych pytań i kasa na koncie. Ale... będzie gorzej, jak za 5 lat, tak jak to US lubi, odezwą się z uprzejmą prośbą o udokumentowanie wydatków, a nagle się okaże, że faktura wsiąkła, firma od instalacji wsiąkła i będzie płacz i zgrzytanie zębów bo trzeba oddać kasę z odsetkami. Przesadzam? Patrząc co się dzieje na rynku PV i nasze umiejętności gubienia "niepotrzebnych" papierów - praktycznie pewne, że będą takie przypadki. Tak to przynajmniej kasy z tego programu nie trzeba będzie zwracać ;)

Tak czy śmiak kwity będzie trzeba trzymać, chociażby z powodu skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.

kulibob
06-07-2020, 08:29
Tak dla jaj wklepałem mejla . Pieniądze na koncie . A wg nich wniosek w procesie weryfikacji:)

zuku1786
06-07-2020, 09:32
Wniosek nr 89XX/2020 złożony listownie w drugiej połowie stycznia - znalazłem się na liście do wypłaty.
Teraz tylko czekać na pieniążki na koncie.

Pieniążki już na koncie.
A na stronie programu nadal komunikat, że wniosek jest w procesie weryfikacji.

kalalosz
07-07-2020, 11:38
W regulaminie programu mój prąd, wyraźnie napisane jest ile lat instalacja musi funkcjonować i że będą prowadzone kontrole. Tak że stwierdzenie że pieniędzy nie trzeba będzie oddawać jest bardzo śmiałą tezą. Wystarczy że kontroler zakwestionuje fakt że falownik albo jeden z paneli nie został wyprodukowany później niż 2 lata przed zakupem. Może teraz producenci już wydają takie zaświadczenia. Ale jak badałem sprawę u dystrybutorów falowników w 2019r. Żaden z dystrybutorów nie był wstanie pozyskać od producenta zaświadczenia że sprzedany nowy falownik zjechał z taśmy produkcyjnej nie później niż 2 lata przed zakupem. To samo tyczy się też kabli, bezpieczników, szpilek uziomowych i innych elementów jakie zostały użyte do budowy instalacji. Oczywiście nie twierdzę że takie kontrole będą powszechne i że o takie dokumenty kontrolerzy będą pytać. Pragnę jedynie zwrócić uwagę że w regulaminie są takie zapisy, że sprawny i dobrze zmotywowany kontroler będzie w stanie uznać niemal każdą instalację za nie spełniającą warunków do dofinansowania.
Pozdrawiam

mitch
07-07-2020, 12:13
Wystarczy że kontroler zakwestionuje fakt że falownik albo jeden z paneli nie został wyprodukowany później niż 2 lata przed zakupem. Może teraz producenci już wydają takie zaświadczenia. Ale jak badałem sprawę u dystrybutorów falowników w 2019r. Żaden z dystrybutorów nie był wstanie pozyskać od producenta zaświadczenia że sprzedany nowy falownik zjechał z taśmy produkcyjnej nie później niż 2 lata przed zakupem. To samo tyczy się też kabli, bezpieczników, szpilek uziomowych i innych elementów jakie zostały użyte do budowy instalacji. Oczywiście nie twierdzę że takie kontrole będą powszechne i że o takie dokumenty kontrolerzy będą pytać. Pragnę jedynie zwrócić uwagę że w regulaminie są takie zapisy, że sprawny i dobrze zmotywowany kontroler będzie w stanie uznać niemal każdą instalację za nie spełniającą warunków do dofinansowania.

Przepraszam, ale... "chyba Ty" ;) Kiepsko szukałeś falowników, znam co najmniej jeden przypadek producenta falowników (a pewnie jest ich więcej), gdzie zwyczajnie nie da się udowodnić, że falownik został wyprodukowany ponad 2 lata temu. To samo dotyczy paneli.

Poza tym, w programie jest mowa o urządzeniach, a nie kablach, szpilkach i konstrukcji montażowych. Mógłbym się zastanawiać nad kwalifikacją zabezpieczeń do urządzeń, ale sam regulamin wyraźnie stwierdza, że:
instalacja fotowoltaiczna – zespół połączonych urządzeń służących przetwarzaniu energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. W skład instalacji wchodzą między innymi: ogniwa fotowoltaiczne, falownik;

Tak więc nie, nie odrobiłeś pracy domowej i nie masz racji. Nie musisz mieć zaświadczenia producenta, regulamin nie pisze nic o szpilkach, nikt nie będzie kontrolował tych instalacji i nie ma zmotywowanych kontrolerów, którzy będą coś kwestionować.

_Grisza_
07-07-2020, 12:35
Jak żarcia w korytach im zabraknie to każdy scenariusz jest możliwy.

mitch
07-07-2020, 12:39
Jak żarcia w korytach im zabraknie to każdy scenariusz jest możliwy.
No ale my poważnie rozmawiamy, czy chodzi o rozmowy przy ognisku/wódce? Mam nieodparte wrażenie, że raczej nie to pierwsze. To ja się wypisuję z tego steku bzdur.

_Grisza_
07-07-2020, 13:05
No ale my poważnie rozmawiamy, czy chodzi o rozmowy przy ognisku/wódce? Mam nieodparte wrażenie, że raczej nie to pierwsze. To ja się wypisuję z tego steku bzdur.
Ja piszę poważanie, póki co jeszcze coś w korycie jest.


https://www.youtube.com/watch?v=cTeZ8Rvc99A

kalalosz
07-07-2020, 13:14
Hej

źródło: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/program-moj-prad-zalozenia-szczegolowe
"Beneficjent zobowiązany jest do zgody na ewentualne przeprowadzenie kontroli instalacji w okresie 3 lat od dnia wypłaty dofinansowania."
Nie oznacza to że ktoś będzie kontrolowany. ale mówienie że US daje kasę szybko ale może się upomnieć o papiery za parę lat, a fundusz jest ok bo kasę daje z dużym opóźnieniem ale na pewno o nic się nie upomni za prę lat jest nie zgodne z prawdą.

mitch
07-07-2020, 20:05
Hej

źródło: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/program-moj-prad-zalozenia-szczegolowe
"Beneficjent zobowiązany jest do zgody na ewentualne przeprowadzenie kontroli instalacji w okresie 3 lat od dnia wypłaty dofinansowania."
Nie oznacza to że ktoś będzie kontrolowany. ale mówienie że US daje kasę szybko ale może się upomnieć o papiery za parę lat, a fundusz jest ok bo kasę daje z dużym opóźnieniem ale na pewno o nic się nie upomni za prę lat jest nie zgodne z prawdą.
Z moich (i nie tylko) doświadczeń z dotacjami oraz US jasno wynika, że _każdy_ przypadek odliczania od podatku (skrót myślowy i mocno ogólny) wiązał się z kontrolą, natomiast na 5 znanych mi przypadków dotacji, nikt nie został skontrolowany. Ma to związek z tym, że przy PIT odliczasz na słowo honoru, podczas gdy do dotacji dostarczasz zwykle "tonę papieru", która całkowicie zaspokaja potrzebę biurokracji oraz dupochronu.

Zgadza się jedynie to, że możesz zostać skontrolowany, ale nie musisz i spokojnie można założyć, że w 99,9999% nie będziesz kontrolowany. Jednak pisanie o zmotywowanych kontrolerach czepiających się daty produkcji falownika czy szpilki jest wytworem bujnej wyobraźni.

St@nley
08-07-2020, 09:01
Tak czysto informacyjnie dla niecierpliwych.
Wniosek złożony 05.05.2020, mail o rejestracji wniosku 28.05.2020.
A dziś widzę, że jetem na liście 50, więc wychodzi trochę ponad 2 miesiące + pewnie z tydzień na przelew.

kedlaw0
08-07-2020, 09:46
Fajny burdel. Ja wniosek złożony elektronicznie 6 kwietnia. Do tej pory brak maila o zarejestrowaniu wniosku.
Gdzie tu próbować coś wyjaśnić?

St@nley
08-07-2020, 12:22
Fajny burdel. Ja wniosek złożony elektronicznie 6 kwietnia. Do tej pory brak maila o zarejestrowaniu wniosku.
Gdzie tu próbować coś wyjaśnić?
A jest sens? Nie lepiej cierpliwie poczekać przecież to i tak nic nie przyspieszy.

kedlaw0
08-07-2020, 13:14
Cóż, 4 miesiąc leci a mój wniosek nawet nie ma numeru nadanego.

tkaczor123
08-07-2020, 18:47
Cóż, 4 miesiąc leci a mój wniosek nawet nie ma numeru nadanego.

Zdarzają się takie przypadki rekordziści czekają nawet 5 miesięcy. Normalnie trwa to 3 miesiące. Jakby płacili minimalną krajową plus od wniosku powiedzmy 5zl to byloby innaczej - większą motywacja, niż stała pensja. Robiłbyś wiecej wtedy prawda?.

plamiak
09-07-2020, 10:41
A ja dzisiaj dostałem maila o przyznaniu dotacji i wpisaniu na listę. Wniosek złożony 5 maja.

brusss_2008
09-07-2020, 11:42
U mnie też mail o przyznaniu dotacji wniosek złożony 10 maja pozostało czekać na kasę do miesiąca czasu

kedlaw0
09-07-2020, 11:44
Fajnie, leci już maj a ja bidny z 6 kwietnia zostałem. Kolega z końca lutego też zapomniany. Żadnych maili o uzupełnienie wniosku.

St@nley
09-07-2020, 11:45
A na listach już jesteście? Ja nie mam żadnego maila a na liście jestem.

brusss_2008
09-07-2020, 12:04
Jestem na 49

kalalosz
10-07-2020, 09:14
do tkaczor123
Ja jestem rekordzistą, wniosek złożony w Listopadzie 2019, uzupełnione braki w Styczniu 2020, w kwietniu mail o przyznaniu dotacji.
Od tamtej pory ani kasy ani kontaktu. Maile pozostają bez odpowiedzi, infolinii nie ma. Wysłałem już poleconym skargę do prezesa funduszu. Na chwilę obecną jest to jedyna forma komunikacji na którą zgodnie z prawem powinni w ciągu 3 miesięcy odpowiedzieć.

Pozdrawiam

brusss_2008
10-07-2020, 13:35
Wczoraj mailowe potwierdzenie przyznania dotacji i własnie przed momentem pieniądze wpłynęły na konto.
10.05.2020 złożenie wniosku
10.07.2020 kasa na koncie

plamiak
10-07-2020, 15:45
Dostałem kasę. Wniosek złożony 2 maja, dwa dni temu mail o przyznaniu dotacji. Byłem na liście 49MP.

kedlaw0
10-07-2020, 16:28
do tkaczor123
Ja jestem rekordzistą, wniosek złożony w Listopadzie 2019, uzupełnione braki w Styczniu 2020, w kwietniu mail o przyznaniu dotacji.
Od tamtej pory ani kasy ani kontaktu. Maile pozostają bez odpowiedzi, infolinii nie ma. Wysłałem już poleconym skargę do prezesa funduszu. Na chwilę obecną jest to jedyna forma komunikacji na którą zgodnie z prawem powinni w ciągu 3 miesięcy odpowiedzieć.

Pozdrawiam

Obawiam się, że ze mną może być podobnie. Niby wniosek w weryfikacji a bez nadanego numeru. To łatwa droga, żeby w tym burdelu wniosek wsiąkł.
Możesz na priv podać szczegóły tej skargi?

Stanowska
10-07-2020, 18:52
Wnioski Nabór 2 [email protected]
Temat: 2_Zawiadomienie o przyznaniu dotacji w programie "Mój Prąd" Lista nr 48/MP2 z dnia 01.07.2020

UFFF... w końcu...

Tym, co piszą powyżej i czekają od kwietnia, starałam się wytłumaczyć, żeby sprawdzili skrzynkę spamową, bo na odwołanie jest tylko 2 tygodnie.Potem wniosek przepada.
No ale co tam ja wiem - ja głupia jestem i naiwna...

kedlaw0
10-07-2020, 19:29
U mnie w spamie nic nie ma. Przeglądałem od początku kwietnia. No chyba, że wysłali jakiegoś maila w stylu "Gorące laski w twojej okolicy czekają" lub Grześ odkrył jak zarabiać w domu 5k dziennie".

kalalosz
11-07-2020, 11:15
Trzeba wyjaśnić pewną kwestię. W mailach z funduszu jest zapis o oczekiwaniu na odpowiedź przez 14 dni. Zapis ten pełni jedynie funkcję motywującą lub jest to obietnica że jeśli się w ciągu 14 dni odpowie to wniosek nie będzie odłożony na półkę. Żaden wniosek nie przepada z tego powodu. Jest tak dlatego że termin 14 dni liczony jest od skutecznego doręczenia pisma. Natomiast protokół SMTP jakim wysyłane są mejle jest protokołem zawodnym i wręcz w jego specyfikacji jest zapis że wysłanie maila nie gwarantuje jego dostarczenia do odbiorcy. Dlatego fundusz nie wie i nie dowie się czy mail został skutecznie doręczony (chyba że potwierdzimy odebranie takiego maila osobiście). Dlatego najprawdopodobniej wnioski do których ktoś nie udzielił odpowiedzi są parkowane w jakiejś szufladzie. Na logikę po wysłaniu maila o status wniosku powinni ponowić prośbę o uzupełnienie. Ale osobiście nie doszukiwał bym się logiki w działaniach Funduszu.

plamiak
11-07-2020, 11:38
Trzeba wyjaśnić pewną kwestię. W mailach z funduszu jest zapis o oczekiwaniu na odpowiedź przez 14 dni. Zapis ten pełni jedynie funkcję motywującą lub jest to obietnica że jeśli się w ciągu 14 dni odpowie to wniosek nie będzie odłożony na półkę. Żaden wniosek nie przepada z tego powodu. Jest tak dlatego że termin 14 dni liczony jest od skutecznego doręczenia pisma. Natomiast protokół SMTP jakim wysyłane są mejle jest protokołem zawodnym i wręcz w jego specyfikacji jest zapis że wysłanie maila nie gwarantuje jego dostarczenia do odbiorcy. Dlatego fundusz nie wie i nie dowie się czy mail został skutecznie doręczony (chyba że potwierdzimy odebranie takiego maila osobiście). Dlatego najprawdopodobniej wnioski do których ktoś nie udzielił odpowiedzi są parkowane w jakiejś szufladzie. Na logikę po wysłaniu maila o status wniosku powinni ponowić prośbę o uzupełnienie. Ale osobiście nie doszukiwał bym się logiki w działaniach Funduszu.

Nie wiem jakie maile Ty dostawałeś, ale ja na żaden nie odpisywałem, a z ich treści wynika że odpowiedź jest wymagana jedynie w przypadku sprzeciwu/braku zgody.....
cytuję: Jeżeli Pani/Pan zgadza się na otrzymanie dotacji i tym samym zawarcie umowy z NFOŚiGW proszę NIE ODPISYWAĆ na tego maila.

kalalosz
11-07-2020, 11:54
Pisałem o mailach jakie dostawali moi klienci z prośbą o dodatkowe oświadczenie że zapłacona faktura gotówkowa za sprzęt faktycznie była zapłacona.
Wszyscy moi klienci mieli takie same faktury gotówkowe, ale kilku z nich musiało pisać oświadczenie że zapłacili kwotę jaka jest na faktorze dnia który był zapisany na fakturze i że była to zapłata za sprzęt który jest na fakturze. W skrócie musieli oświadczyć że faktura nie jest sfałszowana i wszystkie dane na niej zawarte są prawdą. Lub był to tylko wybieg aby opóźnić procesowanie wniosku o kolejne 3 miesiące. W mailach tych było mowa o konieczności przesłania oświadczenia w ciągu 14 dni. Natomiast na maile typu "Zawiadomienie o przyznaniu dotacji w programie "Mój Prąd" ........" faktycznie nie powinno się odpisywać.
Co ciekawe moi klienci z 2 naboru nie dostali takiego maila a kasę dostali. Ja (I nabór) dostałem takiego maila 3 miesiące temu a kasy nadal nie mam.
Ale tak jak pisałem wcześniej szukanie w tym logiki prowadzi tylko do frustracji.

supaplex
17-07-2020, 08:57
Wniosek 124xx/2020 złożony 18 marca, ale zarejestrowany z tym numerem 4 kwietnia.
Po problemach z niemożnością otworzenia załączników zip (wyjaśnione wysyłając korespondencję na mail [email protected]), znalazłem się na liście 55/MP2 (która pojawiła się gdzieś 15 lipca).

Nie otrzymałem żadnego maila.
Na tą chwilę nie otrzymałem też przelewu.

Marco36
17-07-2020, 10:18
Sam złożyłem wniosek 28 czerwca 2020r. i się zastanawiam ile to potrwa. Na razie nie drgnęło z miejsca. PV 26-04-2020r.; licznik 25-05-2020r.; dokumenty z Tauronu ok. 17-06-2020r.; kolejne 2 tyg. walka z profilem zaufanym. Straciłem czas na aplikację mObywatel - tu się nie przydaje, trzeba profil założyć przez komputer na gov.pl, również ten z potwierdzeniem przez konto bankowe.

Konsultant Viessmann
17-07-2020, 13:40
Przestoje widać nawet w danych NFOSiU o wpłaconych dotacjach. Celem programu było 200 tysięcy domów. 14 lipca NFOŚiGW informował, że złożono 100 tysięcy wniosków, przy czym wypłacono około połowę z tego bo 53 tysiące. Dla porównania, do wniosków z pierwszego naboru wypłacono 30 000 dotacji, więc raptem 23 tysiące wniosków z II naboru zostało wypłacone od 13 stycznia. To zwiastuje spore opóźnienia.

kedlaw0
24-07-2020, 21:54
6 kwietnia elektronicznie złożyłem wniosek. Po paru mailach 2 tygodnie temu wniosek w końcu zmienił status na w weryfikacji z przydzielonym numerem wniosku.
Wczoraj wreszcie moje nazwisko pojawiło się na liście. Jakieś światełko się pojawiło, że przed końcem wakacji dotacja wpłynie na konto.

gawel
24-07-2020, 22:21
6 kwietnia elektronicznie złożyłem wniosek. Po paru mailach 2 tygodnie temu wniosek w końcu zmienił status na w weryfikacji z przydzielonym numerem wniosku.
Wczoraj wreszcie moje nazwisko pojawiło się na liście. Jakieś światełko się pojawiło, że przed końcem wakacji dotacja wpłynie na konto.

Waldek uważaj bo światełko w tunelu to może być metro :yes:

kedlaw0
25-07-2020, 10:39
Tia, ewentualnie latarka w oczy skarbówki lub CBA o 6 rano.
:P

Stermaj
25-07-2020, 18:43
Mi to nie wiem czy licznik założą do końca wakacji. Taki mają zapieprz w ZE, że nie mają czasu rozpatrywać zgłoszeń. Dotacja to pewnie w przyszłym roku jak jeszcze coś zostanie do podziału.

Mati072000
28-07-2020, 12:54
Wniosek złożony 29 maja
Zarejestrowany z numerem *****/2020 2 lipca
Dzisiaj tj. 28 lipca moje nazwisko pojawiło się na liście 60
Teraz tylko czekać na przelew :)

Omega_WS
28-07-2020, 17:02
Ja czekam od 28 kwietnia :)

_Grisza_
28-07-2020, 17:41
Ja czekam od 28 kwietnia :)

U mnie wyglądało to tak, że dzień po informacji o umieszczeniu na liście dostałem przelew na konto.
Jak widać nie ma reguły.

kedlaw0
28-07-2020, 18:18
Ja od prawie tygodnia jestem na liście 59 i cisza. Żadnego maila, tym bardziej pieniędzy.

tobiasz86
28-07-2020, 20:52
Wniosek złożony 29 maja
Zarejestrowany z numerem *****/2020 2 lipca
Dzisiaj tj. 28 lipca moje nazwisko pojawiło się na liście 60
Teraz tylko czekać na przelew :)

Jakie jest początek Twojego numeru, ja składałem ponad miesiąc wcześniej i cisza- brak na liście, mój numer 20***/2020 W PROCESIE WERYFIKACJI

Mati072000
29-07-2020, 08:18
U mnie wyglądało to tak, że dzień po informacji o umieszczeniu na liście dostałem przelew na konto.
Jak widać nie ma reguły.

Ja znalazłem się na liście a żadnego maila nie dostałem.


Jakie jest początek Twojego numeru, ja składałem ponad miesiąc wcześniej i cisza- brak na liście, mój numer 20***/2020 W PROCESIE WERYFIKACJI

43***/2020 też w procesie weryfikacji chociaż jestem już na liście.

_Grisza_
29-07-2020, 08:26
Ja znalazłem się na liście a żadnego maila nie dostałem.


05.03.2020 wniosek złożony przez portal GOV.PL
02.04.2020 dostałem e-mail, że mój wniosek został zarejestrowany i przekazany do weryfikacji.
17.05.2020 dostałem e-mail jak poniżej, następnego dnia kasa była na koncie (byłem na liście 22/MP2)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e12776923555.jpg (https://naforum.zapodaj.net/e12776923555.jpg.html)

Mati072000
29-07-2020, 08:40
17.05.2020 dostałem e-mail jak poniżej, następnego dnia kasa była na koncie (byłem na liście 22/MP2)

Tego maila dostałeś od razu jak pojawiłeś się na liście?

_Grisza_
29-07-2020, 08:43
Tego maila dostałeś od razu jak pojawiłeś się na liście?

Nie monitorowałem tego, ale jak sprawdziłem na stronie po otrzymaniu maila to lista 22/MP2 była jako ostatnia - nie wiem kiedy się pojawiła.

markrzy
29-07-2020, 08:50
Wniosek złożony 22 kwietnia. . Nadany numer 22xxx/20. i cisza. .Na maile nie odpowiadają

Omega_WS
29-07-2020, 14:55
Dzisiaj znalazłem się na liście 61. Wniosek zarejestrowany 27 kwietnia.

Mati072000
30-07-2020, 09:53
Dzisiaj znalazłem się na liście 61. Wniosek zarejestrowany 27 kwietnia.
Dostałeś maila o wpisaniu na listę?

kedlaw0
30-07-2020, 15:17
Ja maila nie dostałem, że jestem na liście. 2 tygodnie a pieniędzy nie ma.
Chyba minister na urlopie:
https://www.gov.pl/web/klimat/lista-zaakceptowanych-projektow-w-ramach-programu-moj-prad-w-ramach-ii-naboru

Od 14.07 żadna nowa lista nie została podpisana.

Mati072000
30-07-2020, 21:11
Mail potwierdzający przyznanie dotacji jednak przyszedł. Dwa dni po umieszczeniu na liście ;)446677

supaplex
31-07-2020, 06:38
30 lipca otrzymałem zawiadomienie o przyznaniu dotacji z listy 55MP2 która pojawiła się 15 lipca

...nastąpi wypłata przyznanej kwoty dofinansowania na rachunek bankowy wskazany przez Panią/Pana w złożonym wniosku. Wypłata środków odbywa się na bieżąco ale ze względu na ilość wypłacanych dotacji każdego dnia oraz obecną sytuację na świecie związana z COVID-19 czas oczekiwania na wypłatę może się wydłużyć do miesiąca.

kedlaw0
31-07-2020, 14:21
Również i ja otrzymałem maila o podobnej treści.
Chyba minister " klepnął" od razu po dwóch tygodniach przerwy kilka list. Teraz wyczekiwać przelewu.
https://www.gov.pl/web/klimat/lista-zaakceptowanych-projektow-w-ramach-programu-moj-prad-w-ramach-ii-naboru

tobiasz86
01-08-2020, 06:08
Również i ja otrzymałem maila o podobnej treści.
Chyba minister " klepnął" od razu po dwóch tygodniach przerwy kilka list. Teraz wyczekiwać przelewu.
https://www.gov.pl/web/klimat/lista-zaakceptowanych-projektow-w-ramach-programu-moj-prad-w-ramach-ii-naboru

A kiedy składałeś?

kedlaw0
01-08-2020, 07:50
6 kwietnia, ale musiałem do NFOŚiGW kilka maili napisać bo przez 3 miesiące mój wniosek nie był nawet zarejestrowany.

Mati072000
04-08-2020, 13:55
Wiadomo może, która lista jest teraz wypłacana?

Omega_WS
04-08-2020, 15:12
No ja jestem na liście 61 ale żadnego maila nie dostałem, a status wniosku cały czas w weryfikacji ;)

Mati072000
04-08-2020, 16:21
Zawsze jak zadaję pytanie na forum odnośnie wniosku to zaraz coś się dzieje :D.
Właśnie przed chwilą wleciał przelew. Przypominam, że byłem na liście 60 ;)

kedlaw0
04-08-2020, 19:41
Wiadomo może, która lista jest teraz wypłacana?

Prawdopodobnie dziś wypłacili kilka list - 55-60, czyli te zatwierdzone przez ministra 30.07.2020.
Ja byłem na 59 i dziś pieniądze wpłynęły na konto - po 4 miesiącach od złożenia wniosku.