PDA

Zobacz pełną wersję : Schody betonowe - sposób wykończenia



cardano8
23-07-2019, 14:08
Dzień dobry,
Mam schody betonowe zabiegowe, stoję przed wyborem sposobu wykończenia. Planowałem drewno, ale ceny mogły by być niższe, dostałem oferty na około 10tyś zł.
W związku z tym szukam oszczędności. Zastanawiam się nad samodzielnym montażem, gotowych elementów. Czy jest to faktycznie, aż tak trudne zadanie?

fant0mas
24-07-2019, 13:37
mi gościu niecały rok temu obkładał schody, na płyte osb poprzyklejał klepki jesionowe 18x100x1000 i tym sposobem objechał całe schody plus wiadomo wykończenia kazdego schoda - ja dawałem drzewo (w sumie niewiele go poszło bo 3 klepki na każdego schoda i 2 na podstopień) . Za robote z montażem i malowaniem wziął 2000zł.

grend
24-07-2019, 15:18
Jest trywialnie proste - tak jak wszystko przy budowie domu. Potrzebujesz poziomnicę mamuta, piankę , lewą i prawą rękę.
Trzeba dobrze rozmierzyć stopnie na zabiegu. Podstopnice maskują wiekszość błedów - jezeli jest bez podstopnic to proponuje wykuć stopień na 1cm aby tam wsunać stopień

Kemotxb
24-07-2019, 20:51
Ja wykończyłem prostymi płytkami schodowymi i jestem zadowolony. Nie powalają wyglądem ale kosztowały niewiele i będą wieczne.

cardano8
25-07-2019, 09:31
Większość rzeczy jest stosunkowo prosta, jak się już to robiło :)
Kemotxb - czy mógłbyś wrzucić zdjęcia?

Kemotxb
26-07-2019, 19:19
Mogę wrzucić zdjęcia, jak tylko ogarnę trochę porządkowo, bo wstyd fotografować ;).

pandzik
26-07-2019, 20:12
Dzień dobry,
Mam schody betonowe zabiegowe, stoję przed wyborem sposobu wykończenia. Planowałem drewno, ale ceny mogły by być niższe, dostałem oferty na około 10tyś zł.
W związku z tym szukam oszczędności. Zastanawiam się nad samodzielnym montażem, gotowych elementów. Czy jest to faktycznie, aż tak trudne zadanie?

Nawet tego nie brałem pod uwagę... deski , piana i załatwione. :P

Di.
29-07-2019, 10:51
Znajdziesz na necie stolarnie, ktora zrobi ci doskonale stopnie z porzadnego materialu (dab,jesion, czeresnia, buk). Z materialem pierwsza klasa zmiescisz sie max w 5k. Niektorzy stolarze powiedza ci jak obmierzyc i jak ukladac, jesli nie wiesz.