PDA

Zobacz pełną wersję : Perlator a piecyk gazowy



Merki
23-07-2019, 16:46
Witam,

mam problem z odpalaniem piecyka gazowego Junkers Neckar N19. Prysznic i bateria w kuchni odpalają piecyk bezproblemowo (regulator przepływu ustawiony na piecyku na minimum), ale nowa bateria w łazience za nic nie może odpalić piecyka. Bateria jest dokładnie tego typu (nowa, z pudełka montowana):

https://www.castorama.pl/bateria-umywalkowa-balat-chrom-id-1098843.html

Myślę, że problemem może być wbudowany regulator przepływu w tej baterii - czy da się go jakoś ewentualnie przestawić/nieinwazyjnie usunąć? Pewnie problem nałożył się, bo instalacja wodna już parę lat ma więc rury nie są już takie drożne jak kiedyś.

A może da się piecyk jakoś przestawić na jeszcze mniejszy przepływ? Nie chcę niepotrzebnie wzywać serwisu od razu, ale jeśli jest jakieś pokrętło serwisowe do tego to przynajmniej będzie to uzasadniona wizyta serwisu (piec miał ok. miesiąc temu przegląd i czyszczenie przez serwis).

Będę wdzięczny za wszelką pomoc (jeśli umieściłem temat w złym dziale, to proszę o przeniesienie).

kaju
23-07-2019, 20:47
Te dwa urządzenia to ............................
Dowiedz się od serwisanta czy wie jaki musi myć minimalny przepływ wody na minute i zmierz czy tyle wypływa z tej Twojej Baterii ..
Bo w danych technicznych tych dwóch twoich urządzeń nie piszą o przepływach .

Konsultant marki Junkers
19-09-2019, 09:02
Witam,

W sprawie rozwiązania Pana problemu z gazowym podgrzewaczem CWU, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Serwisantów. Serwisant sprawdzi urządzenie oraz pomoże w wyborze poprawnych ustawień, dzięki czemu Pana podgrzewacz będzie pracował poprawnie. Wyszukiwarkę Instalatorów w Pana okolicy można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Autoryzowanym Serwisem pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch