PDA

Zobacz pełną wersję : Strop Teriva i podwieszanie na nim ciężkiej konstrukcji



miwol
12-05-2005, 10:18
Cześć,

proszę Was o radę. W kuchni, na środku planujemy tzw. wyspę - kwadrat z blatami, zlewem i kuchenką elektryczną. Nad tym, z sufitu, chcę zwiesić stalową (kutą) konstrukcję zawierającą różne uchwyty na patelnie, chochle... oraz okap kuchenny. Taki tam rustykalny element. Elemencisko (z 30kg).

I tu pytanie. Chcę w Terivie (którą kładę za tydzień), wewnątrz kreamzytowych garów, pociągnąć nad kuchenkę wentylację. Ale jak zawiesić taką konstrukcję, czy nie powinienem z belek terivy wypuścić już teraz jakichś kotew?

Czy spotkaliście się z takim problemem? Jak to rozwiązać?

Z góry dzięki za pomoc - Michał.

Peterek
12-05-2005, 10:35
30kg to jeszcze nie dużo. Zastosuj metalowe kołki. Jeśli przewiercisz się w pustkę gara Teriva zastosujesz kołek, który zagnie się tak, by tą pustkę wykożystać. Inny kołek wsadzisz w pełny otwór. Systemy zamocowań są przygotowane na takie problemy :lol: :lol: . Pamiętaj tylko metalowe kołki (plastik odpada).
Pozdrawiam

RYDZU
12-05-2005, 11:21
Ja bym zrobił kotwy np z prętów gwintowanych puszczonych na wylot przez strop
dopiero po jego zrobieniu.
U góry nakrętka + duża podkładka z blachy i możesz na tym powiesić naprawdę dużo.
A na te wystające nakrętki pewnie i tak pójdzie styropian i jastrych.
Kotwienie ciężkich rzeczy do samych pustaków terrivy to ryzykowny sport ;)

Pozdrawiam

nurni
12-05-2005, 11:54
Ja będę wieszał okap wyspowy i mam też problem ale mam już strop.
Do garów nie będę ryzykował kręcić. Zrobię drugi ślepy syfit na KG z płyty stalowej i przykręcę tę blachę do belek.
Jak nie masz jeszcze stropów to pomysł Rydza jest chyba najlepszy.

Pozdrawiam

Waldon
12-05-2005, 13:24
Ja bym zrobił kotwy np z prętów gwintowanych puszczonych na wylot przez strop
dopiero po jego zrobieniu.
U góry nakrętka + duża podkładka z blachy i możesz na tym powiesić naprawdę dużo.
A na te wystające nakrętki pewnie i tak pójdzie styropian i jastrych.
Kotwienie ciężkich rzeczy do samych pustaków terrivy to ryzykowny sport ;)

Pozdrawiam
tak zamontowałem u siebie brame garażową segmentową jest bardzo stabilnie(brama 11 m2 4cm)

GrzegorzR
12-05-2005, 20:36
Ja osobiście przychylam się do rady Peterka, trzeba oczywiście pamiętać o wybraniu odpowiedniego systemu mocowań (odpowiednich kołków); pewnie, że można być nagorliwym, pręt fi 16 zawsze będzie dawał poczucie większej pewności, tylko po co skoro wystarczy np. fi 6.

Bigsister
12-05-2005, 20:55
Ja bym dał to jakiemuś fachowcowi do przeliczenia. Nam amataorom wydaje się, że "na chłopski rozum" jakieś rozwiązanie musi być O.K. ale gorzej, jak po roku strop Ci zacznie pękać.
Jeśli chcesz mieć wyspę to mniemam że to duże pomieszczenie i że strop ma dużą rozpiętość.
Kierownik z łbem na karku powinien potrafic obliczyć, jakie rozwiązanie jest konieczne.