PDA

Zobacz pełną wersję : Gładzenie i stawianie scianek dzialowych



malymajster
28-07-2019, 09:12
Witam, mam pytanie dotyczące wygładzenia ścian. Mianowicie ściany w jednym pomieszczeniu są proste ale jest na nich taki pomalowany tynk https://zapodaj.net/images/7c845953c9564.jpg
tynk jest twardy, nic nie odpada, nie ma głuchych stuków
i tu pojawia się moje pytanie co trzeba tu zrobić żeby to wyrównać. Lepiej i łatwiej zagruntować i użyć np Fast G1 czy użyć kleju i płyt GK? Fasta akurat polecili mi w hurtowni jeśli polecacie mi innych producentów chętnie zaznajomię z Wasz opinią.

A co do stawiania ścian chciałbym wydzielić małe pomieszczenie na graty np suszarka do prania itd. Ściany chciałem postawić z regipsu i tu pytanie
czy muszę w środek dać wełnę? Nie zależy mi na izolacji termicznej i akustycznej.

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość, jeśli zły dział proszę przenieść

pozdrawiam

janiszelk
28-07-2019, 10:40
Zagruntuj zaciągnij najtańszym klejem do płytek jak wyschnie znowu zagruntuj i wtedy szpachla czyli gładż, jakiej firmy to bez znaczenia. W ściankę jeśli ci to nie robi różnicy nie musisz dawać wełny, jak chcesz mieć solidną i stabilną kręć dwie płyty na stronę...Pozdrawiam.

E-Rzecznik Śnieżka
31-07-2019, 21:20
Szanowny Panie,
Tynk polecam przeszlifować, odpylić i zagruntować gruntem polimerowym Śnieżka Acryl-Putz®GU40. W celu stworzenia gładkiej, równej powierzchni, polecam następnie aplikację gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® ST10 START (w postaci sypkiej, do przygotowania) lub też gotowej gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Wyroby należy nanosić zgodnie z zaleceniami producenta. Rekomenduję przeprowadzić powyższe prace najpierw na niewielkim fragmencie podłoża, aby sprawdzić efekt końcowy. Jeśli chodzi o stawianie ścianek działowych, to wełna mineralna zapewni izolację akustyczną, co pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania pomieszczenia. Jej zastosowanie nie jest jednak niezbędne.