PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt ogrodzenia z siatki



zuczek
12-05-2005, 12:05
Witam,
mamy zamiar ogrodzić naszą działkę siatką. Chcemy, aby było solidnie (tzn. pożądna siatka, fundament, podmurówka). Pytanie do Forumowiczów ogrodzonych: jaki jest orientacyjny koszt materiałów mb, a jaki robocizny? Podglądałam już w wyszukiwarce, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Pojawiały się kwoty rozpiętości 60-200 zł/mb. Jest to więc rozpiętość potężna. Z góry dzięki za pomoc :)

bobo30
12-05-2005, 12:23
Nam wyszło jakieś 30zł za mb materialu( nie licząc betonu) plus 12 zł za mb robocizny, porządnie zrobione

gtca
12-05-2005, 13:23
Nam wyszło jakieś 30zł za mb materialu( nie licząc betonu) plus 12 zł za mb robocizny, porządnie zrobione

A co dokładniej w tej robociznie (12zł/mb) było:
kopanie, szalowanie, wylewanie, montaż słupków, naciąg siatki?
pozdr Mariusz

Rocky
12-05-2005, 14:14
[ceny z kwietnia 2005]
Materiał 48 zł/mb (siatka ocynkowana powlekana PCV 11,80 zł/mb, słupki główne 20zł/szt, słupki podpórki 17zł/szt, linka stalowa ocynkowana 0,80zł/m, napinacze 5zł/szt, farba do pomalowania słupków 16zł/l, druciki PCV do zamocowania siatki 7,45zł/50szt, cement 340zł/t, żwir)

Robocizna 25zł/mb (kopanie (na głębokość sztycha szpadla), szalowanie, wylewanie, dospawanie podpór do słupków głównych, montaż słupków, naciąg siatki, sprzęt własny ekipy).

bobo30
12-05-2005, 15:02
Nam wyszło jakieś 30zł za mb materialu( nie licząc betonu) plus 12 zł za mb robocizny, porządnie zrobione

A co dokładniej w tej robociznie (12zł/mb) było:
kopanie, szalowanie, wylewanie, montaż słupków, naciąg siatki?
pozdr Mariusz

dokładnie tak, jeszcze wycinka jezyn z trasy ogrodzenia

MaBi
12-05-2005, 15:02
Pojawiały się kwoty rozpiętości 60-200 zł/mb. Jest to więc rozpiętość potężna. Z góry dzięki za pomoc :)
I tak będzie bo:
cena siatki zależy od srednicy drutu, wysokości, wielkości oczka i sposobu zabezpieczenie przed korozją - powlekana, ocynk, ocynk powlekany
cena słupków zależy podobnie tzn wysokość, srednica, grubość ścianki, czy jest czapka, jak zabezpieczony
cena drutu - jaka średnica, jak zabezpieczony
dodać należy jeszcze koszty drutu na zbrojenie
podobnie z robocizną - ogrodzenie na tzw szklanki (zabetonowane słupki) bedzie tańsze niż na podmurówce a tu znowu może być istotna głębokość kopania. Tak na marginesie głębokość sztycha to chyba troche za mało.
Jeżeli chcesz aby szalowanie nie było na deski to może jeszcze dojść koszt wypożyczenia szalunków (chyba że wykonawca je ma).
Zobacz ile jest mozliwych wariantów i dlatego są takie rozpietości

bobo30
12-05-2005, 15:08
Słupki kopane na 80 cm, podmurówka na sztych.
Zapomniałam, że jeszcze kupowałam pręty fi 6 na zabezpieczenie siatki, plus drut wiązałkowy ocynkowany.

Siatkę mam 1,58cm wys. drut 3mm, oczko 5,5cmx5,5cm ocynkowana. Słupki 2m wysokie fi 50, ścianka 3mm - dospawywaliśmy po 50 cm juz na budowie - tak więc trzeba jeszcze doliczyć koszt dodatkowej stali na dospawanie. Za dospawanie 120 słupków ekipa wzięła 200zl. Drut naciągowy - 3mm
Deski na szalunki zostaly nam po budowie. Szalunki zbiła ekipa

Gosia C
12-05-2005, 16:05
u mnie ekipa wyceniła 1 metr ogrodzenia na 70 zł ( materiał+robocizna )

gtca
12-05-2005, 16:14
Nam wyszło jakieś 30zł za mb materialu( nie licząc betonu) plus 12 zł za mb robocizny, porządnie zrobione

A co dokładniej w tej robociznie (12zł/mb) było:
kopanie, szalowanie, wylewanie, montaż słupków, naciąg siatki?
pozdr Mariusz

dokładnie tak, jeszcze wycinka jezyn z trasy ogrodzenia

To tanio.
Mnie za mb robociznę (ten sam zakres prac) wyliczyli wstepnie na 25 - 30 pln/mb.
Może Ci "Twoi" chcieliby zrobić ogrodzenie w Łodzi - ja mam jakieś 250 mb (a razem z sąsiadami których też to zaraz czeka - to będzie w sumie 1200mb) - więc niemało.

Gosia C
12-05-2005, 16:17
u mnie ekipa wyceniła 1 metr ogrodzenia na 70 zł ( materiał+robocizna )

bobo30
12-05-2005, 16:20
długo ich szukałam, ale fakt tanio i jestem zadowolona
może by sie skusili na Łódź, bo sa z okolic Skierniewic, w strone Żyrardowa, namiary wyślę na priv, dodam jeszcze, że szalowane było tylko to co nad ziemią, fundament był lany w ziemię
najpierw wykopali i zalali słupki - na dno kładli trochę gruzu,
potem wylali podmurówke w ziemi, potem zaszalowali na 20 cm i wylewali, następnie naciągali siatkę, plus pręty pionowe

gtca
12-05-2005, 16:25
długo ich szukałam, ale fakt tanio i jestem zadowolona
może by sie skusili na Łódź, bo sa z okolic Skierniewic, w strone Żyrardowa, namiary wyślę na priv, dodam jeszcze, że szalowane było tylko to co nad ziemią, fundament był lany w ziemię
najpierw wykopali i zalali słupki - na dno kładli trochę gruzu,
potem wylali podmurówke w ziemi, potem zaszalowali na 20 cm i wylewali, następnie naciągali siatkę, plus pręty pionowe

Będę wdzięczny za namiar. I może nie informuj ich jakie mam alternatywne ceny - bo mi negocjacje cenowe runą ;)
pozdr Mariusz

bobo30
12-05-2005, 16:27
też im nie powiedziałam :D namiar podeślę wieczorem

gtca
12-05-2005, 16:29
też im nie powiedziałam :D namiar podeślę wieczorem

ok - dzięki wielkie
pozdr Mariusz

NatkaB
09-06-2005, 07:33
u mnie ekipa wyceniła 1 metr ogrodzenia na 70 zł ( materiał+robocizna )
u mnie 105 zł za metr bieżący (materiał : słupki ocynk plus malowanie, siatka, betonowa podmurówka, beton wraz z robocizną). Ekipa sprawdzona (robili mi już ogrodzenie od frontu), bardzo solidna i szybka. Nie szukam tańszej.

katarek
09-06-2005, 08:35
ja grodziłem (właściwie to jeszcze grodzę ) osobiście i koszty wyglądały mniej więcej tak:

ogrodzenie 150m. - na razie bez podmurówki. siatka ocynkowana, powlekana, gr. 3,2 mm

słupki ze złomowiska - 52 szt. - 18 zł za sztukę (ale nasze były dość grube i solidne, więc pewnie można znaleźć tańsze) = 936 zł
pręty zbrojeniowe (do wzmocnienia mocowania słupków i do mocowania siatki) ok. 200 zł
spawanie i wykończenie słupków we własnym zakresie - czyli coś tam za elektrody i prąd - powiedzmy 100zł
farby do malowania - 100 zł
kopanie dziur pod słupki - 2 dni mojej pracy
beton do zalania słupków - 500zł
siatka + druty +napinacze - 2080zł

RAZEM - 3900 zł (mniej więcej)


_________________

Tomek_J
09-06-2005, 10:09
A tak BTW: odradzam wszystkim firmę CENTRUM OGRODZEŃ, dawniej KAMAR S.C. z miejscowości Dębe. Sprzedają swoje produkty (siatka, bramy itd.), działają także na Allegro. Kupilem u nich bramę, taką zwykłą, dwuskrzydłową. Miałem czekać na dostawe 2-3 tygodnie. Gdy po 2 tygodniach zadzwoniłem, to się musiałem przypomnieć, bo pan nie "kumał", kto dzwoni i po co. Potem termin dostawy był 5-krotnie przedkładany bo - o dziwo - nagle zepsuły się kolejno wszystkie 3 samochody dostawcze, potem klient z Gliwic przełożył termin dostawy itp. Kiedy odstępowałem od zamówienia, pan Piotrkowicz usiłował mnie "przymusić" (cyt. "brama jest produktem niestandardowym i MUSI pan ją odebrać"). Po odstąpieniu firma skontaktowała się jeszcze raz i dała niewielką zniżkę w ramach rekompensaty. Niestety przy dostawie okazało się, ze skrzydła są lekko wygięte, a na słupkach brak daszków. Brama miała też inne wady: rygle zrobione nie z typowych prętów, lecz z pręta o przekroju kwadratu, który klinował się i nie dawał przesuwać. Niektóre "sztachetki" z kątownika były niedospawane. Wzmiankowany rygiel zresztą też - w momencie pociągnięcia złamała się rączka. Słowem - dziadostwo. Sąsiad - spawacz jak zobaczył, to za głowę się złapał.

Najfajniej było, jak kierowca proponował mi też zakup siatki - bo wspomniany klient z Gliwic też "zwątpił" i firma została "na lodzie"...

Slack
09-06-2005, 10:43
A tak BTW: odradzam wszystkim firmę CENTRUM OGRODZEŃ, dawniej KAMAR S.C. z miejscowości Dębe. Sprzedają swoje produkty (siatka, bramy itd.), działają także na Allegro. Kupilem u nich bramę, taką zwykłą, dwuskrzydłową. Miałem czekać na dostawe 2-3 tygodnie. Gdy po 2 tygodniach zadzwoniłem, to się musiałem przypomnieć, bo pan nie "kumał", kto dzwoni i po co. Potem termin dostawy był 5-krotnie przedkładany bo - o dziwo - nagle zepsuły się kolejno wszystkie 3 samochody dostawcze, potem klient z Gliwic przełożył termin dostawy itp. Kiedy odstępowałem od zamówienia, pan Piotrkowicz usiłował mnie "przymusić" (cyt. "brama jest produktem niestandardowym i MUSI pan ją odebrać"). Po odstąpieniu firma skontaktowała się jeszcze raz i dała niewielką zniżkę w ramach rekompensaty. Niestety przy dostawie okazało się, ze skrzydła są lekko wygięte, a na słupkach brak daszków. Brama miała też inne wady: rygle zrobione nie z typowych prętów, lecz z pręta o przekroju kwadratu, który klinował się i nie dawał przesuwać. Niektóre "sztachetki" z kątownika były niedospawane. Wzmiankowany rygiel zresztą też - w momencie pociągnięcia złamała się rączka. Słowem - dziadostwo. Sąsiad - spawacz jak zobaczył, to za głowę się złapał.

Najfajniej było, jak kierowca proponował mi też zakup siatki - bo wspomniany klient z Gliwic też "zwątpił" i firma została "na lodzie"...
Na Allegro działa firma pod nazwą Centrum ogrodzeń z siedzibą w okolicach Warszawy, ale to chyba nie o tą Ci chodzi?!

Tomek_J
09-06-2005, 10:48
Na Allegro działa firma pod nazwą Centrum ogrodzeń z siedzibą w okolicach Warszawy, ale to chyba nie o tą Ci chodzi?!

Owszem, o tą. Zamawiałem, gdy na Allegro funkcjonowali jeszcze jako KAMAR z miejscowości DĘBE, potem stali się CENTRUM OGRODZEŃ.

Slack
09-06-2005, 11:01
Na Allegro działa firma pod nazwą Centrum ogrodzeń z siedzibą w okolicach Warszawy, ale to chyba nie o tą Ci chodzi?!

Owszem, o tą. Zamawiałem, gdy na Allegro funkcjonowali jeszcze jako KAMAR z miejscowości DĘBE, potem stali się CENTRUM OGRODZEŃ.
No, to klientów to oni zbyt dużo nie mają :) . I na 6 komentarzy już jeden negatyw (bez odpowiedzi!). Czarno widzę ich karierę na Allegro :(

Tomek_J
09-06-2005, 12:02
Czarno widzę ich karierę na Allegro :(

Mam nadzieję, że masz rację :)

Właśnie otrzymałem mailika od nich:

Dziękuję za wprowadzenie nas na forum dzięki Panu firma uzyskała darmową reklamę - z opisu jaki Pan umieścił nie wiele wynika i nie zrobi Pan nam swoim zachowaniem żadnej szkody.

Fajna postawa, nieprawdaż ? Z faktu wygięcia skrzydeł, braku daszków i nie dających się ruszyć, odpadających rygli nic nie wynika ! Czyżby to były rzeczy tak typowe w tych produktach ?... :D

Nie wypada nam obrażać Pana jako osoby prywatnej, ale kontakt z Panem nie należał do najmilszych.

Cóż, ostra i stanowcza opinia, jaką wyraziłem po 4-tej zmianie teminu dostawy na pewno nie była miła, bo i miła być nie miała. Nie mam obowiązku wdzięczyć się i kłaniać w wersalskich ukłonach przed nierzetelnym dostawcą. "Mięsem" nie rzucałem, a że rozmówca usłyszał (w cenzuralnych słowach), co myślę o takim postępowaniu, to i dobrze. Szkoda, że - jak widać - spłynęło to po nim.

PS. Szkoda że nie dopisał Pan że brama zrobiona byłą na wymiar i dlatego nalegaliśmy na jej odbiór.

Prawda. Czy ten fakt jednak usprawiedliwia opóźnienia i niską jakość wyrobu ? Czy "na wymiar" oznacza, że dostawca może sobie sobie klienta taktować wg swego widzimisię ?

P.S. No i zauważcie, że ani słowa o dostrzeżonych wadach i brakach...

gregor71
09-06-2005, 19:36
Ukończyłem, a własciwie ukończyła moja ekipa, ogrodzenie miesiąc temu. Wyszło 80zł za metr bierzący (40zł robocizna i tyle samo materiał) Podmurówka 50cm w gruncie i 20 cm na wierzchu, słupki malowane z kapturkami, siatka 3,5mm ocynkowana 1,5m wysokości, system naciągów też ocynkowany. Wygląda estetycznie i solidnie.

partner
09-06-2005, 19:53
A ile płaciliście za 1 metr bieżący siatki 3,2 mm2 ?
Ja dałem w okolicach Bydgoszczy 9 PLN.

partner
24-07-2005, 09:38
Podciągam

marcin_budowniczy
24-07-2005, 09:42
dobra cena Partner
Gdzie to kupiłeś dokładniej i kiedy?
W Koninie u producenta cena siatki (ocynk/oczko 50x50/2,8mm) 14 zł za mb.
I taniej nie mogę dostać w okolicy, na allegro są tanie ale daleko :-(

partner
24-07-2005, 09:51
W Zamościu koło Bydgoszczy ( dokładnie między Bydgoszczą a Rynarzewem ). Są tam dwie firmy produkujące tel. (52) 384-56-18 - tam kupiłem i 384-56-13. Zaznaczam że kupowałem przed sezonem - koniec zimy i na ogrodzenie 200 mb działki.

marcin_budowniczy
24-07-2005, 09:56
dzięki, czy ta cena była netto?

partner
24-07-2005, 10:08
Już brutto za metr kwadratowy czyli razy 1,5 wysokości siatki daje 13,5 za metr bieżący. Grubość 3,2 mm.

gosia@
24-07-2005, 10:28
Czarno widzę ich karierę na Allegro :(

Mam nadzieję, że masz rację :)

Właśnie otrzymałem mailika od nich:

Dziękuję za wprowadzenie nas na forum dzięki Panu firma uzyskała darmową reklamę - z opisu jaki Pan umieścił nie wiele wynika i nie zrobi Pan nam swoim zachowaniem żadnej szkody.

Fajna postawa, nieprawdaż ? Z faktu wygięcia skrzydeł, braku daszków i nie dających się ruszyć, odpadających rygli nic nie wynika ! Czyżby to były rzeczy tak typowe w tych produktach ?... :D

Nie wypada nam obrażać Pana jako osoby prywatnej, ale kontakt z Panem nie należał do najmilszych.

Cóż, ostra i stanowcza opinia, jaką wyraziłem po 4-tej zmianie teminu dostawy na pewno nie była miła, bo i miła być nie miała. Nie mam obowiązku wdzięczyć się i kłaniać w wersalskich ukłonach przed nierzetelnym dostawcą. "Mięsem" nie rzucałem, a że rozmówca usłyszał (w cenzuralnych słowach), co myślę o takim postępowaniu, to i dobrze. Szkoda, że - jak widać - spłynęło to po nim.

PS. Szkoda że nie dopisał Pan że brama zrobiona byłą na wymiar i dlatego nalegaliśmy na jej odbiór.

Prawda. Czy ten fakt jednak usprawiedliwia opóźnienia i niską jakość wyrobu ? Czy "na wymiar" oznacza, że dostawca może sobie sobie klienta taktować wg swego widzimisię ?

P.S. No i zauważcie, że ani słowa o dostrzeżonych wadach i brakach...ale chamstwo :evil: Szanowy Panie, wynika wiele złego dla panskiej firmy, gdyz i ja planowąłam zakup u Was, na szczescie zostałm w pore uprzedzona, równiez planuje poinformowac pozostałych moich znajomych, zeby nie zblizali sie do Waszej firmy

marcin_budowniczy
24-07-2005, 10:34
ta firma to jakaś pomyłka :-)

Sonika
24-07-2005, 16:20
CENTRUM OGRODZEŃ, dawniej KAMAR S.C. z miejscowości Dębe



Właśnie otrzymałem mailika od nich:

Dziękuję za wprowadzenie nas na forum dzięki Panu firma uzyskała darmową reklamę - z opisu jaki Pan umieścił nie wiele wynika i nie zrobi Pan nam swoim zachowaniem żadnej szkody.

A ja tę odpowiedż rozumiem tak:

firma przyznaje, że zawaliła, tylko uważają że i tak za mało o nich napisałeś :wink: .

Tomek_J

jesteś za delikatny :D :D :D

Myślą, że to reklama??? :o :o :o To i z myśleniem u nich żle :roll: :roll: :roll:

MINKA
12-08-2005, 09:20
Kurczę, jak fajnie że jesteście.
Właśnie dzisiaj miałam zamiar zamówić u nich siatkę. Ale w takiej sytuacji - nie pojadę do Centrum Ogrodzeń.
A może ktoś z Was poleci jakiegoś dostawcę siatki w okolicach Mińska Mazowieckiego?

pkm
12-08-2005, 09:37
Ostatnio kupowałem siatke w Poznaniu ul. Ostatnia. Oto kawałek cennika:

SIATKA OCYNKOWANA POWLEKANA
w kolorze zielonym , brązowym , niebieskim , czarnym , szarym

. oczko 55x55, średnica drutu 2,8 mm (1,8mm) - 4,60 zł/m2 + VAT (zielona)

. OCZKO 60X60, średnica drutu 2,8mm (1,8mm) - 4,10 zł/m2 +VAT (zielona)

· oczko 60x60, średnica drutu 3,1 mm (2,0mm) - 5,20 zł/m2 + VAT

· oczko 55x55, średnica drutu 3,1mm(2,0mm) - 5,30 zł/m2 + VAT

. oczko 60x60, średnnica drutu 3,3mm(2,2mm) - 5,70 zł/m2 + VAT(zielona)

· oczko 60x60, średnica drutu 3,6 mm (2,5mm) - 6,40 zł/m2 + VAT

. oczko 55x55, średnica drutu 3,3mm (2,2mm) - 6,20 zł/m2 + VAT(zielona)

· oczko 55x55, średnica drutu 3,6 mm (2,5mm)
Mają wszystko co potrzeba,i w ciekawych cenach.

MINKA
12-08-2005, 09:54
Dzięki - ceny są bardzo... w porządku. Zaraz ich zlokalizuję...

tomek81
12-08-2005, 11:15
witam,

w okolicach Lublina chcą za siatkę z drutu ocynk. fi 2,5 + otulina PCV, razem z montażem (słupki, naciągi, drut, piach, cement - wszystko w cenie) 30 PLN. Za krawężnik pod siatka liczą sobie od 15 do 20PLN (również z materiałem).
Furtki, bramy są liczone oczywiście oddzielnie
pozdrawiam Tomek

dominia
23-08-2005, 20:54
No to ja bardzo proszę o namiary. :)
I może jeszcze krótko o tym czy ekipa robiła u Ciebie ogrodzenie i jakie są tego efekty!
Pozdrawiam! Dominia

MaBi
24-08-2005, 08:27
witam,

w okolicach Lublina chcą za siatkę z drutu ocynk. fi 2,5 + otulina PCV, razem z montażem (słupki, naciągi, drut, piach, cement - wszystko w cenie) 30 PLN. Za krawężnik pod siatka liczą sobie od 15 do 20PLN (również z materiałem).
Furtki, bramy są liczone oczywiście oddzielnie
pozdrawiam Tomek

Oj chyba powinieneś jeszcze raz zapytać o cenę bo nie bardzo chce mi się wierzyć aby firma chciała dokładać do interesu - bo za 30zł to nawet materiału się nie kupi na 1mb.

_ZBYCH_
24-04-2006, 22:27
Pomocy!!!

Czy firma: CENTRUM OGRODZEŃ, dawniej KAMAR S.C. z miejscowości Dębe,
to ta sama firma, co:
CENTRUM OGRODZEŃ - SKŁAD FIRMOWY
Wielgolas Duchnowski/k. Halinowa
???

Szukam wykonawcy ogrodzenia z siatki i znalazłem tą drugą firmę na Allegro, ale przeczytałem tu o firmie używającej tej samej nazwy i nie wiem, czy to ci sami, tylko z drugą (lub nową) siedzibą???

Może macie jakiegoś sprawdzonego wykonawcę ogrodzenia. Potrzebuję na już. Do ogrodzenia mam około 50 m na Białołęce i około 130 m w okolicy Marek.

selimm
24-04-2006, 22:38
Czarno widzę ich karierę na Allegro :(

Mam nadzieję, że masz rację :)

Właśnie otrzymałem mailika od nich:

Dziękuję za wprowadzenie nas na forum dzięki Panu firma uzyskała darmową reklamę - z opisu jaki Pan umieścił nie wiele wynika i nie zrobi Pan nam swoim zachowaniem żadnej szkody.

Fajna postawa, nieprawdaż ? Z faktu wygięcia skrzydeł, braku daszków i nie dających się ruszyć, odpadających rygli nic nie wynika ! Czyżby to były rzeczy tak typowe w tych produktach ?... :D

Nie wypada nam obrażać Pana jako osoby prywatnej, ale kontakt z Panem nie należał do najmilszych.

Cóż, ostra i stanowcza opinia, jaką wyraziłem po 4-tej zmianie teminu dostawy na pewno nie była miła, bo i miła być nie miała. Nie mam obowiązku wdzięczyć się i kłaniać w wersalskich ukłonach przed nierzetelnym dostawcą. "Mięsem" nie rzucałem, a że rozmówca usłyszał (w cenzuralnych słowach), co myślę o takim postępowaniu, to i dobrze. Szkoda, że - jak widać - spłynęło to po nim.

PS. Szkoda że nie dopisał Pan że brama zrobiona byłą na wymiar i dlatego nalegaliśmy na jej odbiór.

Prawda. Czy ten fakt jednak usprawiedliwia opóźnienia i niską jakość wyrobu ? Czy "na wymiar" oznacza, że dostawca może sobie sobie klienta taktować wg swego widzimisię ?

P.S. No i zauważcie, że ani słowa o dostrzeżonych wadach i brakach...

za duza bezkarnosc u nas panuje ....

mika31
25-04-2006, 05:07
bobo30: Ja też bardzo proszę o namiary.

Jarus05
12-02-2008, 09:44
bobo30 czytałam, ze jakaś niezła ekipa robiła u Ciebie ogrodzenie z siatki, czy mogłabym prosić o namiary?

adam2007
12-02-2008, 10:02
ta firma to jakaś pomyłka :-)

Ja zamówiłem u nich siatkę , sam odebrałem i wszystko Ok.
Płaciełm o ile dobrze mapiętam za 50 mb , oczko 6x6 , drut 3mm ok. 680 pln.

Pozdrawiam,

magangs
12-02-2008, 11:27
Ja płaciłem 30 zł/mb (materiał + robocizna) i było to po kosztach plus niewielki narzut dla sąsiada, który grodził sobie i wszystkim wokół.

Dzidka
22-04-2009, 14:58
Czy ktoś wie gdzie można kupić słupki i siatkę ogrodzeniową (łącznie z montażem) w Warszawie Białołęce?

wolo63
24-04-2009, 23:49
86mb kosztowało 4800,- z robocizną . Siatka o wysokości 126 cm. Beton z gruszki b20 . Do zalewanego betonu wkładane były trzy pręty fi 6. Wyszło ładnie ,delikatnie w wygłądzie a zarazem solidnie . :)

uranos
25-04-2009, 07:16
B20 do podmurówki :o :o :o :o :o :o :o

nie jestem ekspertem ale chyba lekko przesadzone

majchal
25-04-2009, 21:47
B20 do podmurówki :o :o :o :o :o :o :o

nie jestem ekspertem ale chyba lekko przesadzone
Jak znam zycie to klient wie, że b20, zamówione w "zaprzyjaźnionej" betoniarni b15, a że w betoniarni wiedzieli do czego to ma być to dali cos bliżej b10, niż b15 ;-)
Podmurówka pancerna, na wypadek wojny będzie gdzie się okopywać

xpres
03-11-2009, 11:27
witajcie
ponawiam temat bo jestem na etapie ogrodzenia,
nie wiem czy ceny wszedzie w Polsce sa takie same, interesuje mnie Malopolskai Podkarpacie, jakie w dzisiejszych czasach sa tu ceny wybudowania ogrodzenia z siatki i przy okazji z klinkieru ?
wie ktos ?

xpres
06-11-2009, 19:33
nikt nic nie wie ?[/i]

spike147
26-11-2009, 15:34
Ogrodzenie z siatki 1,5 m to koszt 65 zł materiały +robocizna, z tym, że jest to bez podmurówki. Dla zainteresowanych szczegóły na priv

misiaczekm
11-05-2010, 09:14
podnoszę temat...
Jakie ceny w 2010 roku?

grazi
13-05-2010, 19:12
U nas około 30-50 zl m +materiał

twister718
14-05-2010, 08:22
25zl/mb + material, kompleksowo 70zl z robocizna i cementem wliczonym w cene,
dzialamy w calej polsce jak by cos to prosze wiad na priv, podam stronke z wykonanymi zleceniami do obejrzenia
pozdrawiam

karpan
16-05-2010, 18:21
Ja biorę w zależności od długości ogrodzenia.Do 80 metrów bez podmurówki 30 zł z podmurówką 40 a powyżej 80 metrów odpowiednio 25 i 35.Pozdrawiam.

JLWW
17-05-2010, 14:55
Myślę o ogrodzeniu swojej działki- 20 arów, chciałbym zejść trochę z kosztów dlatego zastanawiam się co warto zrobić samemu, wiadomo że siatkę słupki itp trzeba kupić, ale np zamiast deski murowanej może będzie taniej jeżeli fundamenty wykonam samodzielnie? (kopanie, wylewanie betonu itp). Czy ktoś nie będący budowlańcem ogradzał już swoją działkę samodzielnie ( z pomocą powiedzmy 1-2 osób)?

twister718
18-05-2010, 06:59
jestem wykonawca i jesli chce pan sobie zaoszczedzic wysilki to proponuje zamiast fundamentu plyty betonowe wraz z lacznikami, dysponuje kompletem plyta 17zl dwa i pol metra dlgosci i lacznik ozdobny ze wzorkiem po bokach 11zl, nie trzeba sie martwic o to jak gleboko wykopac fundament, czy czasem nie bedzie w zime go podnosilo, te elementy wklada sie jeden w drugi, maja delatacje ze wysadzanie terenu nic im nie zrobi, mozna je przykopac w ziemi w razie potrzeby, i tez nie napracuje sie pan przy tym a podejrzewam ze cena elementow wraz z transportem bedzie tansza niz wylewanie fundamentu po kumulacji kosztow. na slupkach moze pan zaoszczedzic kupujac stal w hurtowni i wykonujac je sam, tamje dotna na odpowiednia dlugosc, pan je pomaluje, kupi zaslepke i gotowe. robocizna ciezka nie jest, przy 3 osobach jednego dnia mozna zrobic na gotowo srednio 40mb ogrodzenia, bez pospiechu i naprawde solidnie. wrazie czego polecam siebie i prosze o wiadomosc prywatna to podesle strone z galeriami wykonania moich zlecen
pozdrawiam

anna2405
18-05-2010, 17:51
Przymierzam się do ogrodzenia. Najtańszą siatkę-komplet znalazłam po Poznaniem. Komplet 24zł/mb .
Proszę o więcej informacji na temat tego betonowego "krawęznika". Grubość, wysokość, koszt transportu. Najlepiej na priv

Mario_10
03-08-2010, 14:47
Witam

Jestem zainteresowany ogrodzeniem działki. Proszę o namiar na Pana i link do strony z wykonaniami.
Mail do mnie to: [email protected]

jen77
02-09-2010, 13:14
ja płaciłam 25zł/mb robocizny w tym : wiercenie pod slupki, porzadna podmurówka w sumie na wysokość 40cm bo częsiowo wkopana w ziemi - więc kopali tez rowek pod ta podmurówkę , osadzenie słupków, montaż siatki. Nie kupowałam gotowych przęseł, ani łaczników betonowych pod słupki, robotnicy mieli gotowe formy i bardzo szybko im to poszło, pewnie dlatego nie tak drogo wyszło, za materiąły tez duzo nie dałam bo tak jak pisałam nie były to gotowe elemnty, tylko musiałm kupić cement ipaisek. Własciwie to ubijali suchy beton w formach, trochę odczekali i lecieli do nastepnego. Ogrodzenie stoi juz rok i wszystko jest w porzadku - jestem zadolona. Niestety robotników juz nie mogę polecic - u mnie jeszcze wszystko było ok, ale potem z innymi się umawiali i juz nie przychodzili jak podłapali lepsza robotę. wszystkie materiały oczywiście były po mojej stronie. W sumie jakby mieć takie ręczne wiertło i takie formy z wicieciami to można to samemu takie ogrodzenia szybko zrobić, a najlepiej we dwóch zrobić. U mnie np 3 chłopów 150mb ogrodzenia robiło około tygodnia, może półtora, już dobrze nie pamiętam. Siatkę starałiśmy się kupić porządna - ocynk z powłaką , taka z tych grubszych, słupki teznie kupowaliśmy gotowych tylko zmaówilismy tam gdzie sprzedają stal i potem zostały te profile przeciete na pół, zrestzą nigdzie w sprzedazy nie było za bardzo takich wysokich słupków, malowaliśmy je potem sami. elemnty do przeciągnięcia drutu były przyspawywane tez przez nas, tak samo poprzeczki przy końcowych słupkach i tam gdzie odległości nakazywały,. jakbysmy mieli kupowc wszystko gotowe, to zapałcilibyśmy dwa razy tle, albo musielbyśmy zrobić byle jakie to ogrodzenie. jak ktoś ma trochę czsu to warto poszukać , popytac i zrobic samemu nawet - mozna dużo pieniędzy zaoszczędzić

Ewa@Adam
03-09-2010, 09:01
Witam
Mam pytanie , czy wykonanie 107 m siatki 3,3 mm powlekana , oczka 5,5 cm , 1,5 wysokiej z płytą wkopaną jako murek , robocizana z materiałem w cenie 6500 zł to dobra cena . Nie umiem tego ocenić i proszę o pomoc .:)

Pozdrawiam

Hektorek
07-09-2010, 11:32
Witam
Mam pytanie , czy wykonanie 107 m siatki 3,3 mm powlekana , oczka 5,5 cm , 1,5 wysokiej z płytą wkopaną jako murek , robocizana z materiałem w cenie 6500 zł to dobra cena . Nie umiem tego ocenić i proszę o pomoc .:)

Pozdrawiam

Witam,
u nas 115 m z tych materiałow fachowiec wycenił na 7000 zł, uznaliśmy, że to dobra cena, robota rusza za 1,5 tygodnia :)

Pozdrawiam

Ewa@Adam
08-09-2010, 07:41
Witam,
u nas 115 m z tych materiałow fachowiec wycenił na 7000 zł, uznaliśmy, że to dobra cena, robota rusza za 1,5 tygodnia :)

Pozdrawiam

Bardzo dziękuję za odpowiedź . Bardzo mi pomogła :)
A powiedz , czy robisz na wylewkach , czy na murkach z płyt jak my planujemy ?

Pozdrawiam

Hektorek
09-09-2010, 08:31
Bardzo dziękuję za odpowiedź . Bardzo mi pomogła :)
A powiedz , czy robisz na wylewkach , czy na murkach z płyt jak my planujemy ?

Pozdrawiam

Zdecydowaliśmy się na płyty +czarne słupki+siatka ocynk. Ogradzamy boki i tył działki, myślimy nad frontem, czy nie zaczekać do końca budowy i nie zrobić czegoś ładniejszego z przodu. Jak Wy to rozwiązaliście? Czy grodzicie całość w ten sam sposób tzn. siatką czy przód będzie bardziej reprezentacyjny?

Pozdrawiam

Ewa@Adam
09-09-2010, 16:03
Siatka będzie na 3 stronach , a front reprezentacja . Planujemy albo metalowy albo z drewnianymi poprzecznymi deskami , takimi jak będą na elewacji .Tez chyba poczekamy na razie z tym fronetm , bo my budujemy sie pierwsi na tym polu i nie ma tam nic , ani drogi, ani sąsiadów no i chyba lepiej poczekać jakiś czas . Zobaczymy .
A siatkę dajesz Betafence , czy produkt lokalny ?

Hektorek
11-09-2010, 10:31
Będzie pięknie, dużo okien i światła w domu :) U nas sytuacja identyczna - żadnych sąsiadów, łąka dookoła, piękne widoki, spokój... Tylko my dopiero zaczynamy budowę :( Ogrodzenie planujemy podobnie, w przyszłości coś w nawiązaniu do elewacji i balustrad. Znalazłam wykonawcę w okolicach Siedlec, sam wykonuje materiały na ogrodzenia a u nas jest okropnie drogo ( Grodzisk Maz.). Mają robotę zacząć w środę, jak skończą wrzucę fotki :)

ludwickik
11-09-2010, 21:40
Witam,

Poszukuję ekonomicznego rozwiązania na ogrodzenie boków i tyłu działki - w sumie ok.225 mb. Jalas lekka podmurówka lub może jakieś rozwiązanie sytemowe byłyby wskazane. Proszę o jakieś propozycje jak to rozwiązać.

Ewa@Adam
12-09-2010, 10:43
Chyba siatka jest najtańszym rozwiazaniem . Podmurówkę można zrobić , ale nie trzeba , bo to podraża koszt , ale jest wygodniejsze do pielęgnacji działki , no a jak masz pieska to zawsze mniejsze ryzyko , że podkopie się . W sprzedaży są bloczki ( ja spotkałam metrowe ) , coś na kształt krawężnika i to usprawnia budowę i chyba zmniejsza w efekcie końcowym koszt . Jeśli chcesz wykonywać sam ogrodzenie , to można kupić formę do wykonania wylewek pod słupki i wiertło do otworu . Można tanio kupić takie coś na allegro . Innego rozwiązxania nie znam , przynajmniej jesli chodzi o w miare estetyczne ogrodzenie . Na południu kraju w dużym stopniu i nie tylko tam, ale już mniej ustawiaja taki płot " cmentarny . Mnie on się bardzo nie podoba , ale chyba nie jest drogi i jesli lubisz.........

Ewa@Adam
13-09-2010, 15:29
Będzie pięknie, dużo okien i światła w domu :) U nas sytuacja identyczna - żadnych sąsiadów, łąka dookoła, piękne widoki, spokój... Tylko my dopiero zaczynamy budowę :( Ogrodzenie planujemy podobnie, w przyszłości coś w nawiązaniu do elewacji i balustrad. Znalazłam wykonawcę w okolicach Siedlec, sam wykonuje materiały na ogrodzenia a u nas jest okropnie drogo ( Grodzisk Maz.). Mają robotę zacząć w środę, jak skończą wrzucę fotki :)


Chętnie zobaczę zdjęcia domku :)

Ewa@Adam
30-09-2010, 21:09
Hektorek i gdzie te fotki?

Hektorek
13-10-2010, 13:27
Pędzę, lecę... Już jestem! :)

Oto przód działki z miejscem na furtkę, bramę i przęsła:http://lh4.ggpht.com/_lHB2k1GQ8jU/TLWjsya7U2I/AAAAAAAAABk/ygRjbZnC7aU/s400/036.JPG

A tak wyglądają boki: http://lh4.ggpht.com/_lHB2k1GQ8jU/TLWh_NWSInI/AAAAAAAAABY/9Q77uAt_Khk/s400/034.JPG

Ewa@Adam
13-10-2010, 21:12
Całkiem fajnie zrobiona ta siatka :)
U nas mają zrobić w przyszłym tygodniu , bo ciągle nie mam wyrównanej działki . Jak zrobię tez pokażę ;p , no chyba , że wyjdzie brzydko to nie , hi

Hektorek
13-10-2010, 21:57
Dzięki za pochwały :) Trafiliśmy na rzetelnego wykonawcę. Ogrodzenie oczywiście wymaga podsypania, ale to już po zakończeniu budowy (jeszcze nie zaczętej :( )
Fotki oczywiście pokaż, jak będzie brzydko, to ku przestrodze:p

krzysztof czajka
26-10-2010, 20:35
o ładnie, ładnie. Ja kupiłem niedawno działkę. I chcę ją ogrodzić przed budową. budowę planuje zacząć na wiosnę. Ale ogrodzić wolałbym przed zimą. Ile czasu potrzeba na ogrodzenie 10 arowej działki? i czy w ogóle teraz (o tej porze roku) jest to możliwe?

Ewa@Adam
26-10-2010, 21:55
Ogrodzić zawsze można , ale pod warunkiem , że temperatura pozwoli na stwardnienie betonu przy słupkach . U mnie zalany tydzien temu prawie i ciągle jest mokry , bo zimno i pada co rusz . No ekipy robią róznie , ale tydzien powinien wystarczyć , a siatkę naciągną w każdej chwili .

Ewa@Adam
29-10-2010, 20:52
jestem bardzo zadowolona z mojego ogrodzenia , ale nie umiem wstawić zdjęcia :)

jajaja1989
18-11-2010, 17:28
ogrodzenie panelowe 145zl brutto 250cm szeroki 150cm wysoki 5mm drut=)w cenie 1slupek 3 mocowania i panel

krzysztof czajka
29-11-2010, 21:29
Ja jednak w tym roku już odpuściłem to ogrodzenie. Było w listopadzie co prawda ładnych pare dni, ale jakoś już weny nie miałem na to ogrodzenie:)

Puffy
10-12-2010, 22:06
Ja jednak w tym roku już odpuściłem to ogrodzenie. Było w listopadzie co prawda ładnych pare dni, ale jakoś już weny nie miałem na to ogrodzenie:)

Aktualnie nie polecam robienia ogrodzenia (trochę zimno) ale polecam "tymczasówkę" z siatki leśnej jak się nieco ociepli. Taka siatka naprawdę działa. Działka 10 arów to stawiasz ogrodzenie w 2 dni. 1 dnia wiercisz otwory na 50 cm głębokie i wtykasz paliki np. ze ściętych drzew (tak było w moim przypadku) a drugiego napinasz siatkę. Polecam poszukać wspólnika co by pomógł. Będzie sprawniej i się tak nie urobisz.

krzysztof czajka
11-12-2010, 17:04
wiesz, jest to jakieś wyjście. Ale u mnie na działce nie ma takiej potrzeby, żeby musowo ogradzać, bo jeszcze nic tam nie ma, wieć nie ma co kraść. Szczere pole:)

Cordoba_2004
28-12-2010, 07:48
mam drobne pytanie na tym zdjęciu tego ogrodzenia te przęsła do tych słupków dołanczane są za pomocą przyspawanych blach ? po prostu wsuwa się przęsła miedzy blachy przyspawane do słupków ? dobrze mniemam ?

Hektorek
28-12-2010, 16:17
Tak, są dospawane a płyty są wsuwane.

m-slot
23-01-2011, 10:39
Dzięki za pochwały :) Trafiliśmy na rzetelnego wykonawcę. Ogrodzenie oczywiście wymaga podsypania, ale to już po zakończeniu budowy (jeszcze nie zaczętej :( )
Fotki oczywiście pokaż, jak będzie brzydko, to ku przestrodze:p

Witam serdecznie,

właśnie zaczynamy przygodę z remontem naszego domu, już się boję....

mamy do ogrodzenia działkę z dwóch stron, z dwóch kolejnych już jest ogrodzona i tutaj pytanie do Ciebie Hektorku: Twoje ogrodzenie wygląda na solidnie zrobione, właśnie poszukuję ekipy od strony Siedlec, czy mogłabyś zdradzić namiar na Pana??

Będę wdzięczna,

Pozdrawiam :)

Hektorek
01-02-2011, 14:53
Namiary wysłałam na priv :)

Pozdrawiam

jacekjar111
28-02-2011, 08:06
Namiary wysłałam na priv :)

Pozdrawiam
ja tez bardzo prosże o namiary na wykonawcę, też buduje w Chylicach pozdr. [email protected]

Malenstwo503
11-03-2011, 12:30
Ja także poproszę namiary na wykonawcę, jeżeli można oczywiście :) Pozdrawiam

RafalM
11-03-2011, 20:26
Tez proszę o dane wykonawcy bo zakupiłem materiał i szukam kogoś dobrego.
Na stronie http://www.rabatka.pl/calc.php jest niezły kalkulator można sobie szybko wyliczyć koszt ogrodzenia z siatki lub paneli.

twister718
12-03-2011, 06:56
siatka na tej stronie rabatki jest w miare konkurencyjnych cenach ale slupki sa drozsze od srednich cen o okolo 10-15zl na sztuce, chcialem przeliczyc ogrodzenie 100 metrow (10m+27,5m+27,5m+25m10m) z 4 naroznikami, 2 poczatkami, 3 druty napinajace, napinacze i w systemie 3 druty napinajace i wyliczylo w teorii a ja policzylem u siebie na dzialce w praktyce i sa lekkie roznice, "rabatka" sprzedaje mi o 15 napinaczy za duzo, otrzymuje tez od nich 2 rolki drutu napinajacego za duzo, slupki jedynie dwa za duzo ale to ujdzie w normie. podsumowujac to tylko system ktory przelicza w teorii, a w praktyce pytajcie wykonawcow aby wam wyliczyli ile czego potrzeba bo to nic nie kosztuje a nie nakupicie niepotrzebnego materialu, i nie zawsze slupki wszedzie sa takiej samej wielkosci, bo jesli jest gdzies zaglebienie w terenie i linia ogrodzenia idzie przez to zaglebienie to warto dac dluzszy slupek zeby on solidnie trzymal sie w ziemi.
Pozdrawiam

void
26-03-2011, 15:53
siatka na tej stronie rabatki jest w miare konkurencyjnych cenach ale slupki sa drozsze od srednich cen o okolo 10-15zl na sztuce, chcialem przeliczyc ogrodzenie 100 metrow (10m+27,5m+27,5m+25m10m) z 4 naroznikami, 2 poczatkami, 3 druty napinajace, napinacze i w systemie 3 druty napinajace i wyliczylo w teorii a ja policzylem u siebie na dzialce w praktyce i sa lekkie roznice, "rabatka" sprzedaje mi o 15 napinaczy za duzo, otrzymuje tez od nich 2 rolki drutu napinajacego za duzo, slupki jedynie dwa za duzo ale to ujdzie w normie. podsumowujac to tylko system ktory przelicza w teorii, a w praktyce pytajcie wykonawcow aby wam wyliczyli ile czego potrzeba bo to nic nie kosztuje a nie nakupicie niepotrzebnego materialu,

Powinieneś mieć: 15 napinaczy, 41 słupków, 10 słupków podporowych, 2 pręty napinające i ok 20 kg drutu naciągowego (fi 3,5 po powleczeniu), siatki... wiadomo 100 mb + przydało bu się jeszcze jakieś 2-3 kg drutu 3 mm po powleczeniu + przelotki do słupków jeżeli słupki są "gołe ;) "

Hektorek
03-04-2011, 18:29
Maleństwo503, RafałM poszło... :)

pikorek
20-05-2011, 20:44
Witajcie
Na koniec budowy zostawiłem ogrodzenie i niestety "boli". Mam ok 250m ogrodzenia i chcę to ogrodzić siatką i przód 2-3 przęsłami dla ozdoby
niestety cena z montażem mnie zabiła. Firma chce 12500 za całość usługi - tylko siatka oczywiście bez bramy i przęseł. jeśli kupił bym sam materiał to wydam 6200 - . Czy jesli oni nawet dołożą cement i piach to trochę chyba dużo?

bekaert
21-05-2011, 07:09
W zależności od typu słupów, grubości siatki, rozmiaru oczek, wysokości ogrodzenia i sposobu przygotowania terenu cena jest w miarę ok (normalna). W sumie można samemu kwestia wygody, wiedzy i jakości.

artfilka
08-06-2011, 00:28
Ile kosztuje oczyszczenie i malowanie 1m/2 ogrodzenia z siatki ?
Ile l. farby potrzeba na 10m/2 ?

atsyrut
01-02-2012, 10:57
jeśli chodzi o cenę ogrodzenia z siatki przy własnej robociźnie. 90 mb siatki oczko 5,5 x 5,5 grubość drutu 3,2 mm, 20 słupków ogrodzeniowych(z daszkami i nakrętkami) napinaczach, drucie naciągowym i drucie do mocowania siatki przy słypkach - 2000 zł.

Sam musiałem pojechac po to do producenta żeby obniżyć kwotę.

i tak podsumowując koszty :

materiał 2000 zł.
cement 550 zł.
piach 300 zł.

Deski na szalinek miałem, betoniarkę prąd i wodę też ze swoich zasobów. wyszło 85 metrów ogrodzenia. czyli 33 zł za mb.

Tanio czy drogo? sami oceńcie... sąsiadowi za robociznę liczyli 100 zł od przęsła... oczywiscie plus materiały... a ja dziwiłem się dlaczego mu tych słupków gęsto nastawiali.

Konto usunięte_12*
08-02-2012, 10:08
Z powodu "wariujących" cen stali powstały już firmy (taka wykonywała ogrodzenie u mnie), które sprowadzają używane, zdrowe "w środku" rury z Zach. Europy, czyszczą je i wykonują z nich ogrodzenia. U mnie są np. rury z Holandii. Sam zdecydowałem się na oczyszczenie ze starej farby, aby mniej kosztowało
Czyszczenie z zewnątrz: "kątówka" i tarcza z papierem ściernym :) - jeden obraca, drugi szlifuje :stirthepot:
Czyszczenie wewnątrz: wiertarka i dopasowany okrągły druciany wycior na długim pręcie
"Wyszło" na połowę aktualnej ceny za nowe rury :D Siatkę ocynkowaną, (bo drut powlekany, to bezsens!) dałem już nową.

lmariusz
17-02-2012, 11:15
Witam. chciałbym aby ktoś z was polecił mi firmę która robi w dobrej cenie i solidnie ogrodzenia. Jestem zainteresowany ogrodzeniem z siatki ocynkowanej po obu stronach, podmurówki, a przód ze słupków typu joniec plus brama przesuwna automatyczna. Długość działki w sumie 100m. Natomiast szerokość w miejscu gdzie będą te słupki jonca i brama przesuwna to 22m.Jeżeli ktoś posiada podobne ogrodzenie czekam na fotki. Pozdrawiam. woj. Małopolskie

encefalo
07-05-2012, 18:09
ogrodzenie z siatki z materiałem zależnie od materiału 110 - 130zł/mb

Lopesjus
17-05-2012, 17:41
jeśli chodzi o cenę ogrodzenia z siatki przy własnej robociźnie. 90 mb siatki oczko 5,5 x 5,5 grubość drutu 3,2 mm, 20 słupków ogrodzeniowych(z daszkami i nakrętkami) napinaczach, drucie naciągowym i drucie do mocowania siatki przy słypkach - 2000 zł.

Sam musiałem pojechac po to do producenta żeby obniżyć kwotę.

i tak podsumowując koszty :

materiał 2000 zł.
cement 550 zł.
piach 300 zł.

Deski na szalinek miałem, betoniarkę prąd i wodę też ze swoich zasobów. wyszło 85 metrów ogrodzenia. czyli 33 zł za mb.

Tanio czy drogo? sami oceńcie... sąsiadowi za robociznę liczyli 100 zł od przęsła... oczywiscie plus materiały... a ja dziwiłem się dlaczego mu tych słupków gęsto nastawiali.

Wyszło podobnie, tylko słupków bliżej 100

sylwia_k24
31-05-2012, 17:13
witam:)

szukam sprawdzonej i taniej firmy z okolic otwocka ktora ogrodzila by mi dzialke ok.1600 m2. Ogrodzenie z siatki z podmurowka.

Greg128
16-07-2012, 14:36
witam:)

szukam sprawdzonej i taniej firmy z okolic otwocka ktora ogrodzila by mi dzialke ok.1600 m2. Ogrodzenie z siatki z podmurowka.

Witam,

Tez szukam sprawdzonej i rozsadnej cenowo ekipy do ogrodzenia (front: podmurowka, brama, furtka, klinkier plus sztachety, z boku podmurowka plus siatka)

Ktos moze polecic swoja ekipę?

Pozdr
Greg

Damian Sajdyk
01-05-2015, 17:04
Witam serdecznie mam do zrobienia ogrodzenie z siatki 157 metrów kupiłem materiał już zaczynałem od zera
siatka rolka 2,5 szer.... Wys ......1,5 cena 3000 zl
słupki 1150 zł sztuk 50
drut naciągowy po 43 zł za szpule ...sztuka 150 metrów
wszystkie jnne rzeczy za drobniaki po 12 zl -20zł
+piasek i cement 400 zł
brama po 900zł razy 3 bo brałem 3 jednakowe
jle by mi wyszla robocizna jak bym kogoś wynajął ?