PDA

Zobacz pełną wersję : Blachodachówka a dachówka



adek233
04-08-2019, 20:23
Czy, jeśli w projekcie mam zaznaczoną blachodachówkę to zmiana na dachówkę jest zmianą istotną i muszę zmieniać projekt?

adek233
12-08-2019, 13:42
Nikt nie potrafi pomóc? Dodam tylko na swoje usprawiedliwienie, że kontakt z architektem, który tworzył projekt mam wręcz niemożliwy.

Nurek_
12-08-2019, 15:36
Nie wiem jak od strony formalnej (chociaż wydaje mi się , że to jest zmiana istotna), ale zmiana jest o tyle poważna, że pod blachodachówka projektuje się znacznie słabszą więźbę. Jeśli chcesz zamiast lekkiej blachy dać ciężką dachówkę, to należałoby przeliczyć i ewentualnie przeprojektować więźbę. Inne obciążenie dachu może powodować, ze gdzieś będzie trzeba dołożyć jakiś słup itp. Ale na forum nikt tego ci nie zrobi, musisz dorwać konstruktora/architekta. W drugą stronę byłoby łatwiej...

martingg
12-08-2019, 15:42
To pytanie do twojego KB. On powinien Ci udzielić odpowiedzi. Przede wszystkim tak jak kolega wyżej trzeba przeliczyć ponownie cala konstrukcje dachu względem obciążenia.

Blachy Pruszyński
30-08-2019, 09:09
Konstrukcja dachu to jeden z najważniejszych elementów całego budynku.
Wszystkie zmiany muszą być wprowadzane zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie.
Najważniejsze będzie sprawdzenie, czy zaprojektowana konstrukcja dachu będzie w stanie wytrzymać obciążenia "ciężkiego" pokrycia dachowego jakim jest dachówka.
Trzeba to skonsultować z projektantem.