PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie poddasza użytkowego - jaki rodzaj schodów?



przemekvip20
05-08-2019, 17:44
Witam,

Obecnie mój dom ma użytkowy tylko parter i zaczynam planować wykończenie poddasza. Klatka schodowa została zaplanowana w miejscu jednego z pokoi (ok 10m2). Strop tradycyjnie wylewany (zbrojony), w miejscu pokoju jest zostawiona dziura na całej powierzchni (aktualnie sufit jest zrobiony z ocieplanej płyty g/k).

Zastanawiam się jakie schody w tym miejscu zrobić, czy da się jeszcze w rozsądny sposób zrobić normalne schody "wylewane"? Myślę, że to najwygodniejsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie i na takiej powierzchni powinno się udać ale nie jestem specjalistą więc pytam.

Chyba, że polecicie inne rozwiązanie w takiej sytuacji? (dodam, że chce wykorzystać przestrzeń pod schodami na jakiś schowek).

stezu
05-08-2019, 19:57
Najprościej Ci będzie zacząć od wyceny. Czy bedziesz chciał drewniane, stalowe czy betonowe wylewane na mokro, to kazdy rodzaj sie da i kazdy ma z tym związane konsekwencje. Wydaje mi sie, żę w zamieszkałym domu szedłbym raczej w drewniane. Bo jednak betonowe wymagają dość brudnych prac, łącznie z posadzką, bo na panelach ich nie postawisz.

Jednak tu decydującym według mnie będzie koszt oraz gdzie można wykonać oparcie dla schodów.

przemekvip20
05-08-2019, 21:15
Dzięki stezu za Twoją opinię. Szczerze mówiąc drewnianych nie chcę bo boje się skrzypienia za jakiś czas. Jeżeli chodzi o brudne prace to tego się specjalnie nie boję bo i tak po (albo i przed) zrobieniem schodów będę musiał zburzyć przynajmniej jedną ścianę więc bałagan i tak się zrobi.

Zorientuje się w cenach i rzeczywiście na tej podstawie będę podejmował decyzje.