PDA

Zobacz pełną wersję : Łączenie rur pod kątem 90 stopni?



Marek-K.
07-08-2019, 11:29
Witam Szanownych Forumowiczów. Mam takie pewno banalne pytanie dla Was. Robie odprowadzenie wody z rynien do studzienki.Wzdłuż 3 ścian muszę położyć rury 110mm i razem puścić do studzienki.I mam takie pytanie do osób dla których temat nie jest obcy.
Czy spokojnie można rury połączyć złączkami pod kątem prostym tak jak na rzucie nr 1, czy lepiej będzie dla lepszego odpływu wody połączyć rury pod ukosem tak jak na rzucie nr 2?
Oczywiście spad przy każdej rurze min. 2-3% będzie.

ag2a
07-08-2019, 11:57
pewnie że lepiej jak 2. Jeśli już będziesz robił tak jak 1 to zastosuj choć kolana po 45 st

ironsmith
07-08-2019, 19:29
ja bym jeszcze się zastanowił czy nie zrobić jedną rurą z prawego górnego na prawy dolny i potem lewy dolny

qbek17
11-08-2019, 21:01
Witam Szanownych Forumowiczów. Mam takie pewno banalne pytanie dla Was. Robie odprowadzenie wody z rynien do studzienki.Wzdłuż 3 ścian muszę położyć rury 110mm i razem puścić do studzienki.I mam takie pytanie do osób dla których temat nie jest obcy.
Czy spokojnie można rury połączyć złączkami pod kątem prostym tak jak na rzucie nr 1, czy lepiej będzie dla lepszego odpływu wody połączyć rury pod ukosem tak jak na rzucie nr 2?
Oczywiście spad przy każdej rurze min. 2-3% będzie.
Generalnie możesz to łączyć pod kątem prostym o ile spadek i wydajność (średnica, spadek, itp) jest dobrana prawidłowo.

Marek-K.
13-08-2019, 07:57
OK, już kupiłem kolanka 45st. i mam 2x45st zamiast 90st. wydaje mi się że tak będzie lepiej (bardziej łagodnie). A mam jeszcze jedno pytanie czy rury w ziemi można łączyć w pionie czyli: trójnik i jedna rura wchodzi niżej i druga też tak wychodzi, ale trzecia wchodzi nie bokiem tylko bokiem ale kolankiem od góry?