PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła + kociol miałowy + bufor



baczan
08-08-2019, 07:55
Witam jak w temacie. Mam do połączenia istniejącą instalację kociol mialowy + grzejniki z pompą ciepła. czesc grzejników chce zastąpić klimakonwektorami na osobnym obiegu. Wiem że klimakonwektory i połączenie tych dwóch zrodeł zasilania będzie wymagało bufora. Jak poprawnie to wykonać ?

fachman19
08-08-2019, 18:01
Jak jest sens stosować klimakonwektory jak zostana grzejniki. Parametry pracy instalacji i tak zostana jak dla grzejników. Wymień wszystkie grzejniki na klimakonwektory , wywal kocioł zostaw tylko pompe ciepłą

toommm
08-08-2019, 18:23
i tak za chwile wejdzie zakaz na paliwo stałe ... szkoda kasy ..

klaudiusz_x
08-08-2019, 21:20
Pewnie masz ruski miał.
Jednak coś Cię zmusiło do zakupu pompy.
Zostań przy pompie. Zrób tak, by pompa była jako główne źródło ciepła :)

baczan
25-08-2019, 06:54
Pompa ciepła oczywiście będzie głównym żródłem zasilania. Kocioł pozostanie jako awaryjny. W instalacji chce zastosować bufor 500l, który połączy te dwa żródła zasilania. W domu mam 3 obiegi, dwa są grzejnikowe i jeden krótki na którym chce zastosować 4 klimakonwektory, tak aby latem wyłączyć cześć grzejnikową i skorzystać z chłodzenia.

baczan
25-08-2019, 06:57
Oczywiście jest duży zapas miału i sprawny kociol. Podłączenie go dodatkowo niewiele będzie kosztować więc chyba warto pozostawić. Pompe montuje gdyż jest nadwyżka energii z fotowoltaiki, którą można magazynować min. w buforze.

klaudiusz_x
25-08-2019, 17:08
Pompe montuje gdyż jest nadwyżka energii z fotowoltaiki, którą można magazynować min. w buforze.

Coś jeszcze?
Jaką masz instalację pv?
Nie podałeś wszystkich informacji.

baczan
25-08-2019, 18:38
na ten moment instalacja 10kv z optymalizatorami, chodzi to naprawdę dobrze. 0d 9 czerwca wyprodukowała 5,2 Mwh. Zużycie mam ok 6 rocznie (troche dogrzewałem elektrycznie CWU) wiec mysle ze tej wartości nie przekroczy i powinien być spory zapas. Nie mam jeszcze gotowej kotłowni, obiegi do niej mam wszytkie sprowadzone,nie polaczone, lacznie z obiegiem solanki z kolektora poziomego 900m.

klaudiusz_x
25-08-2019, 18:57
e z obiegiem solanki z kolektora poziomego 900m.

Planujesz pompę gruntową?

baczan
26-08-2019, 15:51
tak kolektor poziomy jest już wybudowany i doprowadzony do kotłowni (900m), musze zmodernizować kotłownie - stąd dylematy

Lukasz11
26-08-2019, 18:23
https://instalreporter.pl/ogolna/czy-w-instalacjach-z-pompami-ciepla-trzeba-stosowac-bufory/

Nie wiem, czy pomoże, ale tu masz coś o różnych sposobach wpiecia bufora.

baczan
27-08-2019, 16:32
https://instalreporter.pl/ogolna/czy-w-instalacjach-z-pompami-ciepla-trzeba-stosowac-bufory/

Nie wiem, czy pomoże, ale tu masz coś o różnych sposobach wpiecia bufora.

Bufor musze zastosować ze względu na klimakonwektory i dwa żródła zasilania (kocioł miałowy tradycyjny). Pytanie o sposób połączenia tego wszystkiego w całość.

Konsultant marki Buderus
30-08-2019, 09:36
Witam jak w temacie. Mam do połączenia istniejącą instalację kociol mialowy + grzejniki z pompą ciepła. czesc grzejników chce zastąpić klimakonwektorami na osobnym obiegu. Wiem że klimakonwektory i połączenie tych dwóch zrodeł zasilania będzie wymagało bufora. Jak poprawnie to wykonać ?

Witam,

Pompa ciepła może bez problemu współpracować z istniejącą instalacją grzejnikową, więc zastosowanie klimakonwektorów w tym przypadku jest dodatkowym kosztem instalacji. Warto się także zastanowić nad wykorzystaniem tylko pompy ciepła do ogrzewania budynku, ponieważ jest to tanie oraz ekologiczne rozwiązanie. Czy wybrał już Pan producenta pompy ciepła?
Jeżeli nie to polecam Panu sprawdzić ofertę powietrznych pomp ciepła z rodziny Logatherm marki Bderus. Posiadają one jeden z najwyższych współczynników COP na rynku oraz cechują się solidnym wykonaniem. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesny regulator HMC 300 z możliwością zastosowania regulatora pokojowego oraz ma wbudowany moduł internetowy, pozwalający na sterowanie pompą za pomocą smartfona. W celu doboru oraz wyceny powietrznej pompy ciepła zachęcam Pana do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Buderus. Kontakt do instalatora można w prosty sposób znaleźć za pomocą wyszukiwarki, która znajduje się na stronie internetowej www.buderus.pl. Po wpisaniu Pana adresu pojawi się lista wszystkich Instalatorów prowadzących działalność w okolicy. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. lub też formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formularz-kontaktowy.html
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus