PDA

Zobacz pełną wersję : Kominy systemowe



wierzba1234
09-08-2019, 08:17
Witam. Muszę na dniach zamówić dwa kominy systemowe. Jeden uniwersalny do kotłowni +2W, drugi pod kominek z płaszczem wodnym.
Kominy Fi200. Możecie polecić jakiegoś dobrego producenta? Czy nie ma różnicy i brać to co mam bliżej i taniej? Cenowo np Jawar, SCHIEDEL wychodzi podobnie ale nie wiem czy firmy są ok.

Kaizen
09-08-2019, 08:23
Jakie masz oferty na 8zostatycznego Jawara i Schiedla? Mi Schiedla izostatycznego wycenili 2x drożej, niż Jawara.

Kominki Piotr Batura
09-08-2019, 08:32
Do kominka dałbym stal...W jakiejkolwiek formie jest pewniejsza od jakiejkolwiek ceramiki.

RobertJG
26-08-2019, 08:14
Witam. Muszę na dniach zamówić dwa kominy systemowe. Jeden uniwersalny do kotłowni +2W, drugi pod kominek z płaszczem wodnym.
Kominy Fi200. Możecie polecić jakiegoś dobrego producenta? Czy nie ma różnicy i brać to co mam bliżej i taniej? Cenowo np Jawar, SCHIEDEL wychodzi podobnie ale nie wiem czy firmy są ok.

Po pierwsze jaki będziesz miał kocioł ? Węgiel ? Pellet ? Gaz ?
Po drugie jaki będziesz miał kominek albowiem projektanci to ignoranci i "od szablonu" wpisują średnicę fi200 niezależnie od mocy/wielkości kominka.
Z mojego doświadczenia wynika, że Fi 160 do kominka jest wystarczający. Większe średnice będą tylko negatywnie wpływać na proces spalania.
Jeśli zaś chodzi o producentów to Schiedel jest bez wątpienia nr 1 jeśli chodzi o jakość. Jeśli CIę stać to kupuj.
Jawar zdecydowanie nie polecam.
Dobrej jakości kominy ceramiczne ma jeszcze BRATA i z tego co wiem jest tańszy od Schiedla

Krzsiek85
01-11-2019, 16:32
Jawar zdecydowanie nie polecam.
Dlaczego?

Ja właśnie jestem w trakcie stawiania jawar universal plus który był znacznie tańszy niż schiedel.

RobertJG
03-11-2019, 10:49
Dlaczego?

Ja właśnie jestem w trakcie stawiania jawar universal plus który był znacznie tańszy niż schiedel.

Szanowny kolego, cena wynika z jakości.
Doskonale znam kominy Schiedla i Jawar albowiem sprzedawałem kominy wiele lat.

Kaizen
03-11-2019, 11:05
Doskonale znam kominy Schiedla i Jawar albowiem sprzedawałem kominy wiele lat.
No, to uzasadnia preferowanie droższych rozwiązań.
Ile izostatycznych sprzedałeś?
Wiedzę czerpiesz ze szkoleń producentów i opowieści przedstawicieli handlowych? Czy jakoś testowałeś?
Wykonawca SSO który od dekad stawiał Schiedla i namawiał na Schiedla chwalił izostatycznego Jawara, którego wybrałem mimo jego sprzeciwu (Schiedle stawiał wcześniej tylko "zwykłe", nie izostatyczne).
Na moją logikę to głęboki kielich w izostatyce to spora zaleta względem ledwo "frezu" na łączeniu tradycyjnej ceramiki. O innych przewaga izostatyki na tradycyjną ceramiką jest sporo w necie.

RobertJG
05-11-2019, 02:18
No, to uzasadnia preferowanie droższych rozwiązań.
Ile izostatycznych sprzedałeś?
Wiedzę czerpiesz ze szkoleń producentów i opowieści przedstawicieli handlowych? Czy jakoś testowałeś?
Wykonawca SSO który od dekad stawiał Schiedla i namawiał na Schiedla chwalił izostatycznego Jawara, którego wybrałem mimo jego sprzeciwu (Schiedle stawiał wcześniej tylko "zwykłe", nie izostatyczne).
Na moją logikę to głęboki kielich w izostatyce to spora zaleta względem ledwo "frezu" na łączeniu tradycyjnej ceramiki. O innych przewaga izostatyki na tradycyjną ceramiką jest sporo w necie.

Szanowny Panie,
Już kiedyś prosiłem Pana aby znalazł Pan sobie kogoś innego do nieustannych zaczepek i ataków albowiem nie nadajemy na tym samym poziomie intelektualnym.
Proszę po raz kolejny.
Serdecznie pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
05-11-2019, 07:49
Szanowny Panie,
Już kiedyś prosiłem Pana aby znalazł Pan sobie kogoś innego do nieustannych zaczepek i ataków albowiem nie nadajemy na tym samym poziomie intelektualnym.
Proszę po raz kolejny.
Serdecznie pozdrawiam.To ja poproszę o jakąś agendę do stwierdzenia "na tym samym poziomie intelektualnym." Może też powinienem milczeć.....

Kaizen
05-11-2019, 08:12
albowiem nie nadajemy na tym samym poziomie intelektualnym.

Faktycznie - ja podaję argumenty. Ty, kolego, tylko własne opinie i personalne ataki.
Odpowiesz merytorycznie na pytania?
Pana sobie w internecie wypraszam.

Krzsiek85
05-11-2019, 08:30
Też chętnie usłyszałbym jakieś konkretne argumenty zamiast banałów typu "cena wynika z jakości'.

RobertJG
06-11-2019, 01:49
Jak zrozumiałem w/w Panowie pracowali w firmie Jawar i mogą toczyć ze mną polemikę na argumenty. Zatem czekam na konkrety.

Kominki Piotr Batura
07-11-2019, 22:36
Jak zrozumiałem w/w Panowie pracowali w firmie Jawar i mogą toczyć ze mną polemikę na argumenty. Zatem czekam na konkrety.Nie trzeba pracować, by umieć ocenić sytuację do jakiej doszło między tymi firmami.....Też jestem zwolennikiem Schiedla...wiem również że to firma, która nie potrzebuje marketingu polegającego na deprecjacji konkurencji....

RobertJG
09-11-2019, 07:11
Nie trzeba pracować, by umieć ocenić sytuację do jakiej doszło między tymi firmami.....Też jestem zwolennikiem Schiedla...wiem również że to firma, która nie potrzebuje marketingu polegającego na deprecjacji konkurencji....

Nie wiem o jakiej "sytuacji" Pan pisze i raczej mnie to nie interesuje. Ja napisałem o JAKOŚCI produktów jaką posiadają w/w a które dzieli przepaść...

Kominki Piotr Batura
09-11-2019, 16:41
Nie wiem o jakiej "sytuacji" Pan pisze i raczej mnie to nie interesuje. Ja napisałem o JAKOŚCI produktów jaką posiadają w/w a które dzieli przepaść...No i co zrobisz z tym najlepszym kominem w Krakowie, skoro daliście sobie zafundować zakaz? ;)

d7d
09-11-2019, 21:38
Oj boli ten zakaz.

Kominki Piotr Batura
10-11-2019, 04:51
Oj boli ten zakaz.Głupota zawsze najbardziej boli....Na forum też....

RobertJG
10-11-2019, 11:19
No i co zrobisz z tym najlepszym kominem w Krakowie, skoro daliście sobie zafundować zakaz? ;)

"Nas" towarzyszu jest JEDEN

Krzsiek85
10-11-2019, 13:17
Nie żebym się czepiał ale nadal nie wiem co nie tak jest z moim Jawarem? :)

d7d
10-11-2019, 14:06
Głupota zawsze najbardziej boli....Na forum też....
Może wiesz o tym z własnego doświadczenia.
W Twoim przypadku bardziej boli zakaz który "dali sobie wcisnąć".
Postaraj się pisać na temat a nie czepiaj się.

RobertJG
10-11-2019, 16:51
Nie żebym się czepiał ale nadal nie wiem co nie tak jest z moim Jawarem? :)

Nikt nie pisał, że z Twoim "Jawarem" jest coś nie tak.
Zakupiłeś system kominowy przeciętny (średniej klasy) albowiem na taki było Cię stać.

Kaizen
10-11-2019, 17:01
Nikt nie pisał, że z Twoim "Jawarem" jest coś nie tak.
Zakupiłeś system kominowy przeciętny (średniej klasy) albowiem na taki było Cię stać.

A co lepszego ma Schiedel?
Stać Cię na 5000 paczek zapałek? Masz tyle?