PDA

Zobacz pełną wersję : Poliwęglan lity albo plexi na zadasznie balkonu vs głośność podczas opadow



BeginEnd
14-08-2019, 12:49
Cześć,


Opis sytuacji:
Sąsiedzi kilka pięter wyżej mają zadaszenie balkonu i problem pojawia się z tym że z ich daszku skapują wielkie krople. Pierwotnie zrobiłem zadaszenie z blachy. Po dwóch dniach nocnych opadów z bólem serca i ogniem w oczach zdemontowałem poszycie :mad: - no cóż za głupotę się płaci.

Potem pomyślałem o poliwęglanie komorowym, ale mając mały kawałem przetestowałem go podczas następnych opadów. Hmmm... zamiast głośnego dzyń-dzyń-dzyń było głośne łup-łup-łup. No znów nie za bardzo :bash:

I teraz, zamiast najpierw robić wolę się spytać czy ktoś ma doświadczenia z doświadczenia z poliwęglan litym albo plexi jako zadaszenie balkonu albo podobnego miejsca? Jaka grubość zapewni odpowiednie tłumienie? 8mm? 10mm?

Szukałem w internecie i na forum, ale konkretnej informacji nie znalazłem o litym poli czy plexi. Jedynie info że poliwęglan komorowy jest głośny...

Dzięki

BeginEnd
14-08-2019, 14:49
Zmień kont tego daszku w miejscu uderzania kropel tak aby krople spadały na niego nie prostopadle a pod znacznie mniejszym kontem.

Kont był maks jaki mógł być czyli ok 20 stopni. Tutaj nic nie wykombinuję, po prostu nie ma miejsca. Ale dzięki za sugestię.

key1
14-08-2019, 15:36
skróć swój daszek tak aby krople z daszku sąsiada leciały w dół i nie uderzały o twój.

BeginEnd
14-08-2019, 15:42
Mi chodzi o kont nie całego dachu ale tylko tego miejsca gdzie uderzają krople.

uderzają po większości obszaru w zależności od siły i kierunku wiatru. Nawet jak nie miałem zadaszenia to na balkonie widać było jak krople spadają, a spadają nawet pod same okno dość często.

Może żeby uzmysłowić problem podlinkuję zdjęcie które to opisuje (https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/pressland-cms/cache/article_show_section_gallery_item/2o/18094498-falowiec-przy-piastowskiej-90-widok-na-balkony.jpeg) lepiej niż 1000 słów :)

Wracając do tematu: czy ktoś ma doświadczenie czy i jakiej grubości poliwęglan lity albo plexi da radę sensownie to wytłumić?

gnago
14-08-2019, 16:16
Każdy materiał który wymieniłeś sam pełni role bębna, trzeba od góry osłonić go materiałem rozpraszającym krople przed uderzeniem np sztuczną murawą , albo od dołu materiałem wygłuszającym identycznie jak w autach. ew drewno i materiały drewnopochodne dużej grubości

key1
14-08-2019, 17:20
Przy elewacji którą pokazałeś zakładam, że będziesz miał zakaz montażu jakiegokolwiek daszka ze względu na estetykę budynku.