PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć glony ze zbiornika ekspresu



samotnik
17-08-2019, 07:47
Rozwijają mi się glony w ekspresie do kawy w zbiorniku z wodą. Jak się zaczyna, to myję, ale jest jedno miejsce, które się temu nie poddaje - wnętrze koszyka, w którym porusza się magnes od sygnalizacji końca wody. Tam się wyczyścić nie da. Musiałbym to jakimś środkiem potraktować, ale nie wiem jakim. Podpowiecie?

Bertha
17-08-2019, 10:29
Woda utleniona bezpośrednio, wrzątek szybko i krótko. Takie pomysły na szybko.
Chyba używałeś kiedyś w tym urządzeniu wody ze studni lub deszczówki i przywlekłeś zarodniki?
Najprostsze wyjście - w serwisie kupić nowy zbiornik.

samotnik
17-08-2019, 19:30
Używałem tylko wody z wodociągu... Niestety zbiornik jest przy oknie, co pewnie pomaga rozwojowi glonów. Spróbuję z wrzątkiem. :)

Zakładam, że nowy zbiornik jest bez sensu, bo glony i tam się w końcu jakoś zagnieżdżą.

Bertha
18-08-2019, 00:39
Po usunięciu glonów zrób tak, aby promienie słoneczne nie padały bezpośrednio na zbiornik wody, szczególnie jeśli jest przezroczysty. Mam express z przezroczystym zbiornikiem, stoi pod oknem od płn-zach, lecz slońce nie oświetla go bezpośrednio - nie "podgrzewa wody". Zero problemów od kilku lat.

Loka_ap
16-04-2022, 10:58
Siemens eq.6 - miałem podobny problem. W moim ekspresie dało się zdjąć plastikową płytkę zabezpieczającą magnez od góry i wyczyścić mechanicznie szczoteczka do mycia słomek.

fotohobby
16-04-2022, 13:33
Woda utleniona, ewentualnie ług sodowy (NaOH) w stężeniu 4g na 1l

goguś
16-04-2022, 19:25
Opanujcie się ludziska przecież macie w domu pod ręką najtańszy środek jaki tylko może być i to skuteczny a nazywa się ocet tak zwykły ocet usunie glony i kamień.