PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciąg z WM nad sufitem podwieszanym...



ciasteczka
18-08-2019, 06:01
Witam Panów i Panie. Montuje w WC sufit podwieszny z podswietleniem dookola scian. Tzn sufit bedzie odsuniety od scian o ok 2 cm, taki sobie "kanał świetlny". Zastanawiam sie czy moge zamontowac nad tym sufitem wyciag do WM, wowczas powetrze byloby wciagane obwodowo "kanalem swietlnym". Czy jednak kobieczny jest widoczny anemostat w suficie. Z gory dziekuje za Wasze opinie

Stermaj
18-08-2019, 06:31
Nie widzę przeszkód, mam podobnie zrobione.

dez
18-08-2019, 07:31
Tylko ze pozbywasz się możliwości regulacji robiąc w taki sposób.

ciasteczka
18-08-2019, 10:50
Dzięki za odpowiedzi.
Stermaj:
Jak rozwiązałeś kwestię regulacji? Zamontowałeś na końcu rury anemostat?
Będę wdzięczny za informacje.

ciasteczka
18-08-2019, 11:50
A mam jeszcze jedno pytanko.
Tym razem kuchnia i obniżony sufit. Anemostat wywiewny w rogu pięknie zamontowany. Będę miał lodówkę side by side zabudowaną w meblach. Wentylacja lodówki przez przestrzeń za meblami do kratki w suficie. I tutaj pytanko. Ciepłe powietrze wędruje w przestrzeń nad sufitem o kubaturze - 4,2 x 3,0 x 0,2 m ~ 2,5 m3. Fajnie by było to ciepło wykorzystać, w szczególności zimą, zaś latem odprowadzić, by temperaturka niepotrzebnie nie rosła. Czy mógłby ktoś doradzić czy zrobić tam jakiś dodatkowy wyciąg nad sufitem ?

Stermaj
19-08-2019, 10:59
Dzięki za odpowiedzi.
Stermaj:
Jak rozwiązałeś kwestię regulacji? Zamontowałeś na końcu rury anemostat?
Będę wdzięczny za informacje.

Nie mam regulacji z kibelka wychodzi rura 75 przez 2 kondygnacje bo wszystkie klamoty są na strychu. Zawsze można coś włożyć do rury podczas pomiarów, aby wyrównać przepływy. Mnie wyszło ok więc nic nie regulowałem. Podczas późniejszej eksploatacji nie trzeba już nic regulować.

ciasteczka
20-08-2019, 22:48
Dzięki za info
Ja przez to że sufit jest odsunięty od ściany o ok2.5 cm to mam możliwość regulacji anemostatem hehe, tak to sobie wykombinowałem
Pozdrawiam