PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie i ciepła woda w łazience



marcin141
22-08-2019, 20:55
Witam
Jaki będzie najtańszy sposób na ogrzewanie i ciepłą wodę? Sprawa dotyczy tylko i wyłącznie jednego pomieszczenia czyli łazienki, zainstalowany będzie zwykły prysznic i umywalka. Potrzeba dla 4 osób. Jakiś podgrzewacz gazowy zasilany z butli, czy bojler elektryczny i grzejnik elektryczny? Taryfa g12

Kaizen
22-08-2019, 21:25
Najtańszy w zbudowaniu, w koszcie energii, w koszcie energii i serwisowaniu, czy TCO?

marcin141
23-08-2019, 21:22
Wydaje mi się, że w koszcie energii, wiadomo też nie chcę wydać kupy kasy na zbudowanie, ale koszt energii jest najważniejszy

Kaizen
23-08-2019, 22:29
Wydaje mi się, że w koszcie energii, wiadomo też nie chcę wydać kupy kasy na zbudowanie, ale koszt energii jest najważniejszy

To PC PW. Tańsza w montażu od gruntowej, wymaga corocznych przeglądów gwarancyjnych (albo i dwa razy w roku - płatnych oczywiście). Po kilkunastu latach spora szansa na awarię taką, że nie da się naprawić (brak części zamiennych albo naprawa droższa niż wymiana) - ale koszt kWh trudny do pobicia.

marcin141
24-08-2019, 08:01
Skoro to wyjście jest takie kłopotliwe, no to nie warto, ogólnie chodzi o koszty eksploatacji

Konsultant marki Junkers
06-09-2019, 12:32
Witam,

Wykorzystanie gazowego kotła dwufunkcyjnego do ogrzewania jedynie jednego pomieszczenia nie będzie ekonomiczne. Kotły dwufunkcyjne cechują się wyższą mocą grzewczą ze względu na przygotowanie ciepłej wody w sposób przepływowy. Rozwiązaniem może być zastosowanie podgrzewacza gazowego wody współpracującego z butlą gazową 11kg oraz oddzielnego systemu ogrzewania elektrycznego. Jeżeli zastanawi się Pan nad wyborem gazowego podgrzewacza przepływowego lub pojemnościowego do CWU, zachęcam do zapoznania się z ofertą marki Junkers. Jako lider na rynku gazowych urządzeń grzewczych posiadamy szeroką ofertę podgrzewaczy, które cechują się solidnym wykonaniem, co gwarantuje pewną i wydajną pracę. Posiadamy również fachowy i rozbudowany serwis, który pomoże przy ewentualnym montażu oraz przy przeglądach.
W celu pomocy w doborze podgrzewacza o odpowiedniej mocy polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem pod numerem infolinii: 801 900 810.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie podgrzewaczy: https://www.junkers.pl/produkty/przygotowanie-cwu/gazowe-podgrzewacze-przeplywowe/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers - Bosch