PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o opinie, jaki remont czeka mnie starego domu



KolesMaz
23-08-2019, 11:35
Czesc,

zastanawiam się nad kupnem domu, jak na załączonych zdjęciach. Ale biorąc pod uwagę pęknięte ściany, zastanawiam się, czy czeka mnie burzenie tego, czy jedank da się to naprawić. Oczywiście zakladam rozebranie całego dachu oraz wylanie wieńca i położenie murłaty.

O wykończenie się nie pytam, bo to normalne, jak tynki itp.

Potrzebuję porady w ramach samych ścian nośnych, czy da się z nimi cos jeszcze zrobić

433893433894433895433896433897


Pozdrawiam

Maciek

jajmar
23-08-2019, 14:41
Naprawdę na podstawie takich fotek oczekujesz porady?

stezu
23-08-2019, 14:56
Panie, uciekaj!
Stropy odcinkowe na belkach stalowych - 100% do wymiany, chocbys mnie oczarowal jakoscia. A juz po jedny zdjeciu widac rozlegla korozje stali. Spadnie Ci to jak tylko obciazysz. Stropy odcinkowe i Kleina naleza do takich ktore nie sygnalizuja utraty nosnosci. Po prostu dzis jest, jutro jest pietro nizej. Nawet jak odkujesz tynk i pomalujesz cudowna farba. To co najwazniejsze zakrywa cegla i nie jestes w stanie ocenic stanu korozji. Tylko w zabytkowych obiektach sie to utrzymuje. W kazym inny przypadku uciekaj.
Co do reszty uwazam, ze jesli to nie zabytek to do wyburzenia. Taki poziom zawilgocenia, zagrzybienia i korozji murow poprzez sole rozpuszczalne w wodzie da Ci takie koszty naprawy, ze naprawde sie to nie oplaca. A jesli budynek w przeszlosci pelnil role inwertarskiego, to badania inny skazen moga niezle zaskoczyc. A niestety w budynku istniejacym, do projektu budowlanego, musisz dolaczyc ekspertyze techniczna i jesli ktos Ci to klepnie, ze stan jest dostateczny i nie stwarza zagrozenia, to bedzie mial odwage jak Ci co obecnie trudnia sie w ratowaniu ludzi w jaskini w Tatrach...

Szczerze odradzam. Pozornie nie kazdy budynek istniejacy jest do niczego ale i nie kazdy warto ratowac.

Pozdrawiam,
Pawel

KolesMaz
25-08-2019, 21:50
Hej,

wielkie dzieki za zwrócenie uwagi na stropy. Nie miałem dostępu do środku, a rzeczywiście parter to były pomieszczenia inwertarskie (trzoda, bydło, itp)
Czyli poza samym stanem stropów pozostaje jeszcze skażenie. Tego nie wziąłem pod uwagę.
Innych zdjęć nie mam możliwości zrobić, bo dostęp do wnętrza obiektu był niemożliwy.
Myślałem o zburzeniu całego piętra i zrobieniu nowych stropów, ale to ewentualne skażenie mnie zniechęciło.

Jeszcze raz dzięki za poradę

Pozdrawiam

Maciek