PDA

Zobacz pełną wersję : Czy taki wieniec jest OK



Johny30
30-08-2019, 09:30
Czy taki wieniec kwalifikuje się do naprawy? czy jest OK?
to jest chyba najgorsze miejsce, w innych miejscach nie widać prętów.
proszę o opinie
434089

pozdrawiam

Wojtek_Wisznia Mała
30-08-2019, 09:54
Tylko pod kątem foto jest OK :). Jeżeli beton miałeś z wytwórni i ktoś kompetentny odebrał zbrojenie przed betonowaniem, to nie masz się co martwić. Jeżeli beton robiony na budowie, a masz wątpliwości co do jakości pracy ekipy to możesz zlecić zbadanie wytrzymałości betonu (np. nieniszczące badanie młotkiem schmidta).

Johny30
30-08-2019, 15:01
Ekipa do tej pory była bez zastrzeżeń. Odbiór był przez kierownika, któremu też ufam, beton z wytwórni. Chciałem się tylko skonsultować. Dzięki za szybką odpowiedź.

Pozdr.

stezu
31-08-2019, 20:00
Według mnie, to powierzchnia nadaje sie do naprawy. Nieotulone zbrojenie będzie Ci korodować, pojawią Ci się pęknięcia, dostanie się woda i zobaczysz rdzawe zacieki. Niby nic szczególnego, ale dość kiepsko wykonane betonowanie. Strach pomyśleć jak to będzie wyglądać od spodu....

Pozdrawiam,
Paweł

MiśYogi
01-09-2019, 08:59
Gadać z kierownikiem, on jest od podejmowania decyzji.Góra belki skuwana, czyli coś nie wyszło, ale to nic. Za to na dole, jak dla mnie, była za mała otulina i stąd to wychodzące zbrojenie, ale z tego kąta nie umiem powiedzieć, czy tak było faktycznie, trzeba by wejść na drabinę i zmierzyć.