PDA

Zobacz pełną wersję : Domek letniskowy - wata pod posadzki



dudi82
31-08-2019, 22:40
Witam
Remontuje domek letniskowy. Dom murowany. Ma 4 pomieszczenia i w każdym z nich betonowa wylewka jest na innym poziomie. Różnice to około 15 cm. Marzy mi się równa podłoga bez żadnych progów w całym domku, (ewentualnie łazienka 2-3cm niżej). Chcę zastosować michnosytem + 2 płyty OSB 18mm żeby to osiągnąć. Pod płyty OSB chcę dać watę. Czy powinienem ją jakoś odizolować od betonowych wylewek i ścian? Dać jakąś folię? Wylewki raczej są suche, ale czy wata może leżeć bezpośrednio na nich? A może najpierw folia w płynie? W łazience będzie sporo przedścianek g/k, stelaż wc i cała instalacja wod-kan schowana za stelażem g-k. Czy tam też warto dać watę? Czy wata pod posadzką powinna być wentylowana? Dom co prawda jest letniskowy, ale wata ma sprawić, że wiosną i jesienią nie będzie ciągnęło zimnem od podłóg. Z zewnątrz na razie nie jest ocieplony – w przyszłości planuję go ocieplić watą i obić deską.

dudi82
13-09-2019, 12:32
Ponad 200 odwiedzin i nikt nic nie napisze?
Poczytałem trochę i zdecydowałem się izolować tą wylewkę, ale - papą termozgrzewalną, czy Eurolan 3K?

Tomek W
16-09-2019, 11:11
Generalnie nie ma konieczności odizolowywania wełny od ścian i wylewek jeżeli poziom wód gruntowych jest niski a wylewki suche.
W przypadku wystąpienia wysokiego poziomu wody gruntowej, zawsze pod ociepleniem wykonujemy wodoszczelną izolację, np. z papy lub folii z wywinięciem na ściany.
Co do wentylowania wełny to zrób min 1cm szczeline między osb a wełną. Poniżej przestawiam schemat jak to ma wyglądac przy zastosowaniu legarów drewnianych. Zmiana co do twojego rozwiązania polega na tym że masz michnosystem a nie legary drewniane.
434657

z wełen proponuję ROCKTON lub SUPERROCK
www.rockwool.pl/produkty/rockton
www.rockwool.pl/produkty/superrock