PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanie na ostatnim piętrze



xxxwa
01-09-2019, 01:45
Witam.
Zamierzam kupić nowe mieszkanie od developpera. Mieszkanie na 4 - ostatnim piętrze. Okna wschód/południe. Od południa taras. Proszę o informację czy na ostatnim piętrze w lato jest bardziej gorąco niż w niższych kondygnacjach.

Bertha
01-09-2019, 10:26
Może raczysz udzielić informacji co do kształtu i rodzaju dachu. Czarny czy lustrzany?:p
Zresztą znając życie, to może być tylko "nieco cieplej" lub bardzo gorąco w porównaniu do niższych kondygnacji:mad:

xxxwa
01-09-2019, 12:46
Toś mnie zastrzelił

d7d
01-09-2019, 14:30
Latem pewnie będzie dużo cieplej a zimą "pójdzie" trochę więcej na ogrzewanie.

josnow
10-09-2019, 10:17
Że latem cieplej, to logiczne, ale zimą? Wydaje mi się, że ogrzewanie z niższych pięter idzie do góry, więc może się trochę wyrówna ten „ubytek”?

kaboom09
30-09-2019, 12:00
Mój chłopak ma mieszkanie na ostatnim piętrze i nie skarży się zimą. Latem faktycznie jest gorąco, ale raczej porównywalnie do tego co dzieje się w moim mieszkaniu (3 piętro). Zimą u niego jest faktycznie chłodniej, ale obstawiam raczej nieszczelne okna i wietrzenie całymi dniami ;)

gentile
03-10-2019, 21:42
Wszystkie te domniemane problemy blakną przy jednej fundamentalnej zalecie, której nie sposób przecenić, a którą docenić może tylko ktoś, kto doświadczył koszmaru życia z dudniącymi i cwałującymi sąsiadami nad głową, a w zasadzie należałoby napisać cwałującymi po głowie. Powinien być ustawowy zakaz wznoszenia budynków wyższych niż parterowe, ze względów humanitarnych. Lub wprowadzenie drakońskich kar za oddawanie do użytku budynków z zerową izolacją akustyczną między kondygnacjami.

karolla25
11-10-2019, 10:07
Ja tam myślę, że widok z wysokich pięter często rekompensuje ewentualne kłopoty o których piszecie :D

JudaK
11-12-2019, 14:27
Mieszkam na ostatnim piętrze bloku bez windy. Wiadomo, że blok blokowi nie równy, ale to nigdy nie jest dobry pomysł. Nie bez przyczyny te mieszkania są tańsze niż pozostałe. U mnie w lecie jest bardzo gorąco, dużo cieplej niż u sąsiadów z dołu.