PDA

Zobacz pełną wersję : Realia zakupu działki na odludziu



Ankun
01-09-2019, 15:25
Dzień dobry

Z Waszego doświadczenia, przyjmując jako mój warunek absolutnie konieczny, położenie działki z dala od wszystkiego, po prostu w promieniu min. kilometra, nic tylko cisza i spokój, jaką działkę łatwiej i szybciej kupić: budowlaną czy rekreacyjną? Chodzi mi o działkę na której można postawić mały budynek parterowy, wyłącznie dla jednej osoby, który służyłby jako miejsce do pracy (pisanie), odpoczynku i snu.

Nie muszę się wymeldowywać z obecnego domu (własność ojca), ale nie mogę tam już mieszkać. Stąd działka rekreacyjna również wchodzi w grę.

Forma budynku oraz jego walory wizualne, nie są dla mnie ważne. Nie interesują mnie też piękne walory krajobrazowe, atrakcyjność położenia działki. Jedyne co się liczy, to absolutna cisza i spokój.

Od czasu do czasu, po łebkach przeglądam adresowo.pl i nie pamiętam, abym kiedykolwiek znalazł tam działkę odseparowaną od reszty. Znajduję działki poza miastem, teoretycznie z dala od hałasu, ale co z tego, skoro są to rzędy działek lub nowo powstałe osiedla, w ciągu kilku lat pojawi się tam cała masa domów, nie interesuje mnie coś takiego, znam to z doświadczenia.

Czy ktoś spotkał się w życiu z taką sytuacją i może określić sens i poziom trudności zakupu działki na prawdziwym odludziu?
Ewentualnie, idąc w kierunku rozwiązań niekonwencjonalnych, czy w takich odludnych miejscach, można znaleźć jakąkolwiek działkę (jaki typ?), która nadawałaby się do stworzenia budowli (jakiej?), na całoroczny użytek, do pracy (pisanie), odpoczynku i snu? (tak jak wspominałem, nie interesuje mnie forma budynku)

kuusamo
01-09-2019, 16:15
Zakup to jedno. Inna sprawa to energia elektryczna, woda oraz dojazd zimą -przemyśl te zagadnienia dobrze.

Bertha
01-09-2019, 16:59
Spytaj się ogólnie znanego Jacusia jak się kupuje leśniczówkę za 20 tysi lub innego od stodoły za tanie pieniądze.
Niekiedy nawet 200m za wsią może być cisza i spokój a w środku lasu będziesz otoczony ciekawskimi jak np. zamek na jeziorze w Puszczy Noteckiej lub hotelik nad morzem bodajże w Pobierowie.
Ponadto często MPZP nie zezwalają nawet na tworzenie nowych siedlisk poza zwartą zabudową.
Zresztą nic nie piszesz o lokalizacji. Dla niektórych Australia to nie jest daleko, innym 10km (no, cokolwiek za horyzontem) stwarza barierę głównie mentalną nie do pokonania.

Lew2
01-09-2019, 20:56
Być może to samo osiągniesz poprzez zastosowanie dobrej izolacji akustycznej domu/mieszkania/pokoju usytuowanego wśród innych zabudowań. Będziesz miał wszystkie media.