PDA

Zobacz pełną wersję : Przecieki przy kominie



JustynaD
06-09-2019, 08:19
Dzień dobry,

mam problem z przeciekami przy kominach.
Otóż od 4 lat męczymy się nieustająco z cieknącym dachem. W 2015 roku zmienialiśmy pokrycie z eternitu na blachodachówkę.
Mam 3 kominy, które w zależności od intensywności opadów gdzieś przeciekają. Raz jest tak, że moze padać pare dni i nic a raz ze lekka mzawka i na sufitach robia się plamy. Kominy mam postawione z klinkieru ale pełnego. Obróbka kominów wg dekarza który teraz podjął się naprawy jest zrobiona przez poprzedniego wykonawce dobrze. I teraz szukamy przyczyny. Zacieki pojawiają się tylko w jednym miejscu. Jak kominy byly stawiane i dach wymieniany robiliśmy zdjęcia na nich nie widać, żeby folia membrana były uszkodzone. Szukamy przyczyny. Dodam, że jak już dach był zrobiony i poddasze bylo w stanie surowym zauwazlismy ze kominy się tak zwanie poca, juz wtedy powinnismy zareagować, że byla woda sciekająca po cegle klinkerowej. Proszę o rade czy jest szansa ze poszły uszczelnienia woda ciagnie przez zaprawę kominów ???

Dodam jeszcze przypuszczalismy ze ta obrobka co wchodzi pod blachę nie daje rady z woda opadowa i ja przerzuca ale Pan dekarz zrobil przy jednym kominie tak ze dal na zewnatrz na blache by woda szla po niej a nie wchodziła do srodka ( przepraszam ale fachowo nie nazwe bo się nie znam).
Moze Panstwo cos zasugerują gdzie szukac przyczyn.

Edit: zacieki pojawiają się na suficie ewidentnie woda jak spływa idzie po profilu i znajduję ujscie i moknie płyta gk

grv
06-09-2019, 08:49
A jak wyglądają fugi przy tym klinkierze ? Jakieś foto ?

JustynaD
06-09-2019, 09:04
A jak wyglądają fugi przy tym klinkierze ? Jakieś foto ?


434303


434304

to jest jeden z trzech kominów ktory jest najblizej i tak to wyglada.
Dekarz ma jeszcze sprawdzic czapy ale po informacji ze cegla pełna jego podejrzenie legło w gruzach
.

JustynaD
06-09-2019, 09:10
jeszcze jak dzwoniłam do wykonawcy żeby już zasugerował co zrobili źle i gdzie możemy szukać bo 4 lata sie prosiłam o poprawę bez efektu to Mówił żeby zobaczyć opaski i jakieś zaciski ale aktualny Pan dekarz mówi ze to jest ok bo jako pierwsze sprawdził.

RobertJG
09-09-2019, 13:54
Jeśli cegła jest pełna to prawdopodobnie woda cieknie poprzez fugi

JustynaD
09-09-2019, 18:54
Jeśli cegła jest pełna to prawdopodobnie woda cieknie poprzez fugi

A można jakoś te fugi zaimpregnować? I czym, jakim środkiem najlepiej?

Dziś też pada akurat komin największy się odezwał i mam przecieki ale zauważyłam że właśnie klinkier i ta zaprawa strasznie łapie wode. Mimo że się totalnie nie znam ale pierwsze przyszło mi na myśl że może to tam jest problem.

RobertJG
10-09-2019, 09:59
Nie znam się na impregnatach dlatego nie polecę konkretnego. Wiem jednak, że takie są. Najlepiej doradzić się jakiegoś specjalisty w tej dziedzinie. Spróbuj skontaktować się z działem technicznym firmy BRATA lub SCHIEDEL. Oni mają najlepsze doradztwo techniczne wśród producentów systemów kominowych. Takie problemy to dla nich zapewne chleb powszedni.

ironsmith
10-09-2019, 16:13
te obróbki blacharskie są wygięte i włożone w wycięcie w kominie czy tylko dołożone do komina i zasilikowane?

JustynaD
11-09-2019, 06:39
te obróbki blacharskie są wygięte i włożone w wycięcie w kominie czy tylko dołożone do komina i zasilikowane?

Wydaje mi się że są wygiete i włożone w wyciecie ale szczerze już nie wiem.
Jeżeli są dolozone i zasilikowane to jest to zle zrobione??? Jak przyjdzie dekarz to zapytam się o to bo teraz nie mam pojęcia z tego wszystkiego.

ironsmith
11-09-2019, 08:29
wtedy lepsza szczelność połączenia komina z obróbką, można kupić taką taśmę butylową nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania ale może zakupienie na jeden komin i obserwacja czy cieknie naklej na komin i obróbkę, jak poleci szukaj po fugach jak nie poleci to połączenie blacha komin nie szczelna