PDA

Zobacz pełną wersję : Kabel do telewizora



zlc
09-09-2019, 15:38
Cześć.
Mam w ścianie takie gniazdko
434411

W telewizorze nie mam zwykłego gniazda antenowego, tylko takie jak w prawym dolnym rogu:
434412

Chciałbym odbierać telewizję naziemną, jakim kablem to spiąć?

gnago
09-09-2019, 15:44
Właściwym do TV antenowym, kupionym w sklepie juz z końcówkami zarobionymi fabrycznie lub kup oddzielnie kabel a odzielnie kopńcówki. każdy kompetentny a nawet i niekompetentny sprzedawca poradzi sobie z sobie z tym zadaniem

zlc
09-09-2019, 15:48
@gnago, czyli to nie jest żaden problem, że chcę podpiąć kabel z jednej strony standardowy antenowy do gniazda w ścianie z opisem TV a w telewizorze cieńszy niż standardowy antenowy?

W telewizorze wtyk opisany jest jako satelite. Pytanie czy będzie odbierał tv naziemną.

gnago
09-09-2019, 16:11
Ze względu na przeszłość zwany satelitarnym, faktyczna róznica to gwint. Idź do sklepu pokaż zdjęcia na smartfonie. Dobierze i tyle

Slawko123
09-09-2019, 16:11
W telewizorze wtyk opisany jest jako satelite. Pytanie czy będzie odbierał tv naziemną.nie powinien. A nie ma zwykłego gniazda antenowego?

zlc
09-09-2019, 16:55
@Slawko123 - nie ma zwykłego

d7d
09-09-2019, 17:21
Powinno być gniazdko anteny zewnętrznej naziemnej. Podaj typ / model tego TV.

zlc
09-09-2019, 17:44
@d7d: dokładnie ten https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-55UM7100PLB

gnago
09-09-2019, 19:16
No to skręcany w ścianie masz zwykły wtyk antenowy a pod wejście do telewizora pasuje ten satelitarny. W specyfikacji podano że masz wbudowaną satelitkę i naziemną .
Nie masz krótkiej papierowej instrukcji podłączenia , zazwyczaj daja kartkę ta najcieńsza...... grubsza to gwarancja
Nie masz!
Wejdź w menu telewizora w ustawieniach zobacz samouczek/instrukcje rozmaicie tam to zwą. Zobacz co pokazują na obrazkach wejść/wyjść.

Ale tak czy siak niech zabudują ci kabel z jednej strony zwykłym z drugiej satelitką koszt kilkanaście zł. A na szybko jak masz odtwarzacz DVD z wyjściem HDMI to spróbuj podłączyc kabel antenowy pod odtwarzacz a sygnał tVpuść od DVD kablem HDMI. A najprościej z powrotem tam gdzie nabyłeś ten zacny sprzęt niech ci zakup uzupełnią odpowiednim kablem do 100 zł się zmieścisz

d7d
09-09-2019, 19:18
Ten model https://www.displayspecifications.com/en/model/3c4e1909
ma podane m.in. takie złącze

Conectivity
1 x Antenna RF (female)

Może jest pod którąś z tych zamkniętych klapek ??

PS Jest w tej poziomej na lewo od pionowej.

https://www.lg.com/pl/wsparcie/instrukcje-obslugi?search=55UM7100PLB&pageVisibleFlag=2
Skrócona instrukcja obsługi pomoże Ci szybko rozpocząć korzystanie z produktu LG

gnago
09-09-2019, 19:23
Ściągnąłem instrukcje bardzo enigmatycznie lakoniczna. Na zdrowy rozum dalej na te gniazdo po lewej z gwintem stawiam tylko musisz pewnie ustawić te gniazdo na telewizję naziemną w ustawieniach telewizora. A najlepiej do serwisu dzwoń tam MUSZA rady UDZIELIĆ jako cos takiego wypuścili

d7d
09-09-2019, 19:34
W instrukcji jest a na żywo nie ma :)
gnago - możesz mieć rację z tym gniazdem - jest jednoczenie do anteny naziemnej i do satelity.

d7d
09-09-2019, 19:44
Z instrukcji

Antena/Kabel
Telewizor należy podłączyć do ściennego gniazdka antenowego za
pomocą przewodu antenowego RF (75 Ω).
• Aby korzystać z więcej niż dwóch odbiorników telewizyjnych,
należy użyć rozdzielacza sygnału antenowego.
• Jeżeli jakość obrazu jest niska, należy zainstalować odpowiedni
wzmacniacz sygnału w celu jej poprawienia.
• Jeżeli jakość obrazu jest niska podczas korzystania z anteny,
spróbuj dostosować kierunek ustawienia anteny.
• Przewód antenowy i konwerter nie są dostarczane w zestawie.
• W przypadku lokalizacji, która znajduje się poza zasięgiem
transmisji ULTRA HD, telewizor nie może odbierać bezpośredniej
transmisji ULTRA HD.

Antena satelitarna
Telewizor należy podłączyć do anteny satelitarnej, umieszczając
przewód RF anteny satelitarnej (75 Ω) w gnieździe anteny satelitarnej
telewizora. (Zależne od modelu)

Slawko123
09-09-2019, 20:49
W telewizorze wtyk opisany jest jako satelite. Pytanie czy będzie odbierał tv naziemną. dlaczego wprowadzasz w błąd? i jeszcze oczekujesz pomocy?

Wstawiłes zdjecie gniazda antenowego to podaj co tam przy nim jest napisane(wytłoczone w obudowie) na pewno nie "satelite". Podejdź, weź szkło powiększające i napisz nam tutaj dokładnie co tam jest napisane. Ja na zdjęciu przeczytałem, to ty na zywo tym bardziej.

Jesli tam jest takie gniazdo, to w czym problem kupić kawałek koncentryka(1-2metry), i z jednej strony zarobić wtyk typu F a z drugiej strony albo wtyk typowy TV albo tez wtyk F i przykręcić przejściówkę z F na TV. Nie potrzeba żadnego narzędzia, a nie sorry jakiś nożyk aby odizolować kabelek.

zlc
09-09-2019, 21:25
@ Slawko123 - sugerowałem się fotką z internetu. Nie mam możliwości fizycznego sprawdzenia bo telewizor jest w pudle w nowym domu, dość daleko ode mnie.

Slawko123
09-09-2019, 21:37
no to o czym my rozmawiamy?
sorry, ale dla mnie to kpina.
jedź do nowego domu, wyjmij tv z pudełka, zobacz co tam jest i wtedy pytaj jak nie będziesz wiedział.

d7d
09-09-2019, 23:15
Możliwe że jest tam napis

ANTENNA
CABLE

Lew2
10-09-2019, 05:50
Możesz kupić przejściówkę złącza satelitarnego na antenowe:
https://dvbsklep.pl/pl/p/Zlacze-F-gniazdo-zlacze-antenowe-wtyk/56
Złącze F (gniazdo) / złącze antenowe (wtyk)
Wtedy nie trzeba przerabiać kabli.
Możesz podpiąć pod gniazdo satelitarne kabel ze złączami na gwint. Nie wiem jak jest to gniazdko zrobione, ale satelitarne (na gwint) przepuszcza większy zakres częstotliwości niż radiowe czy telewizyjne naziemne i będzie działać, a styk jest pewniejszy. A w ogóle to gniazdek nie powinno się używać bo tracą z 50 dB sygnału. Najlepszy bezpośredni kabel bez gniazdek, czy przejściówek.

Slawko123
10-09-2019, 07:21
Możesz kupić przejściówkę złącza satelitarnego na antenowe:
https://dvbsklep.pl/pl/p/Zlacze-F-gniazdo-zlacze-antenowe-wtyk/56 (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fdvbsklep.pl%2Fpl% 2Fp%2FZlacze-F-gniazdo-zlacze-antenowe-wtyk%2F56)
Złącze F (gniazdo) / złącze antenowe (wtyk)
Wtedy nie trzeba przerabiać kabli.
Możesz podpiąć pod gniazdo satelitarne kabel ze złączami na gwint. Nie wiem jak jest to gniazdko zrobione, ale satelitarne (na gwint) przepuszcza większy zakres częstotliwości niż radiowe czy telewizyjne naziemne i będzie działać, a styk jest pewniejszy. A w ogóle to gniazdek nie powinno się używać bo tracą z 50 dB sygnału. Najlepszy bezpośredni kabel bez gniazdek, czy przejściówek.
to co zaproponowałeś, ta przejściówkę, to gdzie on se wepnie? chyba w 4 litery.
A Ty wiesz ile to jest 50dB? z wpisu wynika, że nie masz pojęcia, jak również nie masz pojęcia jak zbudowane jest takie gniazdo i jakie ma tłumienie.

Po pierwsze, nie wiadomo co On ma w tym telewizorze, bo jeszcze go na oczy nie widział
po drugie, jeśli ma to co na obrazkach z pierwszych postów to już napisałem w poście #14 co mu potrzebne i jak zrobić, z tym, ze przejściówka potrzebna taka https://dvbsklep.pl/przejsciowka-gniazdo-f-gniazdo-tv
wtedy kolejnośc połaczeń będzie taka - gniazdo w scianie - przejsciówka z gniazdem, ta która podałem - wtyk F - koncentryk - wtyk F - gniazdo w TV

Bertha
10-09-2019, 10:24
Có za różnica decybele czy procenty? Moze taka że decybeli nie wlejesz w gardło :yes:

coulignon
10-09-2019, 11:20
I powoli kroi się doktorat . O wtyczce. Chylę czoła. Wszystkim.

Bertha
10-09-2019, 11:43
Jeśli o kilku zwojach cewki drucianej Mishina jest 11 stron (#219) bicia piany, to wtyczka jest także tematem rozwojowym. A jakże!
Wątek cewki M. z uwagi na cudowne właściwości proponuję przenieść na strony TvUfam, aby młodzi dziennikarze mogli się wykazać głęboką wiarą i zaangażowaniem. Dywagacje śniętego Augustyna o ilości czegoś tam na ostrzu igły czy szpilki okażą się niebawem płytkie jak jezioro Aralskie...

gnago
14-09-2019, 09:34
Ha zimno się robi, zima coraz bliżej. Faktycznie czas na tematy których bez flaszek cięzko się podjąć . Pojałem tąże delikatną aluzję i nawet popieram. Monopol także nie będzie miał nic przeciwko:yes:

domsat
30-12-2019, 22:19
Dopiero dziś natrafiłem na ten temat, który świetnie oddaje durostwo zarówno pytającego, któremu nie chciało się sprawdzić instrukcji jak i odpowiadających różne bzdury o przejściówkach itp. Ten tv jest w wersji tylko z wejściem DVB-T (naziemna) / DVB-C (kablowa) i dlatego ma jedno złącze antenowe. Każdy tv który ma jeszcze dodatkowo głowicę DVB-S czyli satelitarną to ma jeszcze 1 lub 2 dodatkowe złącza właśnie do tv-sat. Jest to standard ogólnoeuropejski.