PDA

Zobacz pełną wersję : Naświetlacz LED 10 W z czujnikiem ruchu i zmierzchu problem



grzesiek17bn
10-09-2019, 10:00
Witam,

Zakupiłem taki naświetlacz , podłączyłem i kiszka , nakierujcie mnie proszę czy coś jeszcze mogę zrobić czy lepiej zareklamować lampę do sklepu.


434435

Do puszki prowadzi przewód z 3 żyłami L , N , PE które łączę dokładnie tak samo z żyłami z naświetlacza . Po podłączeniu nawet samego zasilania (L) połowa ledów lekko świeci a na przewodzie N z naświetlacza pojawia się zasilanie. Czy tak to powinno wyglądać?

Dziękuje za odpowiedz

pzdr

domsat
10-09-2019, 10:44
Zakładam, że zasilanie jest OK, więc zwróć ten naświetlacz Polux i kup Ledvance.

elpapiotr
10-09-2019, 14:19
Do puszki prowadzi przewód z 3 żyłami L , N , PE które łączę dokładnie tak samo z żyłami z naświetlacza . Po podłączeniu nawet samego zasilania (L) połowa ledów lekko świeci a na przewodzie N z naświetlacza pojawia się zasilanie. Czy tak to powinno wyglądać? O jaką kiszkę chodzi, bo nie rozumiem?
Natomiast rzeczą normalną jest, że na N przy podłączonej tylko fazie neonówka wskaże potencjał.
PS. Zarówno N, jak i PE należy podłączyć w odpowiednie miejsca, a nie cudować.

grzesiek17bn
10-09-2019, 15:17
Kiszka oznacza , że cały czas lekko świeci połowa ledów , w dzień , bez różnicy jak ustawie pokrętła od czujnika ,czasu czy zmierzchu.

Oczywiście w pierwszej kolejności podłączyłem wszystkie trzy przewody bo dlaczego miałbym tego nie zrobić ale zobaczyłem , że wraca mi na neutralnym przewodzie potencjał i odpiąłem , żeby sprawdzić co się stanie.

muchenz
11-09-2019, 02:05
Witam,

Czy tak to powinno wyglądać?

Dziękuje za odpowiedz

pzdr

Wszystko jest OK.

Musisz równolegle rezystor lub kondensator. Jedni dają rezystor 47kOhm 2/3 waty, albo kondensator 100-250 nF na napięcie >= 350V. Ja bym dał kondensator, bo rezystor ciągnie z 1 wata.

Led się żarzy, bo wymaga do tego ekstremalnie małego prądu, który płynie mimo rozłączenia wyłącznika. Fizyka.

grzesiek17bn
11-09-2019, 07:50
Ale czego to jest wina? Konkretnego modelu czy mojego zasilania?

grv
11-09-2019, 09:59
Modelu.

grzesiek17bn
11-09-2019, 10:23
To jeśli modelu to idę to oddać i kupię inny, sprawdzę jeszcze w innym punkcie i może zrobię na przełączniku dla sprawdzenia , jak będzie to samo to zareklamuję

Dzięki za odpowiedzi

orto
11-09-2019, 12:30
Ale autorowi nie chodzi o to zeby to lekkie swiatlo zgaslo w dzien, tylko zeby swiecilo mocno po zmierzchu - aktualnie nie swieci mocno w ogole? Dobrze rozumiem?

Remiks
11-09-2019, 17:40
Ale autorowi nie chodzi o to zeby to lekkie swiatlo zgaslo w dzien, tylko zeby swiecilo mocno po zmierzchu - aktualnie nie swieci mocno w ogole? Dobrze rozumiem?

Raczej źle;-)

orto
16-09-2019, 09:16
Raczej źle;-)

"Zakupiłem taki naświetlacz , podłączyłem i kiszka" - dla mnie kiszka czyli nie działa, a tak często jest z tanimi naświetlaczami - gdyby nie gasły ledy napisał by nie gasną ledy po wyłączeniu...

grzesiek17bn
18-09-2019, 08:32
Zająłem się innymi rzeczami więc odpiąłem naświetlacz i tak sobie wisi narazie , do tego miejsca mam doprowadzone jeszcze jedno zasilanie (ze starej instalacji) które podłącze może dzisiaj i zobaczę co się zmieni.

Orto do tego żeby one świeciły w nocy to jeszcze nie doszedłem dlatego , że jak narazie irytuje mnie samo to delikatne świecenie połowy ledów

orto
20-09-2019, 11:41
Zająłem się innymi rzeczami więc odpiąłem naświetlacz i tak sobie wisi narazie , do tego miejsca mam doprowadzone jeszcze jedno zasilanie (ze starej instalacji) które podłącze może dzisiaj i zobaczę co się zmieni.

Orto do tego żeby one świeciły w nocy to jeszcze nie doszedłem dlatego , że jak narazie irytuje mnie samo to delikatne świecenie połowy ledów

Czy one swieca cala dobe czy tylko jak czujnik zmierzchu wykryje zmierzch? Ja mialem ten drugi przypadek u siebie, w dzien byly na ciemno wszystkie

grzesiek17bn
23-09-2019, 08:15
One świecą cały czas niestety

orto
23-09-2019, 11:20
I jak wymieniles ten naswietlacz i wszystko dziala?

grzesiek17bn
29-09-2019, 11:48
Naswietlacz jest ok, sprawdziłem go na krótko i działa bez problemu. Coś jest namieszane w podłączeniu przewodów pomiędzy wiatrolapem a przedsionkiem, postaram się zrobić zdjęcia i opisać

elpapiotr
29-09-2019, 12:00
Naswietlacz jest ok, sprawdziłem go na krótko i działa bez problemu. Coś jest namieszane w podłączeniu przewodów pomiędzy wiatrolapem a przedsionkiem, postaram się zrobić zdjęcia i opisać Tylko ... co to ma do rzeczy? Odbiornik (naświetlacz) potrzebuje (230 V) L, N i PE do ochrony, więc ... ? Chyba że instalacja sknocona (brak N).

G69
29-09-2019, 13:59
Czy w realizacji tego naświetlacza jest przełącznik z podświetleniem?

grzesiek17bn
30-09-2019, 10:32
Tylko ... co to ma do rzeczy? Odbiornik (naświetlacz) potrzebuje (230 V) L, N i PE do ochrony, więc ... ? Chyba że instalacja sknocona (brak N).

No i właśnie na to wygląda

435329


Czy w realizacji tego naświetlacza jest przełącznik z podświetleniem?

I na to też wygląda , chciałem żeby było tak jak narysowałem(sory za brak profesjonalnego schematu)

A przewody na końcu zachowują się tak jakby N był nie podłączony (albo może jest zamieniony z PE?) Niestety to łączenie jest teraz już schowane i do tego nie dojdę ale wydaje mi się , że na początku ten led co teraz podłączyłem do testów świecił przed drzwiami , może właśnie PE było zamienione , nie sięgnę już niestety pamięcią tak daleko.

Wybaczcie za pytanie laika ale rozumiem ,że teraz kabel gdzie mam tylko faze bez PE i N(tak przyjmuję) może służyć już tylko jako "dekoracja"?

elpapiotr
30-09-2019, 10:45
Pytaj kolegę marcin_5, on jest specjalistą w tej dziedzinie, jeżeli chodzi o "świecenie bez N" Doradzi na pewno.
Wracając do tematu :
A przewody na końcu zachowują się tak jakby N był nie podłączony (albo może jest zamieniony z PE?) Niestety to łączenie jest teraz już schowane i do tego nie dojdę ale wydaje mi się , że na początku ten led co teraz podłączyłem do testów świecił przed drzwiami , może właśnie PE było zamienione , nie sięgnę już niestety pamięcią tak daleko. Wystarczy na samym naświetlaczu zmierzyć napięcie miernikiem analogowym lub nawet żarówką 230 V, i wszystko jasne. Co do zamiany N z PE - w układzie sieciowym TN, przy metalicznym połączeniu tych przewodów w rozdzielnicy jest bez różnicy, jeżeli chodzi o napięcia (pomijam obecność RCd w obwodzie). Chyba że PE "wisi sobie w powietrzu", bo to też możliwe.
Jedyna rada - doprowadzić pełne napięcie 230 V do naświetlacza, nie jakieś tam wyindukowane poprzez pojemność na sąsiednich, nigdzie nie podłączonych żyłach przewodów.