PDA

Zobacz pełną wersję : Do jakiej wysokości ocieplać ściany?



ewon
11-09-2019, 07:03
Wczoraj ekipa rozpoczęła ocieplanie domu.
Dom - kostka z dachem kopertowym. Parter, piętro i strych.
Strych będzie raczej nieużytkowy. Na strychu ocieplona będzie podłoga i ściana kolankowa.
Pytanie: dokąd, z zewnątrz, należy doprowadzić ocieplenie? Do podbitki czy może należy skuć podbitkę i ocieplić od zewnątrz ścianę kolankową, wejść ze styropianem na murłatę i połączyć ocieplenie z tym na ścianie kolankowej od wewnątrz strychu?
Wg ekipy ocieplającej, jeśli strych będzie nieużytkowy to wystarczy od środka ocieplić podłogę strychu i ścianę kolankową, a od zewnątrz dojechać styropianem do podbitki. Wg nich, podbitkę należałoby skuć i wyjść ze styropianem na ścianę kolankową tylko w przypadku gdyby ocieplany był dach.
Co o tym sądzicie? Dobrze mówią czy, jak wywnioskowałem z rozmowy, nie chce im się dokładać dodatkowej roboty bo "trzeba by skuć starą podbitkę, podnieść dach, żeby dało się dojść ze styropianem do murłaty, zrobić nową podbitkę itd.

Kaizen
11-09-2019, 07:35
Zależy, jak bardzo walczysz o energooszczędność. Ideał, to docieplenie ściany od zewnątrz, od góry i od wewnątrz.
Pytanie, na jakiej wysokości masz podbitkę i z czego ściana? Jak z suporka - to ma lambdę tylko ze 3x gorszą od styropianu. Więc na ścianie szczytowej bym sobie odpuścił demolkę podbitki. Jak od górnej krawędzi stropu do podbitki jest ze 30cm to też bym odpuścił - jak mniej, to bym się zastanawiał.

Podnoszenie dachu nie jest potrzebne, żeby dojechać styropianem do samej góry.

ewon
11-09-2019, 08:31
Podbitka jest na wysokości 8 m. Ściana dwuwarstwowa, cegła + pustak pgs. Wysokość ściany kolankowej 1,05 m.

Kaizen
11-09-2019, 13:16
Podbitka jest na wysokości 8 m. Ściana dwuwarstwowa, cegła + pustak pgs. Wysokość ściany kolankowej 1,05 m.

Chodziło mi, na jakiej wysokości względem stropu. Czyli na jaką wysokość ponad strop możesz ocieplić ścianę kolankową bez demolowania podbitki.

ewon
11-09-2019, 21:38
Chodziło mi, na jakiej wysokości względem stropu. Czyli na jaką wysokość ponad strop możesz ocieplić ścianę kolankową bez demolowania podbitki.

Ok, już załapałem :)
Podbitka jest mniej więcej 0,9 m powyżej stropu

Kaizen
11-09-2019, 22:39
Ok, już załapałem :)
Podbitka jest mniej więcej 0,9 m powyżej stropu

To bym nie walczył z podbitką i dojechał izolacja z zewnątrz tylko do niej.
Od wewnątrz też nie ma sensu w tej sytuacji ocieplać wyżej.