PDA

Zobacz pełną wersję : Dobudowa pomieszczeń do budynku wielorodzinnego.



Obajtek Roman
13-05-2005, 17:39
Bardzo proszę o poradę czy obowiązujące przepisy prawa umożliwiają otrzymanie zezwolenia na dobudowę pomieszczeń z przeznaczeniem na powiększenie wielkości mieszkalnej a parter przeznaczyć na działalność gospodarczą.Stan prawny wyląda tak , pięciu współwłaścicieli postanowieniem Sądu przyznane lokale udziały 66/336, 65/336, 70/336, 70/336, 65/336,powierzchnia całkowita budynku 700m.kw.Sąd dokonał podziału Qwocd usum części nieruchomości pozostałych we współwłasności po ustanowieniu odrębnej własności lokali to jest działki i piwnic.Dla lepszego wyjaśnienia tego problemu informuję że w dobudowie chce uczestniczyć dwóch współwłaścicieli i dochodzimy do najważniejszego problemu jeden ze wspólwłaścicieli nie wyraża na to zgody. Mam nadzieję że ktoś z czytelników spotkał się z podobną sprawą i zechce podzielić się swoją wiedzą .Powierzchnia działki wynosi 1338 mkw.

pitbull
16-05-2005, 10:59
Jezeli nie ma fizycznego podzialu i rozgraniczenia to rozbudowa nie bedzie mozliwa bez zgody wszystkich wspolwlascicieli nieruchomosci. Oswiadczenie o prawie dysponowania nieruchomoscia na cele budowlane moze zostac zakwestionowane przez nieujetego wspowlasciciela. Poswiadczenie nieprawdy podlega karze grzywny lub wiezienia - oczywiscie wydana decyzja o pozwoleniu na budowe moze zostac uchylona.

Obajtek Roman
27-05-2005, 08:35
Dziękuję za odpowiedż ale dalej nic mi to nie wyjaśnia.Działka jest podzielona w ten sposób że każdy ze współwłaścicieli otrzymał częsć do korzystania i nawet w postępowaniu sądowym nie można przyznać tych części na własność taką informację uzyskałem od adwokata.

pitbull
30-05-2005, 06:44
No to masz problem. Bo skad bedzie wiadomo ze rozbudowa jest na Twojej części a nie na części niechętnego Ci sąsiada. Musi byc podział fizyczny na mapce geodezyjnej i w ksiedze wieczystej lub oswiadczenie wszystkich wspolwlascicieli nieruchomosci.