PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz z filtracją cyklonową, turbina z bypass to po co HEPA?



wyssoki
16-09-2019, 08:03
Czy może mi ktoś wytłumaczyć, po co jest stosowany odwrócony worek albo filtr HEPA na wylocie z odkurzacza, skoro silnik chłodzi się czystym powietrzem (tzw. by-pass)? czytam, że np. filtr HEPA się zatyka i spada wydajność odkurzacza.
Chcę odkurzacz z takim tańszym cyklonem jak np. w PROFI, a nie prawdziwym jak np. w Vacuflo. PROFI ma wg specyfikacji silnik amatek 3 turbinowy z bypass.
Co mnie obchodzi czy do ogródka poleci 5% kurzu czy piasku, który nie został w pojemniku?
Pozdrawiam
Rafał

Lukasz_Walo
14-10-2019, 23:40
Czy może mi ktoś wytłumaczyć, po co jest stosowany odwrócony worek albo filtr HEPA na wylocie z odkurzacza, skoro silnik chłodzi się czystym powietrzem (tzw. by-pass)? czytam, że np. filtr HEPA się zatyka i spada wydajność odkurzacza.
Chcę odkurzacz z takim tańszym cyklonem jak np. w PROFI, a nie prawdziwym jak np. w Vacuflo. PROFI ma wg specyfikacji silnik amatek 3 turbinowy z bypass.
Co mnie obchodzi czy do ogródka poleci 5% kurzu czy piasku, który nie został w pojemniku?
Pozdrawiam
Rafał

Panie Rafale, firma Profi nie ma ruchu cyklonicznego dlatego ma Pan filt Hepa albo worek materiałowy który ma wyłapywać śmieci w przeciwnym wypadku zatka Pan turbinę i po gwarancji

niestety tylko firma Vacuflo ma w serii True Cyclonic prawdziwy opatentowany czysty cyklon oraz ich połączenia z teflonem i hepa jeżeli zależy nam na czystym powietrzu. Reszta to fikcja - tam gdzie mamy worki jednorazowy nie ma mowy o separacji cyklonicznej.

PAG
15-10-2019, 14:54
Z tańszych godny uwagi jest Hayden Supervac 70.
Jeden z użytkowników wypowiadał się już o nim na forum pod tym adresem. (https://forum.muratordom.pl/showthread.php?156072-Odkurzacz-centralny-jakiej-firmy-zakupi%C4%87&p=7842005&viewfull=1#post7842005)

Lukasz_Walo
03-12-2019, 01:33
Z tańszych godny uwagi jest Hayden Supervac 70.
Jeden z użytkowników wypowiadał się już o nim na forum pod tym adresem. (https://forum.muratordom.pl/showthread.php?156072-Odkurzacz-centralny-jakiej-firmy-zakupi%C4%87&p=7842005&viewfull=1#post7842005)

Przecież ten odkurzacz jest na worki jednorazowe a nie Cyklon - kolega pytał o jeednostki z Ruchem cyklonicznym i filtrem hepa

nass
03-12-2019, 09:36
niestety tylko firma Vacuflo ma w serii True Cyclonic prawdziwy opatentowany czysty cyklon oraz ich połączenia z teflonem i hepa jeżeli zależy nam na czystym powietrzu. Reszta to fikcja - tam gdzie mamy worki jednorazowy nie ma mowy o separacji cyklonicznej.

True cyclonic występuję w serii TC, a co z serią FC? W opisach wszędzie jest podawana filtracja cyklonowa... Jak odróżnić który producent czy seria ma filtrację mniej cyklonową czy bardziej cyklonową?:bash:
Generalnie nie widzi mi się opcja worka odwróconego - oglądałem filmiki z czyszczeniem, może teflonowy jest lepszy...
Pytanie czy w takim razie nie lepiej pójść w stronę jednostki z workami jednorazowymi niż pseudo cyklon plus worek odwrócony/filtry?

Lukasz_Walo
21-01-2020, 14:41
True cyclonic występuję w serii TC, a co z serią FC? W opisach wszędzie jest podawana filtracja cyklonowa... Jak odróżnić który producent czy seria ma filtrację mniej cyklonową czy bardziej cyklonową?:bash:
Generalnie nie widzi mi się opcja worka odwróconego - oglądałem filmiki z czyszczeniem, może teflonowy jest lepszy...
Pytanie czy w takim razie nie lepiej pójść w stronę jednostki z workami jednorazowymi niż pseudo cyklon plus worek odwrócony/filtry?

Rozpoznać typ filtracji można po miejscu wlotu do jednostki - wysoko ( zaraz pod silnikiem ) czy nisko ( zaraz nad kubełkiem ) oraz tym czy mamy możliwość stosowania worków jednorazowych - takie podejście wyklucza filtrację cykloniczną.


Seria FC różni się tym że posiada ruch cykloniczny ( tak jak seria TC) + dodatkowy filtr HEPA do wyłapania pozostałych 2-4% tak aby wylot był idealnie czystym - czasami w ciasnej zabudowie nam na tym zależy. ALe fakt że ten ruch cykloniczny występuje - filtr HEPA obsługujemy Raz na rok a nie 4x.

Seria VR jako jedyna na rynku ma ruch cykloniczny z seri TC + worek odwrócony z teflonu ( nie powlekana teflonem ) - a co za tym idzie nie wszystkie smieci wala na tą membranę a tylko te ktorych nie wyłapie ruch cykloniczny - natomiast ci producenci ktorzy nie mają tego ruchu - zapychaja membranę, dobrze o tym wiedzą i już z automatu dają łaskawie możliwość stosowania worków jednorazowych - natomiast gdy chcemy z nich zrezygnować okazuje się ze membraną materiałowa czy gortex jest już niezłym kłopotem i wolimy te worki wymieniać i godzimy się ze spadkami mocy aby się nie brudzić.

TC - unikatowy podwojny cklon CFT - bezfiltrowy.

Druga sprawa jest silnik - 3 stopniowa turbina jest gorsza niż 2 stopniowe - to podstawowe pojęcie ktore często przedawcy mylą.

Turbina z Domel dla Beam o tym samym numerze nie jest taką samą turbiną dla PROFI.

KupiłemSeTaczke
30-01-2020, 11:17
Witam. Lukasz_Walo. Czy mogę prosić nr tel na priv.

wyssoki
13-04-2020, 10:37
Dziękuję za odpowiedzi.
Dziwne w tych odkurzaczach Vacuflo, że TC są o wiele droższe niż FC. Skoro FC ma dodatkowy filtr, to powinny być droższe.
Niby FC to też prawdziwy cyklon, a gniazdo gospodarcze ma w obudowie, a prawdziwy cyklon podobno nie może go mieć...