PDA

Zobacz pełną wersję : Starodawne klamki do pokoju - demontaż



ktosieeek
19-09-2019, 12:04
Cześć!

Postanowiłam wymienić klamki w drzwiach pokojowych (zdjęcia w załącznikach). Problem pojawił się gdy poodkręcałam śruby i chciałam wyjąć klamkę - są tam dwie śrubki, jedna od dołu, druga od góry, których za nic nie da się odkręcić. Czy ktoś z was ma na to jakiś sposób? Nie chcę rozwalać klamki ponieważ znajomy chce je odnowić i zamontować u siebie na mieszkaniu.

Pozdrawiam,
Julka

CityMatic
19-09-2019, 12:27
Trzeba niestety rozwiercać - mosiądz ma to do siebie że się utlenia i również utleniły się wkręcone śruby blokady stąd niemożność rozebrania - delikatnie wiertłem 3mm da się rozwiercić tylko trzeba z jednej i drugiej strony gdyż uchwyt wkrętarki/wiertarki nie podejdzie blisko szyldu klamki.

ktosieeek
21-09-2019, 18:59
Rozwierciłam śrubę jednak klamka nadal się nie rozdziela, próbowałam już wszystkim to zrobić... jakieś rady?

finlandia
21-09-2019, 23:14
Wg mnie trzymają śrubki mocujące szyld. Sama klamka może trzymać dodatkowo.

ktosieeek
23-09-2019, 21:36
Śrubki został odkręcone, zdjęcie zostało zrobione poglądowo, śrubki dokręcone ponieważ chcieliśmy otwierać drzwi bez hałasu :)

finlandia
23-09-2019, 21:43
Taką klamkę trzymają właśnie śrubki mocujące szyld i/lub blokada trzpienia. Kiedyś był to "gwoździk" a dziś śrubki imbusowe.
jeśli nie idzie lekko, to próbowałbym czymś przesmarować i odczekać..