PDA

Zobacz pełną wersję : Pełne deskowanie i membrana - robić szczelinę wentylacyjną?



Gradagala
19-09-2019, 20:54
Dach deskowany mokrą deską 10-11 cm, na deskowaniu leży membrana Corotop Red Strong 180. Aktualnie deska sucha, między deskami pojawiły się szczeliny 0,5 - 1 cm. I pytanie moje jest takie: Czy mogę sobie odpuścić szczelinę wentylacyjną? Krokwie mam 19 cm i ładnie by mi pasowała wełna 20.

Tomek W
25-09-2019, 09:54
Dach deskowany mokrą deską 10-11 cm, na deskowaniu leży membrana Corotop Red Strong 180. Aktualnie deska sucha, między deskami pojawiły się szczeliny 0,5 - 1 cm. I pytanie moje jest takie: Czy mogę sobie odpuścić szczelinę wentylacyjną? Krokwie mam 19 cm i ładnie by mi pasowała wełna 20.

Zawsze przy deskowaniu należy stosować szczeline wentylowaną niezaleznie czy deski są szczelnie ułożone czy też nie oraz czy leży na nich membrana czy papa. . Deski zimą będa stanowiły zimną powierzchnię . Jeżeli przenikająca para wodna nie zostanie zwentylowana to na desce wykropli sie a jak wiadomo drewno wody nie lubi.
Ja bym ci proponował 15cm między krokwie np. TOPROCK SUPER i pod krokwie 10-15cm wełny SUPERROCK. Wówczas uzyskasz parametry przegrody energooszczednej.
www.rockwool.pl/produkty/toprock-super/
www.rockwool.pl/produkty/superrock